Temat: USA

Dom - Ze swiata - Temat: USA

19.06.2019-470 widoki -Ze swiata

Amerykański gaz skroplony popłynie w świat w 2016 r.  Ze świata

  • Sekretarz energii NA JUKATAN chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła rachunek rozliczeniowy na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą przedłożyć opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około jedenaście, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego świeżym szefem tej instytucji

Minister energetyki USA Ernest Moniz powiedział we wtorek w Hamburgu, na marginesie obrad G7, że do odwiedzenia 2020 roku Stany Zjednoczone chcą się stać ogromnym eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG), wykorzystując swe nakłady gazu łupkowego.

Eksport ten ma się rozpocząć już w 2016 r. - powiedział Moniz firm dpa. Podkreślił, że "do końca obecnego dziesięciolecia AMERYCE będą zapewne eksportować ciekły gaz w tych samych ilościach, co Katar, który to dziś dominuje na tym rynku". Według "Bloomberga", Katar wyeksportował w zeszłym r. 76, 4 miliona dźwięk LNG.

Redukcja uzależnienia

Gazprom przystępuje do konstrukcji terminalu LNG nad Bałtykiem

USA wydobywają ogromne liczby łupkowej ropy i gazu. W zeszłym roku państwo ten zaczął łagodzić restrykcje dotyczące eksportu ropy. Teraz ma tak być również z gazem - określa dpa.

Niemiecka agencja zwraca uwagę, że w odróżnieniu od państw arabskich nad Zatoką Perską, odnalezienie gazu ziemnego w AMERYCE nie jest sterowane przez państwo. Wielkość amerykańskiego eksportu LNG będzie więc zależała od warunków rynkowych. Uprzemysłowione państwa europejskie chcą wzmagać import LNG, by redukować w ten sposób uzależnienie od rosyjskich dostaw gazu.

Związane z