Niesamowita inwestycja azjatyckiego lotniska. Największy na świecie kryty wodospad

Dom - Ze swiata - Niesamowita inwestycja azjatyckiego lotniska. Największy na świecie kryty wodospad

14.06.2019-141 widoki -Ze swiata

17 kwietnia zostanie otwarty Jewel Changi Airport w Singapurze  Ze świata

Nowa część lotniska Changi po Singapurze zostanie otwarta po przyszłym miesiącu. W bezcennym 951 milionów funtów (prawie 4, 7 miliarda złotych) budynku znajdzie się najogromniejszy na świecie kryty wodospad.

Kompleks Jewel Changi Airport zostanie oficjalnie otworzony 17 kwietnia. Obiekt stanie się bezpośrednio połączony z pierwszym, drugim oraz trzecim terminalem lotniska.

Budynek będzie składał się z dziesięciu kondygnacji. Na czterech piętrach powstanie Dolina Leśna, przy której znajdą się tysiące drzew i roślin.

Centralne miejsce w domu zajmie natomiast najwyższy w świecie kryty 40-metrowy wodospad. Będzie on otoczony poprzez 280 sklepów i restauracji, a także 130-pokojowy budynek Jewel. Pasażerowie będą mogli skorzystać z stanowiska służące do wcześniejszej odprawy oraz przechowalni bagażu.

- Jewel ma być wyjątkowym miejscem, jak żadne inne – powiedział wiceprezes grupy ds. komunikacji korporacyjnej i marketingowej Changi Airport Group Ivan Tan.

- Kompleks łączy bujną zieleń, niezwykły wodospad, niesamowitą ofertę sprzedażową i rodzinne atrakcje. To razem zapewni niesamowite wrażenia – dodał.

Źródło: Jewel Changi Airport Devt

Jewel Changi Airport

Singapurskie lotnisko Changi już od wielu lat okupuje pierwsze miejsce w zestawieniach najlepszych portów lotniczych świata.

Związane z