Kolejna sekwencja zwolnień w Almie. Robotę straci ponad 400 osób

Dom - Z kraju - Kolejna sekwencja zwolnień w Almie. Robotę straci ponad 400 osób

18.06.2019-508 widoki -Z kraju

Alma zapowiada kolejne zwolnienia

Spółka Alma planuje kolejne zwolnienia grupowe - wynika z komunikatu, który firma opublikowała na swej stronie internetowej. „Spółka zawiadomiła właściwy urząd pracy na temat zwolnieniach kolejnych 425 pracowników” - czytamy.

Jak informuje spółka, bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest obniżka tych placówek, które będą nierentowne. Dodatkowo, Alma dzierży zamiar ograniczyć zatrudnienie przy centrali związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Ten ruch może uratować Almę. Jest inwestor i odważna postanowienie

Seria kłopotów

O kłopotach finansowych Almy informowaliśmy szeroko na witrynie. pl. W połowie grudnia ub. r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek przy tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, aby poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. W połówce października Alma złożyła też wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Równocześnie spółka podtrzymała wówczas zestawiony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała też o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.

Prokuratorskie śledztwo przy sprawie delikatesów Alma

Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep sieciowy Alma24. pl.

Wcześniejsze zwolnienia

Już we wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli niedaleko jedną trzecią załogi. Po listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na obniżkę nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia po centrali w związku wraz z zmniejszeniem skali działalności. Naszym razem pracę straciło pozostałych 383 pracowników.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Związane z