Wyjaśnienie scen po napisach z Venomem

Category: Ogólnie Rzecz
17 lutego 2021

Kim była ta tajemnicza postać? Co wydarzy się w sequelu Venom? A o co chodziło w tej tajemniczej scenie Spider-Mana?

 • Udostępnij na Facebooku
 • Podziel się na TwitterzeUdostępnij na PinterestUdostępnij na ReddicieEmail do przyjacielaTen konkurs jest już zamknięty

  Nowy film Toma Hardy’ego Venom jest zdecydowanie pokręconym podejściem do gatunku superbohaterów, z aktorem The Dark Knight Rises w roli dziennikarza, który jest związany z obcym symbiontem, który nie chce niczego więcej niż zjeść twarze wszystkich, których spotka.

  Jednak mimo całej tej dziwności jest to wciąż nowoczesny film o superbohaterach i wiesz, co to znaczy – tajne sceny po napisach ukryte po zakończeniu filmu, drażniące sequele, filmy spin-off i ogólnie zwiększające wrażenia publiczności ( zakładając, że są wystarczająco cierpliwi, aby czekać do gorzkiego końca).

  Jeśli zdecydujesz się czekać, Venom ma DWIE sceny po rozpoczęciu napisów końcowych – jedną w połowie, jedną na końcu – i zajmiemy się dokładnie tym, co się w nich dzieje i co one oznaczają poniżej.

  Nie trzeba dodawać, że odtąd będą spoilery .

  Pierwsza scena po napisach

  Pierwsza scena po napisach końcowych rozpoczyna się, gdy film się kończy, a Eddie Brock (Tom Hardy) i jego symbiont wyruszają, aby przeprowadzić ściśle tajny wywiad.

  Podjeżdżając do więzienia San Quentin, Eddie i Venom są prowadzeni do wnętrza budynku przez rozsądnego strażnika, gdzie stają w obliczu osobliwie groźnego więźnia – mężczyzny z szokowo rudymi włosami, który pisze na swojej klatce swoim własną krew, graną przez weterana nominowanego do Oscara aktora Woody’ego Harrelsona.

  Dla tych, którzy nie wiedzą, ta postać nazywa się Cletus Kasady i ma długą i krwawą historię w komiksach. Po raz pierwszy spotykamy go jako seryjnego zabójcę z celi Eddiego Brocka (komiksowa wersja Brocka to totalny złoczyńca Spider-Mana, przynajmniej na początku), który patrzy z podziwem, gdy przybywa symbiont Eddiego i go łamie więzienia.

  Jednak symbiont Venoma przypadkowo pozostawia po sobie kawałek siebie (później wyobrażony na nowo jako symbiont „rodzący), który wiąże się z Kasadym, wpadając do jego krwiobiegu (może być tak, że Cletus piszący we krwi w filmie jest ukłonem w stronę to).

  Chociaż wcześniej był niestabilny, więź z symbiontem sprawia, że ​​Cletus jest jeszcze bardziej zdenerwowany i niebezpieczny, a on staje się nowym złoczyńcą o imieniu Carnage, który szaleje po Nowym Jorku i ostatecznie zmusza Spider-Mana i Venoma do współpracy, aby go powstrzymać (z nieco niejasnych powodów jest znacznie silniejszy fizycznie niż którykolwiek z nich i zasadniczo wygląda jak Venom, ale jest czerwony i chudy).

  W filmie Venom Cletus nadal jest zwykłym seryjnym mordercą (choć z rudymi włosami jak komiks, jak wspomniano) – ale w ostatnich słowach, które mówi do Brocka, sugeruje swoją śmiertelną przyszłość.

  „Kiedy stąd wyjdę, to zrobię, mówi, „będzie Carnage.

  Widzisz, co tam zrobili?

  W każdym razie znaczenie włączenia Cletusa (i fakt, że grał go jako aktora tak samo cenionego jak Woody Harrelson) sugeruje, że Carnage może być wątkiem fabularnym, z którym Sony chce się zmierzyć w dowolnej kontynuacji Venoma.

  Ale oczywiście, przede wszystkim, jest jeszcze jeden film o tematyce Spider-Mana, który Sony ma nadzieję odnieść sukces…

  Druga scena po napisach

  Teraz ten przybiera niezwykły obrót.

  Zaczynająca się od podpisu „Tymczasem w innym wszechświecie, druga scena po napisach końcowych zanurza się prosto w sekwencję z nadchodzącego w grudniu animowanego filmu Spider-Mana Into the Spider-Verse, który śledzi różne wersje wallcrawlera z równoległych światów. skończyć razem, aby rozwiązać ogromny kryzys.

  Klip pokazany na końcu Venom to wcześniej niewidziany materiał z niecierpliwie wyczekiwanego filmu, rozpoczynający się pościgiem, gdy młody przyszły Spider-Man Miles Morales (Shameik Moore) jest ścigany przez Prowlera, super-złodzieja napędzanego gadżetami, który ( przynajmniej w komiksach) to potajemnie wujek Milesa, Aaron.

  Po spowodowaniu wypadku drogowego, który uciekł z Prowlera, Miles (ubrany w tani kostium Halloween Spider-Mana) trafia na zaśnieżony cmentarz, gdzie patrzy na grób Petera Parkera, oryginalnego Spider-Mana. W tym wszechświecie wydaje się, że Miles przejął płaszcz Spider-Mana z oryginału (obecnie granego przez Toma Hollanda w filmach akcji Marvela).

  – Przepraszam, panie Parker – mówi przygnębiony Miles. „Chcę zrobić to, o co prosiłeś. Naprawdę. Ale nie mogę tego zrobić bez ciebie.

  Nagle Miles zostaje uderzony w ramię i zszokowany, odrzuca postać swoją zdolnością żądła jadu (myląco, wersja Spider-Mana Milesa ma kilka dodatkowych umiejętności oprócz klasycznej, którą znamy i kochamy) .

  Osoba, którą wysadził? Peter Parker, znany również jako oryginalny Spider-Man, który teraz leży nieprzytomny, ale wciąż w jakiś sposób żyje (chociaż ze zwiastunów wiemy, że jest to wersja Petera z innego wszechświata PONOWNIE. Nadal śledzić?)

  Miles, w obliczu policji, chwyta Petera i angażuje się w przezabawną, niezgrabną ucieczkę z huśtawki, w której para wpada do budynków, jest ciągnięta pociągiem i ostatecznie umieszczana na chodniku, gdzie klip się kończy.

  Ogólnie rzecz biorąc, ten klip nie ma absolutnie nic wspólnego z Venom, ale pokazuje zaangażowanie Sony w popychanie ich różnych spin-offowych projektów Spider-Mana – a także sugeruje, jak fajnie jest Into the Spider-Verse (który jest produkowany przez The Lego Movie’s Phil Lord i Chris Miller) może być, gdy zostanie wydany w grudniu.

  Te dwa klipy są twoje z Venom – nie ma do czynienia z zaporą scen post-kredytowych w stylu Guardians of the Galaxy Vol. 2 – ale to, co pokazują, obiecuje interesujące rzeczy dla filmów o superbohaterach w nadchodzących miesiącach i latach.

  Venom jest teraz w kinach w Wielkiej Brytanii

  Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 3 października 2018 r