4You Airlines: Klienci mają upoważnienie do zwrotu pieniędzy zbytnio bilety

Dom - Wiadomosci gospodarcze - 4You Airlines: Klienci mają upoważnienie do zwrotu pieniędzy zbytnio bilety

14.06.2019-32 widoki -Wiadomosci gospodarcze

4You Airlines: Klienci mają upoważnienie do zwrotu pieniędzy zbyt bilety  Informacje

Firma 4You Airlines, która sprzedawała bilety lotnicze bez licencji spedytora, poinformowała, że wszystkim osobom, które zakupiły bilety jak i również otrzymały potwierdzenie rezerwacji, "przysługuje prawo odstąpienia od porozumienia za zwrotem wszystkich wniesionych środków". W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę.

"Uprzejmie informujemy, że każdemu osobom, które zakupiły osiągalny produkt za pośrednictwem witryny www.4youairlines.com oraz otrzymały poświadczenie rezerwacji przysługuje prawo odstąpienia od umowy za zwrotem wszystkich wniesionych środków" - poinformowała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej. Komunikat jest obecnie jednym aktywnym elementem w serwisie 4You Airlines.

Specjalista: 4You Airlines było skazane na porażkę

Dwa obserwacje

Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę spółkę złożyli w prokuraturze Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz UOKiK.

Jak poinformowała prokuratura, śledztwo zostało wszczęte ws. "doprowadzenia szeregu osób do niepożądanego rozporządzenia mieniem poprzez działalność gospodarczą w zakresie przewozu lotniczego". 4You Airlines miała także wprowadzać klientów po błąd co do dysponowania certyfikatu przewoźnika oraz koncesji na przewóz lotniczy.

Spółka na przełomie czerwca i sierpnia br. rozpoczęła sprzedaż biletów lotniczych zbytnio pośrednictwem witryny internetowej. Loty posiadały rozpocząć się 3 listopada br.

Jednak spośród informacji jakie UOKiK uzyskał z Urzędu Lotnictwa Obywatelskiego wynika, iż firma nie zaakceptować jest przewoźnikiem lotniczym, gdyż nie otrzymała wymaganych prawem dokumentów: certyfikatu, koncesji a także upoważnienia na wykonywanie przelotów na oferowane kierunki.

Bez samolotów

UOKiK ustalił też, że nie jawi się być dopuszczalne ich uzyskanie przez przedsiębiorcę przed 3 listopada 2014 roku.

W refleksji UOKiK nieprawdziwe są także zamieszczone na stronie www przedsiębiorcy informacje na temat floty, jaką dysponuje.

"Spółka informuje, że leasinguje samoloty od ukraińskiego spedytora Yanair. Tymczasem z informacji uzyskanych przez urząd powstaje, że żaden polski przewoźnik lotniczy nie ma zgody na eksploatację statków napowietrznych tego przewoźnika, a 4You Airlines nie ma uprawnień do zawarcia umowy leasingu samolotów" - podał UOKiK.

Uprzejmie informujemy, że wszelkim osobom, które zakupiły dostępny produkt z wykorzystaniem strony www.4youairlines.com oraz otrzymały potwierdzenie zabukowania przysługuje prawo odstąpienia od czasu umowy za zwrotem wszelkich wniesionych środków.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie oświadczenia, którego wzór znajduje się poniżej na adres [email protected] com lub listem poleconym na adres: 4You Airlines Sp. z o. na temat. ul. 17 stycznia 32, 02-148 Warszawa

Komunikat 4You Airlines

Związane z