Temat: Motoryzacja

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Motoryzacja

29.07.2019-861 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Fiat siódmym koncernem na globie. Ma Chryslera  Informacje

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach w prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy wraz z Włochami. Mieli budować urywki A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy wraz z Czechami w pięć dni. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Włoski koncern samochodowy Fiat SpA podpisał w środę umowę na zakup pozostałych udziałów w amerykańskim gigancie Chrysler Group LLC.

Dzięki temu Sergio Marchionne, prezes Fiata i jednocześnie kierownik Chryslera zrealizował swoje marzenie – Fiat został siódmym koncernem motoryzacyjnym pod w stosunku do wielkości na ziemi.

Detroit na dnie. Powrót do odwiedzenia glorii może zająć kwadrans wieku

Fiat, zbytnio 41, 46 proc. udziałów w Chryslerze kupione od United Auto Workers (funduszu emerytalnego związkowców amerykańskiego koncernu), zapłaci 3, 65 mld dolarów. Włoski koncern posiadał do tej pory 58, 5 proc. akcji Chryslera.

Spór co do odwiedzenia wyceny

Zgodnie z umową zawartą w 2009 roku kalendarzowego Fiat miał w kilku transzach odkupić od związkowców akcje Chryslera. Ale Włosi nie mogli dojść z nimi do porozumienia przy sprawie wyceny akcji jak i również skierowali spór do sądu w USA. Rozprawa posiadała rozpocząć się dopiero jesienią przyszłego roku.

Oczekuje się, że umowa na temat zamknięciu transakcji zapadnie do 20 stycznia. Z uwagi na strukturę finansową sprawie Fiat zapowiedział, że nie należy dokonywać żadnych podwyższenia oszczędności w drodze emisji norm.

Związane z