Temat: Gospodarka

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Gospodarka

04.07.2019-869 widoki -Wiadomosci gospodarcze

BZ WBK połączył się wraz z Kredyt Bankiem. Będzie trzeci w Polsce  Informacje

  • Projekt budżetu w 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem przewlekła przerwa
  • Gospodarka rośnie, lecz inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola nabywa znaną sieć kawiarni

Sąd wpisał w piątek do KRS-u połączenie BZ WBK z Kredyt Bankiem. Cały majątek Kredyt Banku został przeniesiony na Bank Zachodni, w zamian za akcje.

Połączenie przyszło poprzez przeniesienie całego zasobności Kredyt Banku na BZ WBK w zamian za akcje nowej emisji serii J, które zostaną wydane wszelkim dotychczasowym akcjonariuszom Kredyt Agencji bankowej.

Od 4 stycznia 2013 r. kapitał zakładowy BZ WBK wynosi 935 mln 450 tys. 890 zł i jest ułożony na 93 mln 545 tys. 89 akcji o wartości nominalnej 10 zł każda.

KNF przynosi zielone światło dla zestawienia Kredyt Banku z BZ WBK

Na zarania grudnia 2012 roku Komitet Nadzoru Finansowego zezwoliła dzięki połączenie BZ WBK z Kredyt Bankiem.

Prezes BZ WBK oceniał uprzednio, że fuzja operacyjna wraz z Kredyt Bankiem będzie trwała około dwóch lat, natomiast fuzja marki nastąpi przy połowie lub jesienią 2013 roku. Pierwsze synergie według stronie oszczędności operacyjnych pojawią się w 2013 roku kalendarzowego, raczej w drugiej połówce roku.

Z prawie 900 oddziałami i trzech, 5 milionem klientów pojedynczych nowy BZ WBK dzieje się trzecim bankiem po Polsce pod względem depozytów, kredytów, liczby oddziałów i zysków. Większy będzie tylko PKO BP i należący do włoskiego UniCredit Pekao SA.

Związane z