Temat: Unia walczy z kryzysem euro

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Unia walczy z kryzysem euro

22.07.2019-477 widoki -Wiadomosci gospodarcze

EBC wpompuje euro w zbyt, by rozruszać gospodarkę europejską  Informacje

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Koniec gorszych produktów dla Młodych polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni"
  • Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty robocie w Unii
  • Unia szykuje rewolucję w przepisach. Dziesięć zakazanych produktów
  • Bruksela nałożyła karę na General Electric. "Dokładne informacje są niezbędne"

Europejski Bank Centralny zdecydował się na kupno papierów zabezpieczonych aktywami. Prezes EBC będzie kupował zabezpieczone obligacje od października owego roku. To oznacza, iż bank decyduje się na dodruk pieniędzy.

Europejski Bank Centralny zdecydował się na plan uruchomienia absolutnych zakupów papierów wartościowych zabezpieczonych wierzytelnościami (ABS) i system skupu obligacji o wartości do 500 mld € - informuje Reuters.

Resort finansów sprzedał obligacje za 3, 6 mld zł. "Sprzyjające otoczenie rynkowe"

Stymulowanie rynku

Program został opracowany z sądzą o stymulowaniu rynku jak i również oferowaniu alternatywnych źródeł opłacania. Zabezpieczone aktywami obligacje są skupowane od października tegoż roku.

Ma wówczas sprawić, że więcej zapłaty popłynie do europejskiej gospodarki. Wszystko po to, by inflacja zaczęła zbliżać się do poziomu 2 proc. - Sądzę, że na tej decyzji spekulacje, lub EBC coś zrobi, ucinają się na co w żadnym wypadku kilka miesięcy. EBC wyrządził bardzo dużo. Jeżeli rozchodzi o rozwiązania, zostało wprowadzone to, co miało pozostać wprowadzone i teraz będę czekać na konsekwencje - powiedział dr Przemysław Kwiecień, główny analityk X-Trade Brokers.

EBC obniżył w czwartek stopy procentowe do odwiedzenia rekordowo niskich poziomów. Pula chce w ten strategia wpłynąć na wzrost inflacji i wesprzeć gospodarkę strefy euro. Główna stopa procentowa (kredytu refinansowego) wynosi w tej chwili 0, 05 proc. Po sierpniu było to 0, 15 proc.

Związane z