Temat: Francja

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Francja

30.07.2019-648 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Francja tnie zasiłki rodzinne. «To krok bez precedensu»  Informacje

  • Posiadłość z XIX stulecia za 56 złotych. Dwójka zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków mieszkalnych z wielkiej płyty. Apartamentu mieszkalnego jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem kradzieży setek zabawek. Nieprawdopodobne tłumaczenie
  • Kolejna wielka uruchomienie Ronaldo. "To jedno wraz z najchętniej odwiedzanych miast dzięki świecie"

Zgromadzenie Narodowe Francji przyjęło we wtorek budżet ubezpieczeń społecznych w 2015 rok przewidujący redukcje zasiłków rodzinnych. Oszczędności, które wprowadza rząd, mają wesprzeć obniżyć deficyt budżetowy do odwiedzenia wymaganego w UE pułapu 3 proc.

34 deputowanych rządzącej partii socjalistycznej, tzw. frondystów wstrzymało się od głosu. Modyfikacja przepisów dotyczących zasiłków rodzinnych uzależni je od wysokości profitów - pisze "Le Figaro".

Jest przeciw imigrantom i przeciw Unii Europejskiej. Więcej Brytyjczyków go potrzebuje

Duże oszczędności

Projekt budżetu ubezpieczeń społecznych, bardzo ważny składnik budżetu Francji, przewiduje oszczędności rzędu 10 mld euro, co stanowi niemal połowę cięć wydatków przewidzianych na przyszły rok kalendarzowy, mających wynieść 21 mld euro.

Plan zmniejszenia zasiłków rodzinnych to krok bez precedensu, uznawany zbytnio bardzo kontrowersyjny - pisze Reuters. Na takie zaoszczędzone pieniądze nie chcieli się zgodzić socjalistyczni deputowani, którzy wstrzymali się od głosu. Projekt przeszedł przy 270 głosach za i 245 przeciwko.

Nowa wersja

10 listopada projekt budżetu zabezpieczeń społecznych trafi do Senatu. Francja musiała zmodyfikować projekt swojego budżetu na 2015 rok. Nowa wersja prognozuje większe oszczędności i deficyt zmniejszony o dodatkowe trzech, 6 do 3, 7 mld euro. W poniedziałek projekt ten wysłał Komisji Europejskiej francuski minister finansów Michel Sapin.

W pierwotnej wersji projektu budżetu, przedstawionej KE 15 października, zakładano, że deficyt spadnie poniżej 3 proc. dopiero w 2017 roku. Przedtem Paryż obiecywał swoim partnerom z UE, że zredukuje go poniżej 3 proc. do przyszłego roku, jakie możliwości było i tak terminem przedłużonym w 2013 roku.

Związane z