Na kłopoty Buffett. Inwestuje miliard w Apple

Dom - Wiadomosci gieldowe - Na kłopoty Buffett. Inwestuje miliard w Apple

17.06.2019-16 widoki -Wiadomosci gieldowe

Akcje Apple w górę, po informacji Buffeta  Giełda

Miliarder i inwestor giełdowy Warren Buffett zdradził, że jego firma inwestycyjna zakupiła udziały w Apple warte 1 mld dol. - podaje BBC. Posiadało to znaczący wpływ na ostatnie wyniki giełdowe technologicznego giganta, który przeżywa niedawno trudniejsze czasy.

Należący do Buffetta holding Berkshire Hathaway ujawnił w specjalnym formularzu na stronie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jak i również Giełd, że ma przy posiadaniu 9, 81 mln akcji producenta iPhone'a.

Wall Street odbija. Buffet ratuje Apple'a

Stronił od technologii

Buffett wspaniały był do tej okresy ze swojej niechęci do kupowania akcji firm technologicznych. Tradycyjnie skłaniał się raczej ku "akcjom o zaniżonej wartości". Jak podaje BBC, taki ruch należy postrzegać jako bardzo znaczący dlan Apple'a.

Akcje spółki spadły o ok. 30 proc. w ciągu minionego roku. Odbiły jednak ostatnio w poniedziałek, zamykając sesję na poziomie o trzech, 7 proc. wyższym, plasując się finalnie na szczeblu 93, 88 dol.

Spowalniająca się sprzedaż iPhone'ów zmuszała inwestorów do refleksji czy firma może utrzymać wysokie zyski.

Google wyprzedził Apple'a

W zeszłym roku Apple tymczasowo stracił swoją pozycję lidera i tytuł najbardziej wartościowej przedsiębiorstwa na świecie. Było wówczas po tym, jak upadki akcji spółki pchnęły ją w dół i doprowadziły do obniżenia rynkowej zalety firmy. Poskutkowało to awansem w giełdowym rankingu firmy Alphabet, do której należy Google.

Akcje istnieją atrakcyjnie tanie - przy rozmowie z Reutersem przyznał Steve Wallmann, założyciel Wallman Investment Counsel, który udziały Berkshire posiadan od 1982 roku, an Apple'an od czasu 2003.

Google prześcigan Apple w giełdowym rajdzie. Jest najcenniejszą firmą świata

Nie we własnej osobie

Według "The Wall Street Journal", Buffett nie zadecydował o tych inwestycjach osobiście. Oznaczałoby to, że polecenie zostało wydane za pośrednictwem jego zespół - Todda Combsa i Teda Weschlera. Dziennik podaje, że istnieją oni skłonni do wkładania w obszary, których Warren Buffett sam nigdy aby nie podjął.

Każdy z nich zarządza portfolio o wartości 9 mld dol. i zazwyczaj roztropni są za mniejsze inwestycje, podczas gdy Buffet obstawia zakłady dużej wartości.

Posiadanie akcji Apple'a sprawia Berksire Hathaway 53-cim jak do wielkości udziałowcem. Apple nie jest jedyną lokatą technologiczną, w której mieniu jest Berkshire Hathaway. Firma Buffetta ma także zauważalne udziały w IBM, podwyższając je jeszcze w pierwotnym kwartale.

Buffett wspiera

Buffet na swoim dorocznym spotkaniu w Berkshire, które odbyło się w zeszłym miesiącu, przyznał, że swoim firma inwestycyjna wyhamowuje, aby zaangażować się w nową firmę technologiczną. Miliarder zawsze twierdził, że nie zainwestowałby w firmy, których nie zaakceptować rozumie.

W poniedziałek, w rozmowie z CNBC Buffettt przyznał, że rozważa udzielenie pomocy Danowi Gilbertowi, prezesowi firmy Quicken Loans, finansując ofertę internetowej firmie Yahoo.

Związane z