US Bank zamyka 21 lokalnych oddziałów

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Bank w Minneapolis zamyka 13 procent swoich lokalnych lokalizacji, w większości na przedmieściach, nawet w trakcie ekspansji na nowe rynki Sun Belt.

 • Ćwierkać
 • DzielićDzielićE-mailWięcejUS Bank to najnowszy duży bank w Chicago, który w znacznym stopniu uchylił się od swojego lokalnego zasięgu.

  Pożyczkodawca z siedzibą w Minneapolis jest w trakcie zamykania 21 lokalnych lokalizacji, czyli 13 procent ze 156 oddziałów oferujących pełen zakres usług na dzień 30 czerwca 2018 r. Większość zamknięć znajduje się na przedmieściach.

  Działania US Bank, dziesiątego co do wielkości banku pod względem depozytów w sześciu hrabstwach Chicago, sprawiły, że rok 2019 stał się rokiem, w którym banki w Chicago stały się zauważalnie bardziej agresywne, reagując na trendy, które do tej pory tylko powoli ograniczały wzrost branży. obecność detaliczna. Przede wszystkim jest to znacznie mniej wizyt klientów w oddziałach, ponieważ większość rutynowych transakcji bankowych jest obsługiwana zdalnie.

  Ponadto części miasta i niektóre przedmieścia były nasycone oddziałami banków w okresie manii ekspansji, która ogarnęła branżę w okresie poprzedzającym kryzys finansowy i wielką recesję.

  Charlotte, Bank of America z siedzibą w NC, trzeci co do wielkości lokalny bank pod względem depozytów, również zamyka w tym roku 16 oddziałów w Chicago. JPMorgan Chase, największy bank detaliczny w okolicy, o zdecydowanie najbardziej ekspansywnej działalności, zamknął w zeszłym roku 18 lat. Fifth Third Bank z siedzibą w Cincinnati planuje wyeliminować około 50 lokalnych lokalizacji po zakupie w tym roku firmy MB Financial z siedzibą w Chicago.

  Zamknięcia amerykańskich banków, z których część już się wydarzyła, a część z nich nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni, ma miejsce w Lyonie, Oak Park, Plainfield, Park Ridge, Flossmoor, Naperville (dwa oddzielne oddziały), Evergreen Park, Berkeley, Downers Grove, Evanston, Roselle, Algonquin, Oak Lawn, Cary, Orland Park, Cicero i Alsip.

  W mieście bank zamyka lokalizacje przy 11150 S. Western Ave., 2550 N. Clybourn Ave. i 2811 N. Narragansett Ave.

  Evanston i Oak Park, dwie zamożne przedmieścia, są dobrymi przykładami miejsc nasyconych gałęziami. Po marcowym zamknięciu oddziału przy 6020 W. Roosevelt Road, US Bank ma trzy lokalizacje w Oak Park. Dwa pozostałe w Evanston po zamknięciu 30 maja 525 Main St.

  Jednak inne przedmieścia nie będą już mieć siedziby banku amerykańskiego. Są to Berkeley, Alsip, Park Ridge, Flossmoor, Roselle, Lyons i Cary.

  Na południowo-zachodnich przedmieściach Lyonu, First Midwest z siedzibą w Chicago jest jedynym bankiem w mieście. Tamtejszy oddział US Bank, który został zamknięty 14 maja, miał 52 miliony dolarów depozytów, czyli 30 procent rynku w Lyonie, według stanu na 30 czerwca ubiegłego roku. W 2008 roku cztery banki obsługiwały Lyons łącznie z sześciu oddziałów.

  Na zachodnich przedmieściach Berkeley, zamknięcie oddziału US Bank 23 maja pozostawia wioskę z jednym bankiem, Republic Bank of Chicago z siedzibą w Oak Brook.

  Alsip na południowych przedmieściach miał w 2008 roku siedem banków. Po odejściu US Bank 25 czerwca będzie miał trzy.

  Z drugiej strony decyzja US Bank o wyjściu z Park Ridge była zrozumiała i oznacza stopniowe łagodzenie tego, co wydaje się być nasyceniem banków na północno-zachodnich przedmieściach, których populacja w 2017 roku wynosiła nieco ponad 37 tysięcy. US Bank był ostatnim pod względem udziału w rynku depozytów w Park Ridge spośród 10 innych banków na 30 czerwca ubiegłego roku. W 2008 roku Park Ridge był obsługiwany przez zadziwiające 14 banków ze zbiorowymi 19 oddziałami.

  W oświadczeniu US Bank stwierdza: „Zachowania klientów w zakresie bankowości zmieniają się, w tym gwałtowna migracja do platform bankowości cyfrowej i mobilnej oraz pragnienie większej prostoty. W miarę ewolucji wraz z naszymi klientami ponownie oceniamy nasz fizyczny zasięg, aw niektórych przypadkach konsolidujemy ograniczoną liczbę oddziałów na wybranych rynkach. Ten sam proces doprowadzi do reinwestycji na głównych rynkach bankowości detalicznej w postaci nowych, przeniesionych lub przeprojektowanych fizycznych lokalizacji do końca 2020 r. .

  Rzeczywiście, US Bank niedawno wszedł na rynek bankowości detalicznej Karoliny Północnej i rozważa ekspansję na Florydę, Georgia i Teksas.

  Bank nazwał zamknięcie w rejonie Chicago „decyzją trudną, której nie podjęto pochopnie.

  Pytanie brzmi teraz, czy którykolwiek z tych poza miastem banków zapłaci cenę w postaci udziału w rynku za swoje bardziej agresywne inicjatywy oszczędnościowe. Cegły i zaprawy są drogie w obsłudze i utrzymaniu, a banki od dawna chciały obniżyć te koszty. W przeszłości powstrzymywała ich obawa, że ​​klienci cenią sobie wygodę pobliskich oddziałów, nawet jeśli nie odwiedzali ich zbyt często.

  Jeśli klienci trzymają się swoich banków pomimo zamknięć, spodziewaj się jeszcze bardziej agresywnych ruchów w najbliższej przyszłości.