Ludzi będzie stać na tek krok, by sprzedać dom na Ziemi i polecieć na Marsa - uważa Elon Musk

Dom - Technologie - Ludzi będzie stać na tek krok, by sprzedać dom na Ziemi i polecieć na Marsa - uważa Elon Musk

24.07.2019-638 widoki -Technologie

Elon Musk o lotach na Marsa

Elon Musk uważa, hdy w przyszłości loty na Marsa nie będą jak skomplikowanym. Twórca SpaceX podzielił się kilkoma opiniami w temat podróży marsjańskich w Twitterze. Twierdzi, że statek kosmiczny, który buduje tej firma, będzie dziesięć razy tańszy od najtańszej dziś rakiety. Jego zdaniem loty na Marsa ze SpaceX będą tak tanie, że większość ludzi będzie dziać na to, by przerobić adres z ziemskiego dzięki marsjański.

"Jestem murowany, że przeprowadzka na Marsa pewnego dnia będzie kosztować mniej niż 500 tys. dol. (ok. 1, 9 mln zł), a może nawet poniżej 100 tys. dol. (380 tys. zł)" – napisał Musk w niedzielę na Twitterze. "Tak niewiele, że większość ludzi spośród (państw – red. ) z rozwiniętymi gospodarkami stanie się mogła sprzedać swój domek na Ziemi i przenieść się na Marsa, o ile tylko będą chcieli".

Loty na Marsa oczami Elona Muska

Dodał, że jeżeli ktoś stwierdzi jednak, hdy Mars mu się odrzucić podoba i będzie chciał wrócić, "bilet powrotny zostanie darmowy".

Twórca SpaceX podzielił się tą opinią po tym, jak jego firma ujawniła szczegóły na temat silnika rakietowego Raptor skali ciężarówki i systemu Starship, który będzie w stanie dotrzeć na Księżyc i Marsa.

W niedzielę Musk poinformował, że Raptor został uruchomiony ok. sześciokrotnie w ośrodku SpaceX przy miejscowości McGregor w Teksasie. Ujawnił też dane wraz z tych testów, m. in. na temat wydajności silnika.

Silniki Raptor są kluczowym elementem, od któregoż zależy to, czy Starship będzie spełniał pokładane przy nim nadzieje. Statek zostanie wyposażony w maksymalnie osiem takich silników. Natomiast rakieta Super Heavy będzie posiadała ich maksymalnie 31.

SpaceX chce skończyć pracę nad pierwszymi Raptorami, żeby przeprowadzić testy prototypu, a następnie wystrzelić go dzięki wysokość kilku kilometrów.

Musk i kosmiczne wycieczki na pokładzie statku Starship

Musk chce, by jego międzyplanetarny system transportu umożliwił ludziom życie na Marsie. Według raz pierwszy podzielił się tą wizją w 2015 roku, gdy zapowiedział, hdy ludzkość potrzebuje alternatywnego miejsca do życia na incydent katastrofy na Ziemi lub innego zdarzenia, które uniemożliwiłoby życie na naszej kuli ziemskiej.

Od tamtego czasu Musk i jego team pracował nad systemem, który zastąpiłby rakietę Falcon dziewięć, byłby bardziej skomplikowany jak i również potężniejszy, ale i znacznie tańszy. (To właśnie Starship, który w przeszłości nazywany był inaczej, przez dłuższą chwilę nazywał się BFR a mianowicie Big Falcon Rocket).

"To może brzmieć nieprawdopodobnie, ale sądzę, że jest sposób na to, by konstrukcja statku Starhip/rakiety Super Heavy kosztowała mniej niż Falcon 9" – napisał Musk na Twitterze w niedzielę, 10 lutego.

Związane z