Hakerzy zarabiają na rzecz Korei Północnej na stronicach z hazardem ponad 866 mln dol. rocznie

Dom - Technologie - Hakerzy zarabiają na rzecz Korei Północnej na stronicach z hazardem ponad 866 mln dol. rocznie

27.08.2019-617 widoki -Technologie

Hakerzy Korei Półnconej zarabiają dzięki stronach z hazardem

Hakerzy z Korei Północnej, którzy prowadzą poza granicami swego kraju portale z grami hazardowymi, zarabiają na tych propozycji ponad 866 mln dol. rocznie.

Do takich wniosków doszedł Cho Hyun-chun, jeden z wysokich oficerów wojskowych Korei Południowej. Jego zdaniem tropy osób administrujących tymi stronami prowadzą do północnokoreańskiego wywiadu, a dokładnie do odwiedzenia Biura 121 - jednostki dedykowanej hackingowi. Zatrudnia ona ok. 6 tys. pełnoetatowych hakerów, którzy zajmują się szpiegostwem (głównie sąsiadów z Południa), atakami hakerskimi i zarabianiem pieniędzy w necie.

Strony hazardowe adresowane są głównie do użytkowników internetu w Korei Południowej. Obywatele Korei Północnej nie posiadają dostępu do internetu, jednak do krajowego intranetu.

A to oznacza, iż oprócz zarabiania na stronach z grami hazardowymi katalogów administratorzy mają możliwość infekowania urządzeń graczy złośliwym oprogramowaniem.

Choć Korea Północna jawi się reszcie otoczenia jako państwo mroczne, zacofane i niezrozumiałe, dysponuje realną siłą w cyberprzestrzeni.

Amerykański generał Vincent Brooks w kwietniu przemawiając poprzednio amerykańskim senatem, stwierdził, iż nie należy lekceważyć koreańskich hakerów. - Ciągle się rozwijają. Nie określiłbym ich mianem najlepszych na świecie. Lecz na pewno znajdują się wśród najlepszych na świecie i najlepiej zorganizowanych - mówił.

To oczywiście Koreańczykom z Północy przypisuje się wielki cyberatak w firmę Sony w grudniu 2014 r.

W zeszłym miesiącu służby Korei Południowej udaremniły zakrojony dzięki szeroką skalę cyberatak spośród Północy. Hakerzy zainfekowali więcej niż 140 tys. urządzeń przy 160 firmach. Udało wykładzinom się wykraść plany skrzydeł myśliwców F15.

Tagi: Korea Północna Kim Dzong Un haker cyberbezpieczeństwo Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z