Składany telefon Samsunga. Oto, jaki może być smartfon Galaxy X

Dom - Technologie - Składany telefon Samsunga. Oto, jaki może być smartfon Galaxy X

01.08.2019-214 widoki -Technologie

Galaxy X - nowy telefon Samsunga

Od czasów krążą plotki, że Samsung pracuje nad składanym smartfonem o nazwie Galaxy X. Możliwe, że w tym roku pojawi się mężczyzna na rynku.

Przy okazji prezentacji raportu finansowego za 2017 rok Samsung poinformował o planach produkowaniu elastycznych wyświetlaczy. Wzbudziło to domysły o tym, że południowokoreański gigant ostatecznie wprowadzi na rynek składany telefon komórkowy pod nazwą Galaxy X, o którym mówi się od lat.

Oto, co już słyszeliśmy o tym projekcie.

Galaxy X może zyskać większy ekran

Foto: Business Insider / materiały prasowe Oto niesłychanie szeroki monitor Samsunga

Galaxy X ma się rozwierać i zamykać, tak jak książka czy notatnik. Ma możliwość mieć też większy wyświetlacz od tradycyjnych telefonów, porównywany z ekranem, które posiadają tablety. Będzie możemy go podzielić na więcej niż jeden niezależne panele. Samsung pokrewne rozwiązanie wprowadził np. po 48-calowym, bardzo szerokim ekranie komputerowym.

Może mieć wbudowany ochraniacz ekranu

Fakt, że smartfon ma się tworzyć do wewnątrz, sprawi, hdy jego ekran będzie specjalnie chroniony.

Może być grubszy niż większość współczesnych smartfonów

Foto: Antonio Villas-Boas / BusinessInsider. com Telefon ZTE AXON M

Większość wytwórców smartfonów pracowało latami, aby sprawić, że ich dzwonienie będą coraz cieńsze jak i również lżejsze. Jednak składany telefon Samsunga może ważyć większą ilość wiadomości niż obecne na sektorze smartfony, nawet tyle co tablet.

Doskonałym przykładem jest ZTE Axon M, pierwszy składany smartfon. Urządzenie ma dwa wyświetlacze, połączone mechanicznym zawiasem i jest znacznie grubsze niźli np. Galaxy S8 Samsunga.

Najprawdopodobniej jego koszt będzie wyższa

Lepsze wyświetlacze wywołują, że smartfony są coraz droższe. W ciągu minionych kilku lat cena początkowa najnowszego iPhone'a w AMERYCE wzrosła z 650 do odwiedzenia 1000 dolarów. Stało się tak m. in. dlatego, że Apple zamienił wyświetlacz LCD na OLED.

Nie jest jasne, ile może kosztować składany telefon Samsunga. Obecnie najdroższy telefon tej firmy, czyli Galaxy Note 8, to wydatek rzędu 950 dolarów.

Wiele innych względów może przesądzić o opłacie Galaxy X. W niniejszym miary pamięci, pojemność baterii jak i również materiały z których będzie wykonany.

Może odrzucić mieć zakrzywionego ekranu

W Galaxy X Samsung najprawdopodobniej zrezygnuje z zakrzywionego wyświetlacza, nie zaakceptować będzie też tutaj dotarcia do aplikacji i innych funkcji poprzez panel boczny. Składany telefon mógłby obsługiwać więcej aplikacji z ekranu głównego.

Firma może przetestować Galaxy X wyłącznie na wybranych rynkach

Foto: Samsung / materiały prasowe Samsung Round sprzedawany był tylko w wybranych krajach Azji

Samsung może udostępnić składany smartfon tyko w niektórych krajach, wykorzystując go jako platformę testową dla ewentualnych produktów, które mają duże szanse na podbicie serc klientów.

Firma zrobiła tak w przeszłości, wprowadzając na rynek Samsung Galaxy Round w 2013 r.. Była to pierwsza próba stworzenia przez Samsunga smartfona z zakrzywionym wyświetlaczem. Był on jednak dostępny jedynie wybranych rynkach azjatyckich.

W następnym roku Samsung już w szerokiej dystrybucji wypuścił Galaxy Note Edge z pojedynczą zakrzywioną krawędzią po prawej stronie.

Gdyby Samsung zrobił jednakowo ze składanym smartfonem Galaxy X, jego dostępność mogłaby być ograniczona do poniektórych rynków azjatyckich, takich jak na przykład Korea Płd. czy Chiny.

Pojawić się mogą problemy, których nie jesteśmy wstanie przewidzieć

Z nowymi technologiami niemal zawsze wiążą się zmartwienia. Wychodzą one na jaw dopiero, gdy produkt wnika na rynek, a miliony ludzi mają szansę fita wypróbować.

Na razie nie wiadomo, co być może nie działać w urządzeniu z wyświetlaczem, który można złożyć w środku. Ale pewne jest, że o ile pojawią się problemy, być może to wywołać spory recesja wizerunkowy.

Związane z