Temat: Ropa naftowa

Dom - Surowce - Temat: Ropa naftowa

06.07.2019-59 widoki -Surowce

Cena ropy wzrośnie? W tymże roku do 55 dolarów za baryłkę  Surowce

  • Ropa naftowa "bardzo szybko" zareagowała na zapowiedź USA. Warsztaty najwyżej od pół roku
  • Polska ogranicza import ropy z Rosji. Historyczne informacje w sprawie dostaw
  • Amerykańscy producenci ropy z łupków zacierają ręce po decyzji OPEC
  • Dobra informacja gwoli kierowców. Na stacjach nieco taniej
  • Droższa ropa jak i również benzyna. Potężny huragan "pozamykał" rafinerie

Baryłka ropy naftowej osiągnie w tym roku cenę 55 dolarów - wypływa z prognozy Międzynarodowej Agencji Energii. Na dalsze wzrosty wartości surowca przyjdzie jednak sporo poczekać.

Z raportu Międzynarodowej Agencji Siły (The International Energy Agency - IEA) wynika, hdy w średnioterminowej perspektywie ropa naftowa jeszcze przez parę lat nie wróci do odwiedzenia poziomów widzianych w ostantnim czasie, innymi słowy 100 dolarów za baryłkę.

Ceny ropy naftowej wciąż rosną. Przez mniejszą liczbę odwiertów w AMERYCE

Jakie ceny?

Eksperci z IEA szacują, że w tym roku kalendarzowego ceny ropy naftowej potrafią osiągnąć 55 dolarów zbyt baryłkę. Jednak dojście do poziomu 73 dolarów potrwa przynajmniej pięć lat.

“Podaż będzie rosnąć znacznie wolniej niż wcześniej przewidywano. Producenci ropy nie muszą się spodziewać szybkich wzrostów popytu. Będą musieli ciąć wydatki, aby zrównoważyć niewielkie ceny” - czytamy po raporcie IEA.

Ropa naftowa traci na zalety od kilku miesięcy. Podstawą takiego zjawiska jest nazbyt duża podaż surowca w światowych rynkach. Wszystko poprzez to, że kraje OPEC nie ograniczyły produkcji, a Stany Zjednoczone przeżywają łupkowe eldorado wydobywając coraz więcej ropy. Na poziom cen wpłynął też fakt, hdy gospodarka Chin, czyli największego na świecie importera surowca spowalnia.

Notowania ropy naftowej od stycznia 2015 roku

Ostatnia aktualizacja:

Wzrost

W ostatnich dniach ropa naftowa zaczęła nieco odrabiać opłaty. Był to efekt metrów. in. strajków pracowników rafinerii w USA. Dziś według godz. 15 inwestorzy w rynkach surowcowych płacili zbyt baryłkę ropy WTI 52, 32 dolary, a Brent wyceniano na 59, 52 dolarów. Warto przypomnieć, że jeszcze na pod skraj stycznia ropa kosztowała 49 dolarów (Brent) i 44 (WTI).

Związane z