Przewodnik po Bitcoin Mining – Pierwsze kroki z wydobywaniem Bitcoinów

17 lutego 2021

Wydobywanie bitcoinów jest trudne do osiągnięcia z zyskiem, ale jeśli spróbujesz, ten górnik Bitcoin jest prawdopodobnie dobrym strzałem.

Jak działa wydobywanie bitcoinów

Zanim zaczniesz wydobywać bitcoiny, warto zrozumieć, co naprawdę oznacza wydobywanie bitcoinów. Wydobywanie bitcoinów jest legalne i odbywa się poprzez uruchomienie procesów podwójnej weryfikacji hash SHA256 w celu weryfikacji transakcji Bitcoin i zapewnienia wymaganego bezpieczeństwa dla księgi publicznej sieci Bitcoin. Szybkość wydobywania Bitcoinów jest mierzona w hashach na sekundę.

Sieć Bitcoin wynagradza górników Bitcoin za ich wysiłek, udostępniając bitcoiny tym, którzy zapewniają potrzebną moc obliczeniową. Ma to formę zarówno nowo wyemitowanych bitcoinów, jak i opłat transakcyjnych zawartych w transakcjach sprawdzonych podczas wydobywania bitcoinów. Im większa moc obliczeniowa wnosisz, tym większa część nagrody.

Czasami możesz chcieć wydobyć bardziej zmienny altcoin, taki jak MWC, który jest lepszy pod względem skalowalności, prywatności, anonimowości i zamienności, wykorzystując MimbleWimble w warstwie podstawowej.

Wraz z uruchomieniem sieci mainnet w listopadzie 2019 r. Wzrósł z 0,22 USD do ponad 8,00 USD w pierwszych dwóch miesiącach.

Krok 1– Zdobądź najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów

Kupowanie bitcoinów – w niektórych przypadkach może być konieczne zakupienie sprzętu do kopania za pomocą bitcoinów. Obecnie większość sprzętu można kupić na Amazon. Możesz także sprawdzić wykresy bitcoinów.

Jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów

Aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów, musisz kupić sprzęt do wydobywania bitcoinów. We wczesnych dniach bitcoina można było kopać za pomocą procesora komputera lub karty szybkiego procesora wideo. Dziś to już nie jest możliwe. Niestandardowe chipy Bitcoin ASIC oferują wydajność do 100 razy większą niż możliwości starszych systemów, które zdominowały branżę wydobywczą Bitcoin.

Wydobywanie bitcoinów z mniejszą ilością energii zużyje więcej energii elektrycznej, niż prawdopodobnie zarobisz. Wydobywanie bitcoinów jest niezbędne przy użyciu najlepszego sprzętu do wydobywania bitcoinów zbudowanego specjalnie do tego celu. Kilka firm, takich jak Avalon, oferuje doskonałe systemy zbudowane specjalnie do wydobywania bitcoinów.

Najlepsze usługi Bitcoin Cloud Mining

Inną opcją jest zakup w kontraktach Bitcoin Cloud Mining. To znacznie upraszcza proces, ale zwiększa ryzyko, ponieważ nie kontrolujesz rzeczywistego fizycznego sprzętu.

Umieszczenie na liście w tej sekcji NIE oznacza poparcia dla tych usług. Doszło do ogromnej liczby oszustw związanych z wydobywaniem bitcoinów w chmurze.

Recenzja Hashflare:Hashflare oferuje kontrakty na wydobycie SHA-256, a bardziej dochodowe monety SHA-256 można wydobywać, podczas gdy automatyczne wypłaty są nadal w BTC. Klienci muszą kupić co najmniej 10 GH / s.

Recenzja Genesis Mining:Genesis Mining to największy dostawca Bitcoin i scrypt do wydobywania w chmurze. Genesis Mining oferuje trzy plany wyszukiwania w chmurze Bitcoin, które są niedrogie.Dostępnesą równieżkontrakty na wydobycie Zcash.

Recenzja Hashing 24:Hashing24 jest zaangażowany w wydobywanie bitcoinów od 2012 roku. Posiada zakłady w Islandii i Gruzji. Wykorzystują nowoczesne chipy ASIC firmy BitFury, które zapewniają maksymalną możliwą wydajność i wydajność.

Recenzja Minex:Minex to innowacyjny agregator projektów blockchain przedstawionych w formacie ekonomicznej gry symulacyjnej. Użytkownicy kupują Cloudpacks, które można następnie wykorzystać do zbudowania indeksu z wcześniej wybranych zestawów farm wydobywczych w chmurze, loterii, kasyn, rzeczywistych rynków i wielu innych.

Przegląd Minergate:Oferuje zarówno usługi wydobywania puli, jak i połączone usługi wyszukiwania w chmurze dla Bitcoin.

Recenzja Hashnest:Hashnest jest obsługiwany przez Bitmain, producenta linii koparek Bitcoin Antminer. HashNest ma obecnie do wynajęcia ponad 600 Antminer S7s. Możesz wyświetlić najbardziej aktualne ceny i dostępność na stronie internetowej Hashnest. W chwili pisania jednego z haszów Antminer S7 można wypożyczyć za 1200 USD.

Recenzja Bitcoin Cloud Mining:Obecnie wszystkie kontrakty Bitcoin Cloud Mining są wyprzedane.

Recenzja NiceHash:NiceHash jest wyjątkowy, ponieważ używa księgi zamówień, aby dopasować kupujących i sprzedających kontrakty górnicze. Sprawdź na jej stronie internetowej aktualne ceny.

Recenzja Eobot:Rozpocznij wydobywaniebitcoinów wchmurze już za 10 USD. Eobot twierdzi, że klienci mogą zerwać nawet w 14 miesięcy.

Recenzja MineOnCloud:MineOnCloud ma obecnie około 35 TH / s sprzętu górniczego do wynajęcia w chmurze. Niektóre koparki dostępne do wynajęcia to AntMiner S4s i S5s.

Porównanie sprzętu do wydobywania bitcoinów

Obecnie, na podstawie(1)ceny za hash i(2)wydajności elektrycznej, najlepsze opcje kopania bitcoinów to: