Pracuj nad swoimi celami finansowymi, budując dobry wynik kredytowy

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Jeśli zarejestrowałeś się w celu uzyskania karty kredytowej, złożyłeś wniosek o mieszkanie lub zarejestrowałeś się w usłudze telefonii komórkowej, prawdopodobnie sprawdziłeś swój kredyt. Tego rodzaju firmy zazwyczaj chcą sprawdzić, czy masz dobrą zdolność kredytową, zanim zaakceptują Cię jako klienta. Daje im migawkę z Twojej historii finansowej i pomaga określić, czy prawdopodobne jest, że będziesz dokonywać płatności w terminie.

Kiedy ubiegasz się o więcej i różne rodzaje kredytów, możesz zdać sobie sprawę, że twoja zdolność kredytowa jest ważniejsza niż myślałeś – może mieć rzeczywisty wpływ na twoją zdolność do zdobycia wielu rzeczy, których chcesz i potrzebujesz. Dlatego ważne jest, aby utrzymać dobrą zdolność kredytową i pracować nad poprawą swojej zdolności kredytowej w miarę upływu czasu.

Dlaczego ważna jest dobra zdolność kredytowa?

Wyniki kredytowe FICO – nazwane na cześć korporacji Fair Isaac, która je stworzyła – są standardem branżowym. Obejmują one od około 300 do 850, a wyniki mieszczą się w następujących ogólnych kategoriach pod względem siły kredytowej:

 • 580 lub mniej: słaby kredyt
 • 580-669: niezły kredyt670-739: Dobry kredyt740-799: Bardzo dobry kredyt800+: Wyjątkowy kredytJeśli Twój wynik jest słaby lub nawet sprawiedliwy, możesz nie być w stanie uzyskać pożyczki, gdy jej potrzebujesz. Jeśli pożyczkodawca zgodzi się udzielić ci pożyczki, możesz zostać obciążony wysokimi odsetkami i opłatami w porównaniu z osobą, która ma dobry kredyt. Właściciele mogą nie chcieć wynajmować Ci nieruchomości, a firmy telefoniczne mogą poprosić Cię o wpłacenie pieniędzy, zanim otworzą konto. Pracodawcy mogą nawet sprawdzić Twój kredyt, kiedy ubiegasz się o pracę, i mogą niechętnie Cię zatrudnić, jeśli masz słabe wyniki finansowe.

  Z drugiej strony dobra ocena kredytowa znacznie usprawni proces otwierania rachunków za media, ubiegania się o kredyt hipoteczny lub wynajmu mieszkania. Osoby z doskonałym kredytem są bardziej skłonne do uzyskiwania kredytów samochodowych i osobistych, a także są bardziej narażone na niższe oprocentowanie kredytu, o który się ubiegali.

  Budowanie historii kredytowej

  Budowanie kredytu wymaga czasu. Jeśli zaczynasz budować kredyt, musisz mieć konto otwarte przez co najmniej sześć miesięcy, aby uzyskać wynik FICO. A jeśli w raporcie kredytowym znajdują się negatywne informacje, takie jak opóźnienia w płatnościach, usunięcie ich zajmuje zwykle siedem lat.

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz już teraz rozpocząć wdrażanie niektórych sprawdzonych metod, aby ustalić kredyt lub poprawić swoją zdolność kredytową.

  • Płać rachunki i czynsz na czas. Spóźnione lub brakujące płatności mogą zaszkodzić Twojemu kredytowi.
  • Nie polegaj wyłącznie na gotówce. Niektórzy ludzie mają słaby kredyt lub nie mają go wcale, ponieważ nie korzystają z systemu bankowego. Aby upewnić się, że Twoje płatności pomagają w budowaniu kredytu, otwórz konto bieżące i konto oszczędnościowe.Pożycz trochę pieniędzy, które możesz łatwo spłacić. Zaciągnięcie niewielkiej pożyczki lub otwarcie karty kredytowej w banku lub sprzedawcy może pomóc w ustaleniu historii kredytowej. Dokonuj regularnych, terminowych płatności, aby wykazać się odpowiedzialnością finansową.Pozostań znacznie poniżej swojego limitu pożyczki. Utrzymuj saldo należności poniżej 30% kwoty, którą możesz pożyczyć.Nie staraj się jednocześnie o dużo kredytu. Próba zaciągnięcia zbyt dużego zadłużenia za jednym razem może obniżyć Twój wynik. Miej tylko kilka kont kart kredytowych i staraj się używać tylko tych. Pomaga to ustalić długoterminową historię współpracy z tymi firmami obsługującymi karty kredytowe, co pomaga poprawić Twój wynik. Pozwala to również uniknąć sprawiania wrażenia, że ​​kupujesz kredyt, często starając się o nowe konta.Zapytaj, czy właściciel będzie zgłaszał Twoje płatności czynszu do biur kredytowych. Jeśli wynajmujący się zgodzi, terminowe płatności mogą pomóc w zwiększeniu kredytu w Experian, jednym z krajowych biur informacji kredytowej. Możesz również skorzystać z usługi raportowania czynszu, aby zgłosić czynsz samodzielnie, ale są to opłaty.Sprawdź swój raport kredytowy. Raz na 12 miesięcy możesz otrzymać bezpłatny raport kredytowy od każdego z trzech głównych biur kredytowych na AnnualCreditReport.com. Jeśli co cztery miesiące prosisz o raport z innego biura, możesz otrzymać bezpłatny raport kredytowy trzy razy w roku. Każde biuro informacji kredytowej ma nieco inne wyniki, a niektóre aktualizują się co 60 dni zamiast co 30, więc posiadanie wszystkich trzech raportów pomoże Ci wykryć nieprawidłowości. Przejrzyj informacje w raporcie, aby upewnić się, że są dokładne. Jeśli znajdziesz błąd, skontaktuj się z biurem informacji kredytowej, aby go naprawić.Gdy pokażesz biurom kredytowym, że możesz odpowiedzialnie pożyczać, Twój wynik powinien zacząć rosnąć. Zacznij wdrażać te najlepsze praktyki, aby poprawić swoją zdolność kredytową już dziś i weź swoją finansową przyszłość w swoje ręce.