Brexit być może kosztować nawet 66 mld funtów rocznie

Dom - Polityka - Brexit być może kosztować nawet 66 mld funtów rocznie

30.06.2019-909 widoki -Polityka

Brexit - koszty wyjścia Gb z UE, twardy Brexit

Od 38 do 66 mld funtów rocznie - tyle poprzez najbliższych 15 lat może tracić brytyjski skarb państwa, jeśli Wielkiej Brytanii odrzucić uda się wynegocjować Brexitu z nowym porozumieniem komercyjnych.

Takie kwoty wynikają z dokumentów resortu finansów, gdzie dotarł "The Times".

W ciągu kolejny lat brytyjskie PKB mogłoby spaść nawet o dziewięć, 5 proc. , jeśliby Wielka Brytania musiała handlować z krajami UE na podstawie regulacji WTO, zaś nie na dotychczasowych regułach.

The Times akcentuje, że 66 mld funtów to blisko 10 proc. rocznych przychodów z podatków Brytyjczyków lub 65 proc. budżetu publicznego sektora opieki zdrowia (NHS).

Autorzy dokumentu ostrzegają:

Jeśli chodzi o główne rezultaty, handel spadłby o mniej więcej 20 proc., podobnie jakim sposobem napływ inwestycji zagranicznych, powodując spadek poziomu produktywności.

Zwolennicy Brexitu: "to straszenie wyborców"

Ta prognoza ministerstwa zasobów znalazła się w kwietniowym raporcie, jeszcze przed referendum w sprawie Brexitu. Główne stwierdzenia dokumentu zostały odrzucone za pośrednictwem zwolenników Brexitu, zarzucających, że to "straszenie wyborców". Philip Hammond, obecny szef resortu, podtrzymał tę analizę jak i również uznał za nadal znaczącą.

Wciąż jednak pojawiają się głosy, że obliczenia nie są poprawne, natomiast sama analiza jest "oderwana od rzeczywistości" i posiada sprawić jedynie, by "wyjście ze wspólnego rynku wyglądało niekorzystnie".

Tagi: Brexit Unia Wielka Brytania Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z