Najlepsze technologiczne fundusze inwestycyjne do kupienia w 2020 r

Category: Uzyskać Dostęp
17 lutego 2021

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie w fundusze technologiczne?

 • Dzielić
 • KołekE-mailWestend61 / Getty Images

  Inwestorzy długoterminowi mogą skorzystać z załamania rynku w 2020 roku i kupić akcje funduszy inwestycyjnych sektora technologicznego. Podczas gdy fundusze sektorowe są bardziej niestabilne, ceny spadkowe mogą być trudne do oparcia. Dowiedz się, czy fundusze technologiczne są dla Ciebie odpowiednie, zanim dokonasz zakupu.

  Co to są technologiczne fundusze inwestycyjne?

  Technologiczny fundusz inwestycyjny to fundusz inwestycyjny, który inwestuje przede wszystkim w sektor technologiczny gospodarki. Sektor technologiczny obejmuje biznesy związane z technologią, takie jak:

 • Producenci sprzętu komputerowego
 • Producenci oprogramowaniaUsługi elektroniczneUsługi technologiczneTechnologia informacyjnaPrzetwarzanie danych biznesowychStreaming rozrywkiNiektóre przykłady firm technologicznych to Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Netflix (NFLX) i Facebook (FB).

  Dlaczego warto inwestować w technologiczne fundusze powiernicze?

  Być może największą zaletą kupowania technologicznych funduszy inwestycyjnych jest to, że można uzyskać dostęp i ekspozycję na dziesiątki, a nawet setki akcji technologicznych w jednym funduszu. Kolejną zaletą jest to, że nie musisz tracić czasu na badanie i analizę poszczególnych zasobów.

  Zamiast tego można kupić tani fundusz indeksowy lub najlepszy, aktywnie zarządzany fundusz, który koncentruje swoje udziały w kilku akcjach technologicznych. Fundusz indeksowy naśladuje udziały w indeksie, za którym się znajduje, podczas gdy aktywnie zarządzany fundusz stara się pokonać rynek poprzez specjalnie dobraną mieszankę akcji i obligacji.

  Sektor technologii może być niestabilny z powodu szybko przestarzałej technologii, zmieniających się przepisów oraz produktów lub usług o krótkich cyklach życia.

  Jak znaleźliśmy najlepsze fundusze z sektora technologicznego

  Na rynku są dziesiątki technologicznych funduszy inwestycyjnych. Wykorzystaliśmy internetowe narzędzie do badania funduszy inwestycyjnych z kilkoma kluczowymi kryteriami wyboru, aby zawęzić naszą listę do pięciu funduszy technologicznych:

 • Wydatki : wyeliminowaliśmy fundusze, które pobierają opłaty (prowizja od sprzedaży) oraz te, które mają wysokie wskaźniki kosztów (powyżej 1,00%).
 • Wydajność: aby stworzyć naszą listę funduszy technologicznych, wyeliminowaliśmy aktywnie zarządzane fundusze, które nie przekroczyły swojego docelowego poziomu odniesienia dla zwrotów z 5 i 10 lat. W przypadku funduszy indeksowych inwestujących w technologię ich wyniki musiały być zbliżone do docelowego benchmarku.Najlepsze fundusze powiernicze sektora technologii na 2020 r

  Korzystając z powyższych kryteriów wyboru i w przypadkowej kolejności, oto najlepsze fundusze technologiczne na 2020 rok:

  Technologia Fidelity Select (FSPTX)Może to być najlepszy wybór, jeśli szukasz aktywnie zarządzanego funduszu technologicznego. Wyniki dla wszystkich głównych przedziałów czasowych – zwroty 1, 3, 5 i 10 lat – stawiają FSPTX przed przeciętnym funduszem w kategorii funduszy sektora technologicznego. Portfel składa się głównie z nazw technologii o dużej kapitalizacji, takich jak AAPL i MSFT. Koszty są rozsądne i wynoszą 0,72%. Wcześniejsze 

  Columbia Global Technology Growth (CMTFX)CMTFX to aktywnie zarządzany fundusz inwestycyjny, który inwestuje w akcje spółek technologicznych na całym świecie. Wydajność przewyższa średnią kategorii technologii w zwrotach z 5 i 10 lat, a wskaźnik kosztów wynosi 0,99%. Największe holdingi obejmują AAPL i MSFT. Wcześniejsze 

  Półprzewodniki Fidelity Select (FSELX)Inwestorzy, którzy chcą ukierunkowanej ekspozycji na akcje półprzewodników, mogą rozważyć dodanie FSELX do swojego portfela. Przykłady największych udziałów FSELX obejmują Intel Corp (INTC) i Qualcomm (QCOM). Wydatki FSELX wynoszą 0,73%. Wcześniejsze 

  Oprogramowanie Fidelity Select i usługi IT (FSCSX)Innym funduszem specjalizującym się w technologii specjalistycznej od Fidelity jest FSCSX. Koncentruje swoje udziały w podsektorze technologicznym oprogramowania i technologii informatycznych. Powszechnie znanym przykładem dostawcy oprogramowania jest Microsoft (MSFT), a Salesforce.com (CRM) to przykład technologii informatycznej. Oba są największymi holdingami FSCSX. Wskaźnik kosztów wynosi 0,72%. Wcześniejsze 

  Wskaźnik Vanguard Information Technology (VITAX)Ten fundusz sektora technologicznego firmy Vanguard spodoba się inwestorom, którzy chcą taniego, pasywnie zarządzanego funduszu wspólnego inwestowania. Dla niektórych inwestorów VITAX zostanie wyceniony z minimalnym wymaganym początkowym zakupem w wysokości 100 000 USD. Jest jednak dobra wiadomość: wersja Vanguard ETF (ticker VGT) ma ten sam niski wskaźnik kosztów wynoszący 0,10% przy cenie jednej akcji wynoszącej około 200 USD. Wcześniejsze 

  PodsumowanieFundusze inwestycyjne oparte na akcjach technologicznych mogą być dobrą inwestycją dla inwestorów długoterminowych z wysoką tolerancją ryzyka. Technologia jest kategorią akcji o agresywnym wzroście, co oznacza, że ​​potencjalni inwestorzy powinni być zadowoleni ze zmienności cen – wzrostów i spadków wartości – które mogą być bardziej wyraźne niż w przypadku szeroko zdywersyfikowanych funduszy, takich jak fundusz indeksowy S&P 500.

  Należy również pamiętać, że sprytni inwestorzy nie próbują zsynchronizować rynku, wchodząc i wychodząc z inwestycji krótkoterminowych. Zamiast tego będą stosować strategię kup i trzymaj na okresy dłuższe niż jeden rok. Ogólnie rozsądnie jest zbudować zdywersyfikowany portfel, który łączy wiele rodzajów aktywów (akcje, obligacje i gotówka) w różnych kategoriach.

  Zastrzeżenie: Informacje na tej stronie służą wyłącznie do dyskusji i nie powinny być interpretowane jako porady inwestycyjne. W żadnym wypadku informacje te nie stanowią zalecenia kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.