Money Crashers

Category: American Express
17 lutego 2021

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak walczyć z negatywnym wpływem inflacji na oszczędności emerytalne

             Jak korzystać z kwalifikowanego odliczenia od dochodu z działalności gospodarczej w celu obniżenia podatkówCzym są inwestycje w Safe Haven i kiedy warto nimi handlować?Ujawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Data

             Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę21 najlepszych nowych promocji i ofert na koncie bankowym – październik 2020 r36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćKiedy najlepiej kupować duże urządzenia w roku?Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Kiedy powinienem refinansować mój kredyt hipoteczny? Data

             Przez

             Wyświetlenia

             Akcje

             Udostępnij ten artykułJeśli jesteś właścicielem domu, refinansowanie kredytu hipotecznego jest prawdopodobnie najbardziej opłacalnym posunięciem, jakie możesz wykonać, aby skorzystać z niskich stóp procentowych. Ponieważ niższe oprocentowanie oznacza ogólnie tańszą pożyczkę, niższe oprocentowanie jest zawsze dobrodziejstwem dla ubiegających się o refinansowanie, nawet jeśli nie jest to głównym celem.

             Istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto refinansować kredyt hipoteczny, wykraczający poza ograniczenie do niższej stopy procentowej. Umożliwia anulowanie ubezpieczenia hipotecznego Federalnej Administracji Mieszkaniowej (FHA), restrukturyzację dużej pożyczki jako zwykłej pożyczki, aby przyspieszyć postęp w kierunku swobodnego i czystego posiadania, lub wykorzystanie kapitału własnego zgromadzonego w domu do sfinansowania domu projekt poprawy.

             Ale czy fakt, że łatwo możesz znaleźć dobry powód do refinansowania kredytu hipotecznego, oznacza, że ​​powinieneś to zrobić?

             To zależy. Jeśli masz pewność, że możesz zaoszczędzić więcej w okresie życia refinansowanej pożyczki niż zapłacisz na kosztach zamknięcia i innych dodatkowych wydatkach, refinansowanie ma sens z finansowego punktu widzenia. Jeśli porównanie między pierwotną pożyczką a nową pożyczką nie jest typu „jabłka do jabłek, być może dlatego, że nowa pożyczka ma dłuższy okres lub zawiera składnik wypłaty, to korzyści (takie jak niższa miesięczna rata koszt, wysokie finansowanie) muszą przewyższać koszty.

             Zanim to ustalisz, musisz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego chcesz refinansować kredyt hipoteczny, jak obliczyć koszty netto refinansowania i kiedy możesz odpowiedzieć twierdząco na pytanie „Czy powinienem refinansować swój kredyt?

             Wskazówka dla profesjonalistów : jeśli myślisz o refinansowaniu kredytu hipotecznego, sprawdź Credible aby znaleźć jedne z najniższych stawek. W ciągu kilku minut otrzymasz wstępnie kwalifikowane stawki od wielu pożyczkodawców.

             Typowe powody refinansowania kredytu hipotecznego

             Najczęstsze powody refinansowania kredytu hipotecznego to:

             • Obniżenie miesięcznej raty kredytu
             • Obniżenie oprocentowania kredytu lub uniknięcie podwyżki oprocentowaniaPrzyspieszenie spłaty kredytuAnulowanie ubezpieczenia hipotecznego FHAUsunięcie byłego małżonka z kredytu hipotecznegoWykorzystanie kapitału własnego w domuJeśli którykolwiek z tych powodów brzmi zachęcająco, twoja odpowiedź na pytanie, czy powinieneś refinansować swój kredyt hipoteczny, jest nadal tylko wstępnym twierdzeniem.

              Nie dzwoń jeszcze do oficera pożyczki. Po pierwsze, zrozum, z czym naprawdę wiąże się każdy cel refinansowania, jak aspekty profilu pożyczkobiorcy (takie jak ocena kredytowa) mogą wpłynąć na Twoje szanse na zatwierdzenie i oprocentowanie kredytu refinansowego oraz czy jest to właściwy moment, aby pociągnąć za spust.

              Obniżenie miesięcznej płatnościUzyskanie niższej miesięcznej raty jest jednym z najczęstszych powodów refinansowania kredytu hipotecznego. Często jest to przypadkowe w przypadku innych celów refinansowania, takich jak anulowanie składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA lub unikanie zbliżającego się wzrostu stopy procentowej kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej.

              Osiągnięcie niższej miesięcznej raty jest znacznie łatwiejsze, gdy obowiązujące stopy procentowe są niższe niż w momencie ubiegania się o pierwszy kredyt hipoteczny. Jeśli twoja ocena kredytowa, dochód i stosunek zadłużenia do dochodu (kwalifikujące się długi podzielone przez twój dochód brutto) pozostają takie same lub poprawiły się od tego czasu i zbudowałeś co najmniej 20% kapitału własnego w swoim domu, prawdopodobnie wygrałeś ” Nie mam żadnych problemów z zakwalifikowaniem się na niższą stopę procentową, gdy dominujące stopy są niskie. Niższy poziom kredytu, dochodu lub kapitału własnego lub wyższy stosunek zadłużenia do dochodu może skutkować mniej korzystnymi warunkami pomimo niższych przeważających stawek.

              Niższe oprocentowanie nie gwarantuje jednak niższej miesięcznej płatności. Twój pożyczkodawca jest prawie pewien, że zaoferuje przeniesienie kosztów zamknięcia pożyczki do kwoty głównej, oszczędzając ci płatności z własnej kieszeni przy zamknięciu. Koszty zamknięcia tradycyjnych pożyczek refinansowych zwykle wahają się od 2% do 6% refinansowanej kwoty, prawdopodobnie dodając tysiące do kwoty głównej i niebagatelną kwotę do miesięcznej płatności.

              Jeśli pierwotny kredyt hipoteczny ma mniej niż pięć lat, refinansowanie może również spowodować nałożenie kary za przedpłatę – w niektórych przypadkach do 5% salda, ale najprawdopodobniej poniżej 3%. Mimo to to wielki hit. Połączenie kosztów zamknięcia i przedpłaty jest powodem, dla którego eksperci zalecają dwa razy zastanowienie się nad refinansowaniem do stopy niższej o mniej niż 150 punktów bazowych niż pierwotna hipoteka, gdy głównym celem jest niższa miesięczna rata.

              Jeśli stopy procentowe nie są znacznie niższe podczas refinansowania, nadal możesz obniżyć miesięczną płatność, wydłużając okres spłaty pożyczki. Na przykład, jeśli spłacasz 30-letni kredyt hipoteczny przez osiem lat, a zatem masz jeszcze 22 lata na okres, refinansowanie pozostałego salda do nowej 30-letniej pożyczki rozłoży spłaty pożyczki na kolejne osiem lat i prawdopodobnie osiągnie niższa płatność. Ale zapłacisz więcej odsetek przez cały okres pożyczki i zajmie więcej czasu, aby uzyskać wolne i jasne prawo własności do domu – kluczowy cel dla większości właścicieli domów, którzy spodziewają się pozostać w swoich domach przez długi czas. Zazwyczaj osoby ubiegające się o refinansowanie refinansują je na pożyczki na warunkach równych pozostałej części pierwotnych warunków pożyczki.

              Zmniejszenie łącznej kwoty zapłaconych odsetekNiższe oprocentowanie jest często warunkiem wstępnym (i przy okazji) osiągnięcia niższej miesięcznej płatności. Czasami jednak niższe oprocentowanie jest środkiem do innego ważnego celu: zmniejszenia całkowitej kwoty odsetek płaconych w okresie trwania pożyczki.

              Najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie całkowitej kwoty odsetek płaconych przez cały okres trwania kredytu jest refinansowanie w krótszym terminie. Na przykład w powyższym przykładzie możesz refinansować swoją 30-letnią pożyczkę, pozostawiając 22 lata na 15-letnią pożyczkę, skracając o siedem lat całkowity czas spłaty. Pożyczki krótkoterminowe często oprocentowane są niżej, zwiększając potencjalne oszczędności.

              Skutkiem krótszego okresu kredytowania jest zwykle wyższa miesięczna rata. Jeśli Twój budżet ma ograniczone możliwości wchłonięcia wyższej płatności, refinansowanie na krótszy okres pożyczki nie jest możliwe, chyba że możesz znaleźć wydatki do cięcia lub środki na uzyskanie dodatkowego dochodu w dłuższej perspektywie.

              Refinansowanie pożyczki typu Jumbo w pożyczkę konwencjonalnąPonieważ Fannie Mae i Freddie Mac ich nie gwarantują, niezgodne z przepisami duże pożyczki są bardziej ryzykowne dla pożyczkodawców. W związku z tym prawie zawsze są one obciążone wyższymi stopami procentowymi niż zgodne (konwencjonalne) pożyczki.

              Jeśli pozostałe saldo Twojej pożyczki typu jumbo jest niższe niż zgodny z przepisami limit pożyczki wynoszący około 485 000 USD (wyższy na drogich rynkach nieruchomości), możesz znacznie obniżyć stopę procentową i koszty odsetek dożywotnich, refinansując je do konwencjonalnej pożyczki. Twoja nowa pożyczka musi pozostać poniżej zgodnego limitu pożyczki po uwzględnieniu wszelkich rolowanych kosztów zamknięcia.

              Przyspieszenie spłaty pożyczkiPrzyspieszenie spłaty to kolejna praca dla krótkoterminowych pożyczek refinansowych. Ponownie, musisz zebrać liczby, aby potwierdzić, że wyższa miesięczna płatność działa w ramach ograniczeń Twojego budżetu. Jeśli nie, mogą pojawić się trudne wybory obniżające koszty.

              Unikanie korekty kursu w góręHipoteka o regulowanym oprocentowaniu (ARM) wydaje się początkowo dobrą ofertą. W początkowym okresie, zwykle od pięciu do siedmiu lat, stopa procentowa pozostaje stała, często na poziomie niższym niż oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych.

              Obliczenie następuje pod koniec początkowego okresu, kiedy kurs kwalifikuje się do korekty po raz pierwszy. Jeśli dominujące stopy procentowe wzrosły w międzyczasie, stopa rośnie – i może rosnąć (lub spadać) każdego następnego roku, w zależności od warunków pożyczki.

              Chociaż limity dotyczące stóp procentowych i podwyżki płatności zapewniają pewną ochronę pożyczkobiorcom, wzrost stawek ARM może być nadal trudny do zaabsorbowania. Dlatego wielu pożyczkobiorców z ARM decyduje się na refinansowanie w konwencjonalnych pożyczkach o stałym oprocentowaniu przed pierwszą podwyżką stopy procentowej. Nawet biorąc pod uwagę karę za przedpłatę, posunięcie to może radykalnie obniżyć koszty kredytu, gdy dominujące stopy są wysokie, jednocześnie gwarantując miarę przewidywalności przyszłych spłat kredytu hipotecznego.

              Pozbycie się rocznego ubezpieczenia hipotecznego FHAPozbycie się ubezpieczenia hipotecznego FHA to kolejny cel refinansowania, który może zmniejszyć koszty pożyczki dożywotniej. W związku z tym najlepiej zrobić to jak najszybciej. Roczne składki hipoteczne FHA mogą przekraczać 1% kwoty głównej pożyczki, w zależności od terminu, daty emisji i pierwotnej zaliczki.

              Roczne składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA obowiązują przez cały okres obowiązywania pożyczki o następujących cechach:

              • Wydane po 3 czerwca 2013 r
              • Początkowa zaliczka w wysokości mniej niż 10% wartości domuJedynym sposobem na pozbycie się rocznych rat ubezpieczenia hipotecznego tych pożyczek jest refinansowanie do konwencjonalnej pożyczki, gdy osiągniesz co najmniej 20% kapitału.

               Pożyczki FHA udzielone po 3 czerwca 2013 r., Z zaliczkami powyżej 10%, są objęte rocznym ubezpieczeniem hipotecznym przez 11 lat. W zależności od wielkości Twojej zaliczki i okresu kredytowania, powinieneś osiągnąć 20% kapitału na długo przed tym momentem.

               Zrozum, że refinansowanie z FHA na konwencjonalne nie wyeliminuje z mocą wsteczną 1,75% składki na ubezpieczenie hipoteczne pobieranej z góry od wszystkich pożyczek FHA. Jeśli przelałeś to saldo na kapitał pierwotnej pożyczki, zostanie przeniesione na pożyczkę refinansowaną.

               Zdobywanie kapitału w Twoim domuWykorzystanie kapitału własnego domu staje się bardziej realistyczne z każdym mijającym rokiem, zakładając, że jego wartość rynkowa pozostaje stabilna lub rośnie w czasie.

               Kredyt refinansowy, który pozwala wykorzystać kapitał własny w domu, nazywany jest refinansowaniem typu cash-out. Możesz użyć gotówki do sfinansowania projektu remontu lub naprawy domu, konsolidacji zadłużenia o wyższym oprocentowaniu lub pokrycia głównych wydatków na życie, takich jak czesne.

               Niektórzy pożyczkodawcy udzielają pożyczek refinansowych typu cash-out do 85% szacowanej wartości domu, ale większość pożyczkodawców wynosi 80%. Innymi słowy, aby z grubsza określić, ile gotówki możesz wydobyć w ramach refinansowania wypłaty, musisz:

               • Określ aktualną wartość rynkową swojego domu (rozsądne oszacowanie jego prawdopodobnej wartości szacunkowej)
               • Odejmij 20% tej wartościOdejmij saldo pozostałe na pierwotnej hipoteceOczywiście sprawiedliwość jest tutaj twoim przyjacielem. Im więcej masz, tym więcej gotówki możesz pożyczyć.

                Usunięcie byłego małżonka lub partnera z tytułuUsunięcie nazwiska byłego partnera z kredytu hipotecznego jest bardziej praktyczną sprawą niż posunięciem oszczędzającym pieniądze. Jednak z pewnością może obniżyć miesięczne koszty płatności i dożywotniego kredytu, jeśli oprocentowanie spadło od czasu wydania pierwotnego kredytu hipotecznego. Tak czy inaczej, potraktuj to jako kolejny koszt rozwodu.

                Jeśli musisz refinansować swój kredyt hipoteczny, aby zwolnić swojego byłego małżonka lub partnera z tytułu własności, zrób to jak najszybciej po wyrażeniu zgody na utrzymanie domu. Zrozum, że musisz samodzielnie kwalifikować się do otrzymania pożyczki bez pomocy ze strony oceny kredytowej lub dochodów byłego współmałżonka (tak jak najprawdopodobniej w przypadku pierwotnego kredytu hipotecznego). Jeśli spodziewasz się, że będzie to trudne, możesz kupić cosigner lub od razu sprzedać dom.

                Obliczanie przewidywanych oszczędności i progu rentowności

                Nie będziesz wiedział na pewno, czy refinansowanie kredytu hipotecznego ma sens, dopóki nie dowiesz się, ile możesz zaoszczędzić dzięki temu i jak długo będziesz musiał nosić nową pożyczkę, zanim wyjdziesz na zero.

                Obliczanie kosztów kredytu refinansowego i prognozowanych oszczędnościPożyczki refinansowe zawsze wiążą się z kosztami zamknięcia. Wiele z nich powoduje kary za przedpłatę pierwotnych pożyczek.

                Koszty zamknięcia zwykle wahają się od 2% do 6%. To dość szeroka rozpiętość – różnica 8 000 dolarów przy pożyczce 200 000 dolarów. Nie będziesz miał dobrego pojęcia, gdzie spadną koszty zamknięcia, dopóki nie złożysz wniosku o pożyczkę. Nawet wtedy dokładna kwota prawdopodobnie będzie się różnić aż do zamknięcia.

                Mimo to możesz zorientować się, ile będzie kosztować Twoja pożyczka, zanim złożysz wniosek, sumując możliwe i prawdopodobne koszty zamknięcia:

                • Opłata początkowa do 1,5% wartości kredytu
                • Opłata za wycenę prawdopodobnie nie przekroczy 500 USD Składki na ubezpieczenie tytułu mogą wynosić od 400 do 1000 USD (prawdopodobnie niższe w przypadku ubezpieczenia tytułu „reedycja) Opłata za ugodę prawdopodobnie nie przekroczy 1000 USD Punkty dyskontowe , które kosztują 1% wartości kredytu za redukcję oprocentowania o 0,25%Te koszty naprawdę mogą się sumować. Dobra podszewka polega na tym, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby zbliżyli się do kwoty, którą zapłaciłeś, aby zamknąć pożyczkę na zakup, ponieważ niektóre duże koszty zamknięcia zakupu nie mają zastosowania do refinansowania: na przykład prowizje maklerskie, wyszukiwanie tytułu, inspekcja domu i przelew opłaty.

                 Po oszacowaniu kosztów zamknięcia oblicz ewentualną karę za przedpłatę pierwotnej pożyczki. Twoje dokumenty pożyczki zawierają wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby to zrobić, i prawdopodobnie strona internetowa twojego usługodawcy również. Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń bezpośrednio do swojego serwisu, aby uzyskać prostą odpowiedź.

                 Najczęściej kara za przedpłatę jest wielokrotnością części płaconych miesięcznie odsetek – np. 80% odsetek płaconych w ciągu sześciu miesięcy.

                 Stąd znalezienie początkowego kosztu finansowego refinansowania jest proste. Po prostu dodaj całkowity koszt, aby zbliżyć się do kary za przedpłatę. Zrób to ponownie po złożeniu wniosku, używając bardziej stabilnych numerów, które otrzymałeś w informacji o pożyczce.

                 Obliczanie Twojego punktu rentownościNastępnie musisz obliczyć swój punkt rentowności. Jeśli Twój cel refinansowania jest przede wszystkim finansowy – to znaczy nie musisz usuwać byłego małżonka z tytułu własności lub osiągać innego celu pozafinansowego – to refinansowanie nie ma sensu, jeśli nie spłacisz nawet kredytu.

                 W praktyce refinansowanie może nie mieć sensu, nawet jeśli po prostu przełamiesz spłatę kredytu. Sam proces jest czasochłonny i działa na nerwy. Jednak tylko Ty możesz odpowiedzieć na pytanie, ile dokładnie musisz zaoszczędzić, aby uzasadnić ten wysiłek.

                 Aby obliczyć prawdopodobny próg rentowności przed złożeniem wniosku, użyj kalkulatora refinansowania kredytu hipotecznego (ten z MoneyGeek.com działa dobrze). Znajdź oczekiwaną miesięczną spłatę kapitału i odsetek, wprowadzając stopę procentową, okres i kwotę kredytu refinansowego. Dodaj miesięczny podatek od nieruchomości, opłaty za ubezpieczenie i HOA (jeśli dotyczy), korzystając z informacji od Twojego obecnego pracownika obsługi kredytu hipotecznego. Liczby te zwykle pozostają stałe w krótkim okresie, chociaż prawdopodobnie będą się zmieniać w czasie. Odejmij wszelkie miesięczne koszty, które nie będą miały zastosowania do kredytu refinansowego, takie jak roczna składka ubezpieczenia hipotecznego FHA.

                 Następnie odejmij wynik – oczekiwaną łączną miesięczną ratę kredytu refinansowego – od bieżącej miesięcznej raty kredytu hipotecznego. Ta liczba określa, ile spodziewasz się zaoszczędzić każdego miesiąca dzięki refinansowaniu.

                 Na koniec podziel całkowity koszt kredytu refinansowego przez oczekiwane miesięczne oszczędności i zaokrąglij w górę do najbliższej liczby całkowitej. Tyle miesięcy zajmie Ci osiągnięcie rentowności kredytu refinansowego, zakładając brak zmian w oprocentowaniu pierwotnej pożyczki lub innych składnikach miesięcznej płatności.

                 Jeśli Twój próg rentowności wydaje się nadejść wcześniej niż spodziewana data spłaty pierwotnej pożyczki lub najwcześniejszy termin, w którym planujesz sprzedać swój dom, możesz w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze dzięki refinansowaniu. Im dłużej pozostajesz w domu, tym więcej możesz zaoszczędzić.

                 Ostatnie słowo

                 Jeśli masz jasny cel refinansowania i spodziewasz się, że pozostaniesz w domu wystarczająco długo, aby spłacić nową pożyczkę, refinansowanie obecnego kredytu hipotecznego jest prawdopodobnie właściwym posunięciem.

                 Nawet jeśli nie spodziewasz się spłacenia kredytu refinansowego, ponieważ cel pożyczki (powiedzmy, sfinansowanie dużego projektu remontu domu) nie jest zgodny z tym celem, powinieneś refinansować swój kredyt hipoteczny, jeśli w pełni rozumiesz, co podpisujesz do. Jest to tym bardziej prawdziwe w środowisku o niskich stopach procentowych, kiedy koszty refinansowania są niższe na poziomie bazowym niż wtedy, gdy dominujące stawki są wyższe. Po zapoznaniu się z zaletami i wadami refinansowania kredytu hipotecznego i zapoznaniu się z faktycznym procesem refinansowania kredytu hipotecznego, jesteś teraz gotowy do uderzenia, gdy żelazo jest gorące.

                 Zastanawiasz się, czy refinansować swój kredyt hipoteczny? Czemu?