Którzy pożyczkodawcy używają tylko Equifax? Lista pożyczkodawców posiadających tylko Equifax?…

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Jakie firmy pożyczkowe używają tylko Equifax? Oto nasz raport.

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawcy zwykle pobierają raporty kredytowe z jednego lub wszystkich trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion. Czy wiesz, z którego pożyczkodawcy skorzysta, zanim przejdziesz przez proces uzyskania pożyczki? Bardzo rzadko. W większości przypadków nie będziesz w stanie wcześniej określić, z których biur kredytowych będzie korzystał twój pożyczkodawca. Z tego powodu na naszej liście pożyczkodawców wyłącznie Equifax jest tylko jedna opcja: Federalna Unia Kredytowa Pentagon.

Spis treści

Dlaczego Twój wynik kredytowy różni się między wielkimi trzema

Trzy główne biura kredytowe to Equifax, Experian i TransUnion. Każde biuro informacji kredytowej zgłosi ocenę kredytową od 300 do 850, ale rzeczywista liczba może się różnić w zależności od biura. Powodem tego jest to, że pożyczkodawcy nie muszą zgłaszać informacji kredytowej do wszystkich trzech biur – lub w ogóle. Dlatego biura nie mają dostępu do tych samych informacji. Na przykład, jeśli masz zaległą pożyczkę w firmie obsługującej karty kredytowe, firma ta może zgłosić ją tylko do jednego z biur kredytowych. To biuro informacji kredytowej obliczy niższy wynik na podstawie tych informacji.

Co być może ważniejsze, Equifax, Experian i TransUnion używają własnych algorytmów do obliczania zdolności kredytowej. Oznacza to, że nawet jeśli wszystkie trzy biura informacji kredytowej mają te same informacje, Twój wynik może się różnić w zależności od biura, w zależności od tego, jak biuro bierze pod uwagę określone kryteria.

Więc które biuro informacji kredytowej wystawi Ci najkorzystniejszą ocenę kredytową? To zależy od twoich danych osobowych i historii kredytowej. Jeśli wiesz, że Equifax daje wyższy wynik, warto poszukać pożyczkodawcy, który korzysta tylko z Equifax. Niestety, ciężko jest znaleźć firmę pożyczkową, która twierdzi, że korzysta tylko z Equifax – lub z jednego biura kredytowego.

Dlaczego firmy pożyczkowe korzystają z więcej niż jednego biura kredytowego

Pożyczkodawcy chcą mieć pewność, że ktoś ubiegający się o pożyczkę go spłaci. W tym celu pożyczkodawcy sporządzą dowolną liczbę raportów, które ich zdaniem są niezbędne do podjęcia świadomej decyzji. Im większa pożyczka (np. Hipoteka), tym większe prawdopodobieństwo, że pożyczkodawca zaciągnie pożyczkę z wielu biur kredytowych. Zdarzają się również sytuacje, w których pożyczkodawca wycofa się z więcej niż jednego biura kredytowego. Na przykład, jeśli Twoja ocena kredytowa jest na granicy „Dobre-Dobre z jednego biura, pożyczkodawca często konsultuje się z innym biurem. Gdy pożyczkodawca otrzyma twoje raporty kredytowe, pożyczkodawca wykorzysta niższy z dwóch wyników – lub środkową z trzech – do podjęcia decyzji dotyczącej twojej pożyczki, informuje Forbes.

Niestety, w większości przypadków nie będziesz wiedział, z jakiego biura informacji kredytowej korzysta pożyczkodawca, dopóki Twój kredyt nie zostanie wycofany. Mówiąc prościej, pożyczkodawcy nie podpisują umów na wyłączność z określonymi biurami kredytowymi. Kredytodawcy mogą swobodnie pobierać raporty z dowolnego biura. Pamiętaj też, że jest więcej niż wspomniana wyżej „wielka trójka biur kredytowych.

Czy powinieneś otrzymać kopię swoich raportów kredytowych?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę dobrym pomysłem może wydawać się uzyskanie kopii raportów kredytowych. Przed wykonaniem tej czynności należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

 • Edukacyjna ocena kredytowa: kiedy zamawiasz raport kredytowy w Equifax, Experian lub TransUnion, otrzymasz tak zwany edukacyjny wynik kredytowy, zgodnie z prawem Lexington. Może to nie być ten sam wynik, jaki otrzymują pożyczkodawcy; Edukacyjne oceny kredytowe dają ogólne pojęcie o tym, jakie są Twoje oceny kredytowe. Aby otrzymać bezpłatny roczny raport kredytowy dzięki uprzejmości Equifax, Experian i TransUnion, przejdź do AnnualCreditReport.com.
 • Wynik FICO: pożyczkodawcy zwykle proszą biura kredytowe o raportowanie tak zwanego wyniku Fair Isaac Corporation (FICO). Według Credit Karma istnieje wiele sposobów obliczania wyniku FICO, przy czym każda formuła bierze pod uwagę różne czynniki. Credit Karma podaje przykład, że jeśli ubiegasz się o pożyczkę na samochód, pożyczkodawca może poprosić o FICO Auto Score, który może ważyć nieudane płatności za samochód bardziej niż inne czynniki. Aby uzyskać oficjalne wyniki FICO, przejdź do MyFICO. Tam możesz wybrać między otrzymaniem raportu FICO ze wszystkich trzech biur kredytowych lub tylko z jednego. Według MyFICO, Twoje oficjalne wyniki FICO są tymi, których większość pożyczkodawców będzie używać przy ocenie kredytu hipotecznego, karty kredytowej lub kredytu samochodowego.Lista tylko pożyczkodawców Equifax

  Więc jacy pożyczkodawcy używają tylko Equifax? Gdybyśmy mogli podać Ci listę pożyczkodawców Equifax, zrobilibyśmy to. Jednak prawie niemożliwe jest ustalenie, z którego biura informacji kredytowej będzie korzystał pożyczkodawca – a większość z nich konsultuje się z więcej niż jednym biurem informacji kredytowej. Udało nam się jednak znaleźć jednego pożyczkodawcę, który twierdzi, że bierze udział tylko w Equifax: Federalna Unia Kredytowa Pentagon.

  Jest kilku pożyczkodawców, którzy chętniej skorzystają z Equifax. W naszym artykule karty kredytowe, które podobno używają tylko Equifax? Na liście ponad 30 kart znajdziesz listę firm obsługujących karty kredytowe, które są bardziej skłonne do korzystania z Equifax podczas oceny wniosku kredytowego.

  W podsumowaniu

  Większość pożyczkodawców dokłada należytej staranności przed zatwierdzeniem lub odmową pożyczki – co oznacza, że ​​pożyczkodawcy będą zwracać się do jednego lub kilku biur kredytowych, aby uzyskać potrzebne informacje. Ale prawie niemożliwe jest wiedzieć, z którego biura informacji kredytowej pożyczkodawca skorzysta w pierwszej kolejności. Gdyby można było podać listę firm pożyczkowych, które używają tylko Equifax, przeczytałbyś ją tutaj w FQF. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Equifax, Experian i TransUnion zazwyczaj zgłaszają podobne wyniki.

  Zastanawiasz się, z jakich pożyczkodawców korzysta VantageScore? Zobacz nasz artykuł, aby uzyskać szczegółowe informacje.