Kto posiada najwięcej bitcoinów na świecie?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

Popularność Bitcoin i zautomatyzowanego robota handlowego, takiego jak Bitcoin Era Review w ostatnich latach, sprawia, że ​​wiele osób zastanawia się nad różnymi pytaniami, takimi jak liczba bitcoinów lub kto posiada najwięcej bitcoinów na świecie. O ile odpowiedź na pierwsze pytanie nie jest taka trudna, to odpowiedź na to drugie może być dość zniechęcającym zadaniem.

Po pierwsze, Bitcoin nie jest własnością żadnego podmiotu ani osoby na świecie. Niektórzy mówią, że twórca Bitcoina, który posługuje się pseudonimem Satoshi Nakamoto, może nawet nie być prawdziwą osobą i może to być grupa ludzi.

Ponieważ Bitcoina nie można prześledzić, jego własność można śledzić tylko poprzez Blockchain. Dlatego nikt poza samym Bitcoinem nie zna własności konkretnego Bitcoina. Dlatego bez dostępu do hasła Bitcoin nie jest możliwe poznanie prawdziwego właściciela.

Dane na niektórych popularnych stronach internetowych wskazują na kilku głównych graczy, którzy posiadają znaczną ilość Bitcoinów. Rzućmy okiem na listę największych znanych posiadaczy Bitcoinów:

Satoshi Nakamoto

Szacuje się, że twórca Bitcoin, Satoshi Nakamoto, ma wartość Bitcoina aż 4,7 mln USD. Należy pamiętać, że liczby są tylko szacunkowe i zmieniają się stale w zależności od ceny Bitcoin na rynkach. Szczerze mówiąc, nikt nigdy nie może poznać dokładnego stanu portfela Satoshi Nakamoto.

Chińskie farmy wydobywające bitcoiny

Chińskie pule wydobywcze są dużymi graczami na rynku kryptowalut, ponieważ to oni wydobywają Bitcoin i wprowadzają go do obiegu. Powszechnie uważa się, że 81% zbiorczego wskaźnika hash Bitcoin znajduje się pod kontrolą tych chińskich farm Bitcoinów. W latach 2016-2017 Antpool odpowiadał za 20% wydobywanych bitcoinów na świecie.

Federalne Biuro Śledcze

Uważa się, że FBI posiada aż 1,5% wszystkich bitcoinów na rynku. Podobnie jak w przypadku chińskich farm górniczych, FBI prowadzi podobne operacje wydobywcze. Czy wiesz, że możesz też kupić Bitcoiny za gotówkę?

Kości Satoshi

Satoshi Dice jest powszechnie nazywany pierwszym dużym przejęciem, kiedy nabył aż 126.315 Bitcoinów.

Osoby indywidualne

Kilku inwestorów indywidualnych posiada duże udziały w kryptowalutach Bitcoin w swoim portfelu. Na przykład jeden z najbardziej znanych inwestorów, Roger Ver, spekuluje, że posiada Bitcoiny o wartości aż 52 mln USD. Charlie Shrem jest następny z zasobami Bitcoin w wysokości 45 milionów USD. Następnie pojawia się Dave Carlson, o którym mówi się, że ma Bitcoin o wartości 35 milionów USD, który rzekomo został wykonany przy użyciu algorytmu automatycznego handlu, takiego jak bitcoin pro. Chociaż niektórzy twierdzą, że bitcoin jest pro legalny, być może to kończy spekulacje.

Japońscy inwestorzy

Oszacowano, że do zakupu 42% wszystkich bitcoinów, którymi handlowano w 2016 roku, użyto japońskiej waluty jen.

Powszechnie wiadomo również, że aż 34,8 procent bitcoinów na rynkach należy do 1000 najpopularniejszych adresów Bitcoin. Warto zauważyć, że w Ameryce tylko 800 osób odliczyło zyski z Bitcoin w swoich podatkach. Oznacza to, że wielu prywatnych inwestorów decyduje się na zachowanie anonimowości.

Popularnym przekonaniem społeczności kryptowalut jest to, że do roku 2027 w obiegu będzie aż 17 milionów Bitcoinów. Wraz ze wzrostem wartości pierwszej na świecie kryptowaluty wielu inwestorów będzie sprzedawać swoje zasoby. Tylko czas pokaże, kim są najwięksi gracze w grze Bitcoin. Aby dowiedzieć się, jak sprzedać swoje Bitcoiny, przeczytaj nasz artykuł.

Oto kilka artykułów, które możesz przeczytać dalej:

Swati KishoreSwati żywo interesuje się nowymi technologiami i uwielbia o nich pisać. Uwielbia trans, interesuje się także filozofią życia.