Korzyści z inwestowania w akcje w młodym wieku

Category: Pożyczki Osobiste
17 lutego 2021

19 stycznia 2018 By Tom 2 komentarze

Korzyści z inwestowania w akcje w młodym wieku (a właściwie w każdym wieku) są ogromne. Są to mądre inwestycje, które młodzi dorośli mogą poczynić z wielu powodów. Agresywne inwestowanie w dwudziestolatkę może położyć podwaliny pod status multimilionera w przyszłości. Nauczenie się, jak zacząć młodo inwestować, może pomóc ci rozwinąć trwający całe życie nawyk oszczędzania i inwestowania. Po drugie, możesz czerpać korzyści z jednej z najbardziej magicznych koncepcji znanych ludzkości: procent składany.

Ale zanim zagłębimy się w te pomysły, zajmijmy się słoniem w pokoju: ryzyko. Wiele osób boi się rozpocząć inwestowanie, ponieważ mogą w ten sposób stracić pieniądze.

Nie jest tajemnicą, że giełda może być niestabilna – ale może również przynosić korzyści tym, którzy inwestują mądrze i którzy kontynuują inwestycje długoterminowe. Jednak pomimo potencjału wzrostu inwestycji obecnie mniej młodych dorosłych inwestuje niż w przeszłości.

Powiązane zasoby: Otwórz darmowe konto maklerskie online, aby zacząć inwestować już dziś Według jednego z badań zaledwie jedna trzecia wszystkich millenialsów (w wieku od 18 do 35 lat) zainwestowała na giełdzie, bezpośrednio lub pośrednio. Dla porównania, nieco ponad połowa wszystkich dorosłych nieco starszych niż millenialsi (powszechnie określani jako pokolenie X, w wieku od 36 do 51 lat) ma pieniądze na giełdzie.

Młodzi ludzie mogą inwestować swoje pieniądze na wiele różnych sposobów. Nawet jeśli ich fundusze są stosunkowo ograniczone, nadal mogą wpłacać pieniądze na sponsorowane przez firmę konta 401 (k) lub indywidualne konto emerytalne (IRA).

Mogą także kupować akcje, fundusze inwestycyjne lub fundusze giełdowe (ETF). Krytyczny aspekt inwestowania nie dotyczy wybranego pojazdu (chociaż istnieją istotne różnice, szczególnie ze względów podatkowych), ale należy rozpocząć jak najwcześniej, aby zmaksymalizować inwestycję.

Powiązane zasoby: Śledź i zwiększaj swoją wartość netto za pomocą kapitału osobistego (bezpłatne narzędzie) Jak działa odsetki złożone

Wczesne inwestowanie jest kluczem do uzyskania jak największych zysków dzięki tak zwanym procentom składanym. Ta koncepcja zasadniczo pozwala na znaczny wzrost inwestycji na przestrzeni lat, ponieważ do kwoty głównej inwestycji dodawane są odsetki.

Z biegiem czasu odsetki są dodawane do odsetek, a następnie są one ponownie inwestowane. Oznacza to, że Twoja inwestycja będzie nadal rosła – a Ty będziesz czerpać korzyści z coraz większej inwestycji w wybrany przez siebie pojazd.

Zasadniczo odsetki składane tworzą efekt kuli śnieżnej, gdy rynki dobrze sobie radzą, umożliwiając zbudowanie gniazda, które jest znacznie większe niż kwota pieniędzy, które początkowo zainwestowałeś.

Korzyści z inwestowania w akcje w młodym wieku

Główną korzyścią z inwestowania w młodym wieku jest to, że możesz skorzystać – zgadłeś – z odsetek składanych.

Pomyśl o tym w ten sposób: im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym szybciej odsetki i / lub dywidenda zostaną dodane do kwoty głównej Twojej inwestycji. Wtedy Twoja inwestycja może rosnąć w czasie, z korzyścią dla każdego wzrostu na rynku, co pozwoli Ci zmaksymalizować swoją inwestycję.

Inwestowanie w młodym wieku pozwala również lepiej przetrwać wszelkie wzloty i upadki na rynku. Kiedy inwestujesz długoterminowo, możesz zatrzymać pieniądze na giełdzie, jeśli się załamie, wiedząc, że z czasem się odbiją – i że możesz nawet skończyć w lepszej sytuacji finansowej w porównaniu z ludźmi, którzy musieli usunąć swoje pieniądze z rynku.

Korzyści z wczesnego inwestowania można łatwo przedstawić na wielu wykresach w Internecie, które pokazują, ile trzeba by oszczędzać każdego roku, aby zaoszczędzić określoną kwotę do wieku emerytalnego (65 lat).

Poniższy wykres z Investopedii zakłada 7% stopę zwrotu z inwestycji. Pamiętaj, że jeśli zaczniesz inwestować w wieku 30 lat, będziesz musiał zainwestować zaledwie 7234 USD rocznie, aby zaoszczędzić 1 000 000 USD do 65 roku życia. Jeśli jednak zaczekasz do 45 roku życia, aby zacząć inwestować, będziesz musiał zaoszczędzić ponad trzykrotność tej kwoty – 24 393 USD rocznie. Na tym polega korzyść z odsetek składanych – i dlaczego wczesne inwestowanie jest tak ważne.

Źródło tabeli: Investopedia

Mądre inwestycje, jakie mogą dokonać młodzi dorośli

Millenialsi mogą zacząć inwestować na wiele różnych sposobów, a także różne opcje do wyboru, jeśli chodzi o rodzaje inwestycji. Poznanie tego typu programów może pomóc w podjęciu decyzji o wcześniejszych planach inwestowania.

Jedną z najpopularniejszych form inwestowania dla młodych dorosłych jest 401 (k), emerytalne konto oszczędnościowe, które jest zwykle oferowane przez większość pracodawców, często z pracodawcą do określonego procentu.

Przy 401 (k) pieniądze, które wpłacasz, są potrącane z twojego dochodu, więc jako młody dorosły płacisz mniej podatku dochodowego. Po przejściu na emeryturę Twoje odliczenia są opodatkowane, zazwyczaj według niższej stawki, jeśli masz mniejszy dochód. Zazwyczaj 401 (k) są ustanawiane przez twojego pracodawcę i są finansowane przez automatyczne potrącenia z twojej wypłaty.

Indywidualne konto emerytalne ROTH (IRA) to inny rodzaj konta emerytalnego. W przeciwieństwie do 401 (k) s, ROTH IRA są finansowane z dochodu po opodatkowaniu. Jednak potrącenia z tych kont są wolne od podatku. Mają określone dochody i inne wytyczne dotyczące kwalifikowalności i mogą być ustanowione przez bank, firmę maklerską lub inne zatwierdzone instytucje.

Wielu młodych dorosłych inwestuje na giełdzie. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład inwestując w fundusz wspólnego inwestowania, który składa się z niewielkich części wielu różnych akcji lub kupując fundusze typu ETF. Inwestorzy mogą również zdecydować się na zakup pojedynczych akcji dla określonej firmy, na przykład firmy technologicznej, która ich zdaniem obiecuje; często wymaga to większych inwestycji.

Zakup akcji, funduszy inwestycyjnych lub ETF wymaga założenia konta u brokera. Inwestorzy mogą wybrać brokera online, tradycyjnego brokera lub robo-doradcę, który pomoże im wybrać najlepsze dla nich akcje.

Inną nowszą i bardziej wyjątkową opcją dla inwestorów jest rozwijająca się branża pożyczek społecznościowych. Krótko mówiąc, konsumenci mogą inwestować w pożyczki osobiste, które są udzielane innym konsumentom. Następnie otrzymają zwrot pieniędzy wraz z odsetkami, zakładając, że pożyczkobiorca spłaci pożyczkę. Podczas gdy niektórzy pożyczkobiorcy nie spłacają pożyczki, większość to robi, pomagając inwestorom zarabiać pieniądze. Pożyczki te prawie zawsze mają wyższe oprocentowanie niż typowe pożyczki osobiste, więc dzięki tej interesującej strategii możesz dokonać znacznej zmiany.

Ostatecznie, chociaż konkretny rodzaj inwestycji będzie różny dla każdej osoby, najważniejszą lekcją dla młodych dorosłych jest wczesne inwestowanie. Wkładając jak najwięcej pieniędzy w wybraną przez siebie inwestycję, zapewnisz sobie wygodną emeryturę w późniejszym życiu. Korzyści z odsetek składanych mogą pomóc w osiągnięciu bezpieczeństwa finansowego – ale tylko wtedy, gdy zaczniesz inwestować raczej wcześniej niż później.

Tom – jak sugeruje tytuł jego bloga – jest FIREd Up Millennial pracującym nad osiągnięciem niezależności finansowej i wcześniejszym przejściem na emeryturę. Możesz zobaczyć jego najnowsze posty i przemyślenia @FIREdUpMillenn .

Czego dowiedzieć się więcej o inwestowaniu? Oto kilka innych zasobów, które mogą okazać się pomocne:

Zarejestruj się również w tym bezpłatnym przewodniku, który pomoże Ci otworzyć konto i kupić pierwsze akcje:

Gotowy do inwestowania? Pobierz przewodnik DIY dla początkujących!Wprowadź swoje dane, aby otrzymać bezpłatny przewodnik po inwestycjach typu „zrób to sam wraz z „ściągawką firm wypłacających dywidendy, które możesz ocenić pod kątem inwestycji.

Powodzenie! Teraz sprawdź pocztę, aby potwierdzić subskrypcję.