Konsekwencje niespłacenia pożyczki: co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki mobilnej?

Category: Możesz Zrobić
17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja: 6 kwietnia 2020 r.przez Otieno Victor Komentarze 13

Pożyczenie pożyczki mobilnej w Kenii i brak jej spłaty w terminie ma swoje konsekwencje. Dowiedz się o konsekwencjach niespłacenia pożyczki w Kenii oraz o tym, co jako winowajca możesz zrobić, aby uniknąć dalszych kar ze strony agencji CRB.

Co oznacza domyślna pożyczka mobilna

Pożyczając pieniądze z dowolnej platformy pożyczkowej, SACCO, HELB e.tc, zawierasz umowę, na mocy której zobowiązujesz się spłacić pożyczkę po określonym czasie. Brak spłaty w terminie, brak płatności lub unikanie zapłaty oznacza, że ​​nie zapłaciłeś.

Podczas gdy niektórzy ludzie zwykle dobrowolnie nie spłacają pożyczek, istnieje kilka prawdziwych powodów, dla których możesz na przykład nie spłacać pożyczki, być może zgubiłeś kartę sim, być może zapomniałeś, że jesteś winien pieniądze lub nawet nie masz pieniędzy. spłacić pożyczkę.

Co się stanie, jeśli nie spłacę pożyczki mobilnej w Kenii?

Jeśli miałeś problemy ze spłatą pożyczki mobilnej, oto trzy możliwe rzeczy, które mogą się wydarzyć:

Dodatkowe opłaty (odsetki)

Platforma pożyczek mobilnych, z której korzystasz, może zdecydować o naliczeniu dodatkowych opłat i odsetek.

Zgłoś się do Rady Referencji Kredytowej (czarna lista CRB)

Pożyczkodawca może również zdecydować o zgłoszeniu cię do Credit Reference Board (CRB), gdy zostaniesz uznany przez CRB za osobę zniesławiającą, nie będziesz mógł pożyczać pieniędzy z jakiejkolwiek platformy pożyczkowej na okres nie krótszy niż pięć lat i nie dłuższy niż siedem lat. lat, po upływie których dług, który jesteś winien, zostanie uznany za wygasły. Możesz również zdecydować się na spłatę pożyczki i usunięcie swojego nazwiska z czarnej listy CRB.

Przeczytaj ten artykuł o tym, jak sprawdzić status CRB w Kenii.

Spadek zdolności kredytowej

Niespłacanie pożyczki mobilnej może również wpłynąć na osobistą zdolność kredytową, obniżając ją. Niska ocena kredytowa będzie oznaczać, że od tej pory będziesz kwalifikować się tylko do niskich kwot pożyczki.

Jak uniknąć konsekwencji niespłacenia kredytu

Aby uniknąć niespłacania pożyczek mobilnych, zalecane są następujące praktyki.

 • Pożycz tylko tyle, ile jesteś w stanie spłacić
 • Zawsze miej plan spłaty przed pożyczkąZawsze czytaj warunki mobilnych pożyczkodawców PS . Central Bank of Kenya (CBK) reguluje wszystkie agencje CRB w Kenii.

  Nie przegap wszystkich naszych aktualności na temat mobilnych pożyczek studenckich w Kenii

  Wreszcie, nie bądź po omacku, skorzystaj z poniższego formularza, aby zasubskrybować nasze najnowsze wiadomości edukacyjne i ciekawe materiały na temat kampusu. Możesz również skomentować każde pytanie poniżej, a my odpowiemy.

  Związane zOtrzymuj najnowsze wiadomości edukacyjne i ciekawe materiały z kampusu natychmiast dostarczane do skrzynki odbiorczej

  Dziękujemy za subskrypcję. Będziesz otrzymywać aktualizacje edukacyjne w e-mailu od Kenyayote.

  Coś poszło nie tak.

  szanujemy Twoją prywatność i poważnie traktujemy jej ochronę. Dołącz do ponad 120 000 subskrybentów, którzy nam ufają

  Interakcje czytelników

  Komentarze

  Byłem wymieniony w crb, ale spłaciłem wszystkie pożyczki, muszę wiedzieć, czy zostałem usunięty z crb po tym, jak prezes powiedział, że nie ma opłaty za odprawę

  Mówi Erick Kipsang

  Skąd mam wiedzieć, kto wysłał mój numer do czarnej listy?

  mówi steve kerush

  czy można zostać aresztowanym za niespłacanie pożyczki mobilnej, np. rozmowy, a także czy agenci windykacyjni mogą Cię śledzić i podejmować działania prawne przeciwko tobie

  Mówi Pauline Njeri Ng’aari

  Czy na rynku crb nadal będą liczyć odsetki

  Mówi Pauline Njeri Ng’aari

  Jestem winien tala pożyczkę i dostanę dziś wiadomość, jeśli nie spłacę, podobno przekażą mnie do CRB. Jestem z Kenii i tala tu nie pracuje. Co mam zrobić. Jeśli zgłoszono mi do CRB, czy będą naliczać odsetki do czasu wrócić i spłacić pożyczkę?

  Ile czasu zajmuje notowanie w CRB po niespłaceniu pożyczki mobilnej, takiej jak na przykład TALA

  Mówi Newton Manjala

  Obawiam się, że będę notowany w CRB, dokonuję częściowej spłaty, ale pożyczkodawca, którym jest Okash, pomnaża odsetki każdego dnia, pożyczka Ksh w wysokości 1720 otrzymałem, muszę zapłacić 3000, zrezygnowałem, nalegali, że mnie wymienią w CRB i podwojenie kwoty, nie mam gotówki, aby ją wyczyścić, ale dokonując częściowych płatności

  czy odsetki pożyczki są notowane negatywnie w CRB, a wpływają na pożyczony kapitał?

  Mówi Elvis Nyakang’i

  Witam

  To zależy od rodzaju zaciągniętej pożyczki. W przypadku większości firm nie ma to wpływu na zleceniodawcę.

  pozdrowienia

  Mówi Milton Shitseswa

  Byłem na liście. Spłaciłem pożyczkę wkrótce po tym, jak zostałem wpisany na listę. Mam certyfikat odprawy celnej, ale zastanawiam się, dlaczego nadal jestem na liście, nawet po zwróceniu pieniędzy grzywną i zapłaceniu za odprawę.

  Proszę o poradę

  Mówi Elvis Nyakang’i

  Witaj Milton

  czy skontaktowałeś się z firmą, która udzieliła ci pożyczki. Mogą być w stanie pomóc. Po prostu poinformuj ich, że dokonałeś spłaty i zostałeś rozliczony.

  pozdrowienia

  Mówi Erick Otieno Amatta

  Po umieszczeniu na liście CRB rząd wymaga, abyś był umieszczony na liście na 60 miesięcy lub 5 lat. Zatem opłacenie zaświadczenia nie spowoduje usunięcia Twojego nazwiska z listy CRB. Należy odczekać przynajmniej 5 lat na zmianę statusu CRB z Default.