Kiedy oprocentowanie kredytów hipotecznych jest niskie, refinansowanie jest zawsze dobrym pomysłem, prawda? Niekoniecznie.

Category: Może Pomóc
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 7 października 2020 r

Decyzja, kiedy refinansować kredyt mieszkaniowy, zależy od kilku czynników, poza tym, czy możesz uzyskać lepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego niż już posiadasz. I chociaż jest wiele powodów, dla których ludzie refinansują kredyt hipoteczny, niektóre z nich są mądrzejszymi posunięciami finansowymi niż inne.

 • Wykorzystujesz oszczędności na refinansowaniu spłaty kredytu hipotecznego, aby podnieść składki emerytalne lub zasilić budżet? Mądry.
 • Wypłacanie kapitału i szaleństwo wydatków? Nie tak bardzo.Chcesz wyremontować kuchnię i łazienki, aby podnieść wartość swojego domu? To wszystko zależy.Kiedy oprocentowanie kredytów hipotecznych spada, popularne staje się refinansowanie. Ale kiedy powinieneś refinansować? Czy to ma dla ciebie sens? Odpowiedz na poniższe pytania, aby zdecydować, czy refinansować, czy nie:

  1. Co możesz zaoszczędzić dzięki refinansowaniu?

  Istnieją dwa ważne powody, dla których warto refinansować:

  • Aby zmniejszyć miesięczną spłatę kredytu hipotecznego lub;
  • Aby zaoszczędzić na ogólnych odsetkach, zapłacisz za swój dom w dłuższej perspektywie.W najlepszym przypadku refinansowanie wystarczy na jedno i drugie, ale nie zawsze tak się dzieje. Na przykład, jeśli pozostało Ci 25 lat spłaty 30-letniego kredytu hipotecznego i ponownie refinansujesz na 30-letni okres po niższej stopie, otrzymasz niższą miesięczną płatność, ale w efekcie możesz zapłacić większe odsetki w długoterminowej uciekaj, ponieważ teraz będziesz spłacać swój dom w sumie przez 35 lat. Jeśli jednak zostało Ci 25 lat spłaty pożyczki i refinansowania z 15-letnim kredytem hipotecznym, miesięczna rata może faktycznie wzrosnąć, ale w dłuższej perspektywie możesz spłacić dziesiątki tysięcy mniej odsetek (i będziesz mieć dom spłacił się 10 lat wcześniej).

   Pożyczkodawca lub pośrednik hipoteczny może pomóc w uruchomieniu scenariuszy, które pokazują koszty i potencjalne oszczędności refinansowania. Pamiętaj: Refinansowanie kosztuje, rzędu kilku tysięcy dolarów. Zapłacisz opłaty za złożenie wniosku i za udzielenie kredytu, opłatę za ponowną wycenę domu oraz, w niektórych przypadkach, punkty hipoteczne, które obniżą Twoje nowe oprocentowanie. Ten artykuł wyjaśniający, co naprawdę oznacza oprocentowanie kredytu hipotecznego, może pomóc w rozszyfrowaniu różnych kosztów związanych z kredytem hipotecznym. A jeśli wolisz od razu rozpocząć proces refinansowania kredytu hipotecznego, Credible dostarcza wyceny od wielu pożyczkodawców w ciągu zaledwie kilku minut bez wpływu na Twoją zdolność kredytową.

   2. Jak długo będziesz trzymać swój dom?

   W większości przypadków refinansowanie ma sens tylko wtedy, gdy planujesz zostać w domu jeszcze przez kilka lat. Jeśli możesz wkrótce sprzedać nieruchomość, nie refinansuj. Większość refinansów potrzebuje od kilku miesięcy do kilku lat, aby wyjść na zero i zacząć oszczędzać pieniądze. Twój urzędnik pożyczkowy lub pośrednik hipoteczny może pomóc Ci określić, kiedy osiągniesz rentowność.

   3. Czy Ty – i Twój dom – będziecie kwalifikować się do refinansowania?

   Nawet jeśli refinansowanie ma sens w Twojej sytuacji, nadal musisz się zakwalifikować. A tylko dlatego, że masz dom i dokonujesz terminowych płatności, nie oznacza to, że będziesz w stanie refinansować swoją pożyczkę. Twoja zdolność do refinansowania zależy od kilku czynników, w szczególności:

   • Kwota kapitału własnego, którą posiadasz w swoim domu
   • Twój przychódTwój kredytZłożenie wniosku o refinansowanie wymaga zupełnie nowego procesu zawierania umów. Bank musi się upewnić, że dom jest wart więcej niż wartość kredytu, że zarabiasz wystarczająco dużo, aby pozwolić sobie na comiesięczne płatności i że masz zdolność kredytową. Sprawdź swoją zdolność kredytową online za darmo tutaj. Niestety, jeśli jesteś pod wodą przy obecnym kredycie hipotecznym, zakwalifikowanie się do tradycyjnego refinansowania kredytu hipotecznego może być trudne.

    Moja opinia: kiedy refinansować

    Chociaż każda sytuacja jest inna, polecam refinansowanie kredytu hipotecznego, jeśli:

    • Obecne stopy procentowe są o co najmniej 1 procent niższe od aktualnej stopy procentowej
    • Planujesz pozostać w domu przez kolejne 5 lat (dawaj lub bierz)Spodziewasz się, że zostaniesz zatwierdzony do kredytu refinansowegoDecyzja o tym, kiedy refinansować, to niemała decyzja, więc nie wskakuj na burtę refinansową tylko dlatego, że robią to inni ludzie, których znasz. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie byłyby Twoje całkowite koszty, jakie byłyby Twoje nowe miesięczne płatności i czy jest to właściwa decyzja dla Ciebie.

     Gdzie powinieneś refinansować

     Uzyskanie wycen i kompletnych wniosków o pożyczkę nigdy nie było łatwiejsze dzięki wielu obecnie dostępnym online pożyczkodawcom. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na korzystanie z Internetu, czy wolisz bardziej tradycyjne podejście, ważne jest, aby przed podjęciem decyzji uzyskać wyceny od wielu pożyczkodawców.

     Nawet niewielkie oszczędności sumują się przez lata miesięcznych płatności, które będziesz dokonywać.

     Aby pomóc Ci zacząć, wybrałem kilku naszych ulubionych pożyczkodawców online. Możesz otrzymać bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję.

     WiarygodnyW ciągu zaledwie trzech minut możesz wstępnie zakwalifikować się do refinansowania kredytu hipotecznego w Credible. Podczas tego procesu Credible dostarcza wyceny od wielu pożyczkodawców bez wpływu na Twoją zdolność kredytową. Jeśli widzisz kurs, który Ci się podoba, możesz zrobić wszystko online, w tym przesłać dokumenty za pośrednictwem strony internetowej i monitorować postępy w aplikacji.

     Credible może również pomóc w refinansowaniu typu cash-out. Jeśli chodzi o refinansowanie kredytu hipotecznego, jedną z najlepszych cech Credible jest jego przejrzystość. Od samego początku możesz zobaczyć, jakie opłaty będziesz musiał zapłacić, oraz stopę procentową, jaką otrzymasz, aby pomóc Ci w podjęciu w pełni świadomej decyzji przed wypełnieniem szczegółowego wniosku.

     Prawdziwe pożyczkiJeśli lubisz spersonalizowaną pomoc przy składaniu wniosku o pożyczkę, Reali Loans powinno znaleźć się na szczycie Twojej listy. Otrzymasz dedykowanego doradcę ds. Kredytów mieszkaniowych, który będzie z Tobą współpracował od początku do końca, zapewniając odpowiedzi na wszystkie pytania. Cały proces odbywa się online, łącząc szybkość i wygodę z indywidualną pomocą preferowaną przez niektórych pożyczkobiorców.

     Aby rozpocząć, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojej sytuacji, w tym Twojego dochodu, zdolności kredytowej i kwoty, o którą prosisz. Jeśli wolisz, możesz szybko sprawdzić stawki, aby zobaczyć aktualnie oferowane stawki podstawowe. Niezależnie od wybranej trasy, nie ma żadnych zobowiązań ani sprawdzania zdolności kredytowej, dopóki nie zdecydujesz się przejść dalej.

     PostaćFigurka to świetna opcja dla tych, którzy chcą wypłacić pieniądze. Rysunek pozwala wypłacić procent wartości domu w gotówce, a środki zostaną zdeponowane wkrótce po udzieleniu pożyczki. Możesz złożyć wniosek online i otrzymać niezobowiązującą wycenę bez wpływu na Twoją zdolność kredytową.

     Jeśli podoba Ci się wycena i zdecydujesz się kontynuować, prześlesz dokumenty i podpiszesz umowy całkowicie online, co znacznie skróci czas potrzebny do zamknięcia refinansowania domu. Jeśli masz jakieś pytania w trakcie całego procesu, możesz odebrać telefon i porozmawiać z przedstawicielem wsparcia członka w godzinach pracy.

     Dzisiejsze stopy refinansowania kredytu hipotecznego:

     Uwaga redaktora: ten artykuł został pierwotnie opublikowany w październiku 2010 roku. Przed ponownym opublikowaniem został gruntownie zaktualizowany pod kątem trafności i dokładności.