Jeśli dzisiaj zainwestuję 1 dolara, ile będzie to warte za 10 lat?

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Strona główna »Zapytaj Tony’ego» Siła procentu składanego

Jak działa procent składany?Co otrzymasz z tego artykułu:

 • Zapoznaj się z definicją odsetek składanych
 • Dowiedz się, co może się stać z 1 dolarem, gdy procent składany jest zmaksymalizowanyDowiedz się, jak ustawić procent składany, aby pracował dla Ciebie – od terazDowiedz się, jak uzyskać dostęp do najlepszego zasobu finansowegoUnshakeableautorstwa Tony’ego RobbinsaCo to jest procent składany i po co się nim przejmować? Nawet jeśli mogłoby się wydawać, że zainwestowanie 1 dolara w tej chwili jest głupie, nawet ta niewielka inwestycja z odsetkami składanymi jest potężna i nagle 1 dolar jest wart o wiele więcej.

  Może się wydawać, że łatwiej jest podjąć większą, bardziej ryzykowną decyzję od razu, ale w rzeczywistości odsetki składane są prawdopodobnie najpotężniejszym narzędziem w Twoim arsenale inwestycyjnym. Albert Einstein nazwał to kiedyś najważniejszym wynalazkiem w całej historii ludzkości. Dlaczego więc tak niewielu z nas korzysta? Większość ludzi po prostu nie ma czasu, aby w pełni zrozumieć tę koncepcję.

  Ale nie jesteś jedną z tych osób. Chcesz w pełni zrozumieć definicję procentu składanego i jak to działa, aby móc świadomie oszczędzać. Oto, w jaki sposób inwestycja z oprocentowaniem składanym stawia czas po Twojej stronie i prowadzi do wolności finansowej, po jednym dolarze na raz.

  Odkryj więcej wskazówek inwestycyjnych od najbystrzejszych umysłów w finansach!

  Definicja odsetek złożonychCo to jest procent składany? Zacznijmy od słownikowej definicji procentu składanego, aby ustalić podstawowe znaczenie tego terminu:

  Odsetki złożone: metoda stosowana do obliczania odsetek płaconych zarówno od kwoty głównej, jak i od narosłych odsetek.

  Innymi słowy, odsetki składane to odsetki od odsetek. Dzieje się tak, gdy inwestujesz ponownie odsetki, zamiast przyjmować je jako wypłatę. Oznacza to, że odsetki w następnym okresie naliczane są nie tylko od kwoty głównej, ale także od wszelkich odsetek, które zostały wcześniej skumulowane. Kwota, którą zarabiasz, zależy od zainwestowanych pieniędzy, procentu odsetek, które są wypłacane od tej kwoty oraz od częstotliwości składowania lub liczby wypłacanych odsetek w ciągu roku. Częstotliwość łączenia może być roczna, półroczna, kwartalna, miesięczna, tygodniowa, dzienna lub ciągła. Im częściej naliczane są odsetki, tym większe odsetki otrzymasz.

  Weźmy przykład z liczbami, aby lepiej zrozumieć definicję procentu składanego. Gdybyś miał 100 USD i roczną stopę procentową składaną w wysokości 3%, na koniec pierwszego roku będziesz miał 103 USD. W drugim roku zarabiasz odsetki od wszystkich 103 USD, co oznacza, że ​​w tym roku zarobisz 3,09 USD zamiast 3,00 USD. Przez trzeci rok będziesz otrzymywać odsetki od 106,09 USD i tak dalej. Po 20 latach miałbyś 100 $ * (1 + 0,03) 20, czyli łącznie 180,61 $.

  Nawet niewielkie kwoty mają znaczenie. Zobacz, co może się stać z 0,10 $, jeśli podwoisz go 19 razy:

  Jak widać na wideo, z każdą rozegraną rundą liczba ta znacznie się zwiększa:

  Analogia Tony’ego do golfa pokazuje, że odsetki składane mogą mieć ogromny wpływ na Twoje inwestycje, czy to w oszczędności, obligacje czy akcje.

  Proste odsetki a odsetki składaneProste odsetki to odsetki, które są naliczane tylko od kwoty głównej. Na przykład, gdybyś miał 100 $ i proste oprocentowanie 3%, zarabiałbyś 3 $ każdego roku. Twoje dochody z odsetek nigdy by się nie zmieniły, ponieważ kapitał pozostaje taki sam – więc zarobiłbyś 3 dolary w pierwszym roku, 3 dolary w drugim itd. Po 20 latach miałbyś 100 $ + (3 $ * 20), czyli łącznie 160 $.

  Zgodnie z powyższym przykładem składane odsetki dają o 20 USD więcej niż zwykłe odsetki w tym samym okresie. I chociaż może się to wydawać niewiele, z czasem może się zsumować.

  Kolejnym istotnym elementem układanki jest poznanie różnicy między RRSO a RRSO. APR oznacza roczną stopę procentową i jest roczną stopą procentową, która nie uwzględnia kapitalizacji. RRSO oznacza roczną rentowność w procentach. Jest to stopa procentowa, która odzwierciedla całkowitą kwotę odsetek zapłaconych na koncie. Opiera się na stopie procentowej naliczanej codziennie przez 365 dni. Zobaczysz tę stopę wymienioną w niektórych typach inwestycji z odsetkami składanymi.

  Wzór odsetek składanychAby naprawdę zagłębić się w definicję procentu składanego, spójrzmy na wzór. Na początku może się to wydawać skomplikowane, ale w rzeczywistości jest stosunkowo proste. Wzór to A = P (1 + r / n) (nt). Aby obliczyć, wprowadź kwotę główną (pieniądze, które początkowo zainwestowałeś) w sekcji P, stopę procentową z r jako liczbę dziesiętną, n jako liczbę skumulowanych odsetek i (nt) jako czas zainwestowania pieniędzy .

  Na przykład, jeśli zainwestowałeś 5000 USD na konto z roczną stopą procentową w wysokości 5%, która jest naliczana miesięcznie, wyglądałoby to tak: A = 5000 (1 + 0,05 / 12) (12 (10)), co równa się 8235,05. Oznacza to, że Twoja inwestycja finansowa w wysokości 5000 USD jest teraz warta ponad 8000 USD za 10 lat.

  Co to jest procent składany? Przykłady z liczbamiCzy chcesz wykorzystać siłę procentu składanego, aby stać się finansowo stabilnym? Oto kilka przykładów odsetek składanych, które lepiej ilustrują odpowiedź na pytanie „Co oznacza odsetki składane?

  1. Dokonujesz początkowej inwestycji w wysokości 10 000 USD na okres pięciu lat, a inwestycja ta przynosi zwrot w wysokości 3%, który jest naliczany co miesiąc. Pod koniec pięcioletniego okresu Twoja początkowa inwestycja 10 000 USD wzrosła do 11 616,17 USD.

  2. Dokonujesz początkowej inwestycji w wysokości 10 000 USD na okres dwóch lat, a inwestycja ta przynosi zwrot w wysokości 2%, który jest naliczany kwartalnie. Pod koniec tego krótkiego dwuletniego okresu Twoja początkowa inwestycja wzrosła do 10 404,07 USD

  3. Dokonujesz początkowej inwestycji w wysokości 1000 USD na rok, a inwestycja ta przynosi zwrot w wysokości 5%, który jest sumowany dwa razy w roku. Pod koniec roku Twoja inwestycja w wysokości 1000 USD wzrosła do 1050,63 USD.

  Inny przekonujący przykład pochodzi od eksperta finansowego Burtona Malkiela, który stworzył ideę funduszy indeksowych. Jego historia o dwóch inwestujących braciach to kolejny świetny przykład tego, jak zrobić maszynę do robienia pieniędzy.

  Weź dwóch braci, nazwiemy ich William i James. Oboje mają 65 lat. Opierając się na poniższych informacjach, który z braci ma na koncie więcej pieniędzy w wieku emerytalnym, kiedy porównuje swoje zyski? William, który inwestował przez 20 lat, czy James, który inwestował przez 25? Kliknij poniżej, aby się dowiedzieć.

  Tak, William zarobił aż 600% więcej niż jego brat, mimo że zainwestował dokładnie taką samą kwotę w krótszym czasie. Ta ilustracja wyjaśnia, dlaczego procent składany jest częścią języka bogatych. Nawet jeśli nie masz już 20 lat, nadal możesz skorzystać z oprocentowania składanego, odkładając to, co możesz teraz. Codziennie czekasz, tracisz dodatkowy dochód.

  Jak sprawić, by odsetki składane działały dla CiebieOczywiście opłaca się zainwestować tak wcześnie, jak to możliwe, aby zmaksymalizować swoje zarobki. Dlaczego więc nie zacząć teraz? Być może chcesz wziąć tę dużą premię lub podwyżkę i wyjechać na wakacje lub kupić nowy samochód. A może powodem, dla którego nie oszczędzasz teraz, jest to, że już wyciskasz najwięcej z każdej wypłaty.

  Nadszedł czas, aby odrzucić wymówki, ponieważ możesz zainwestować zaledwie 1 USD lub 10 USD tygodniowo, aby procent składany pracował dla Ciebie.

  Co by się stało, gdybyś zaczął od 1 $ i co tydzień wpłacał 1 $ na konto oszczędnościowe z RRSO 0,25%? Za 10 lat będziesz mieć 527 dolarów. Za 20 lat będziesz mieć 1067 $.

  Gdybyś zaczął od 1 $ i co tydzień wpłacał 10 $ na konto oszczędnościowe z RRSO 0,25%, ile byś miał za 10 lat? Może kilkaset?

  W rzeczywistości miałbyś 5 266,60 $. Za 20 lat będzie to 10 665 dolarów.

  Sama definicja odsetek składanych polega na tym, że im więcej dodajesz do swoich oszczędności, tym więcej pieniędzy musisz zarabiać. Zasadniczo im więcej włożysz w swoją inwestycję, tym szybciej się ona rozwija. To bezsprzecznie najlepszy sposób osiągnięcia jednego z finansowych postanowień Tony’ego, polegającego na przyspieszeniu oszczędzania.

  Oprocentowanie złożone występuje w wielu typach inwestycji. Niestety, rachunki oszczędnościowe w USA mają obecnie generalnie wyjątkowo niskie RRSO; większość z nich spadła poniżej 1% od czasu Wielkiej Recesji. Jednak, jak pokazuje nasz przykład, nawet kilka dziesiątych punktu procentowego plus składki na regularne oszczędności mogą mieć ogromne znaczenie ze względu na sposób działania odsetek składanych.

  Najlepszym sposobem na wykorzystanie odsetek składanych do pracy są inne rodzaje inwestycji, takie jak Roth IRA, SEP IRA, 401 (k) lub nawet Coverdell ESA, edukacyjne konto oszczędnościowe, które może pomóc w opłaceniu edukacji dzieci. W przypadku tych inwestycji z oprocentowaniem składanym nie ma zagrożenia strat i gwarantowanej stopy zwrotu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o inteligentnym inwestowaniu i uzyskiwaniu wolności finansowej? Sprawdź, jak zaplanować swoją finansową przyszłość i sprytne sposoby na przejście na emeryturę. Skorzystaj z mocy procentu składanego i zobacz, dokąd może Cię zaprowadzić 1 dolar.

  Chcesz dziś odkryć więcej tajemnic dotyczących inwestowania od najbystrzejszych umysłów w finansach?Poznaj wszystkie szczegóły w Unshakeable audio Tony’ego Robbinsa . Już dziś odkryj sekrety gromadzenia bogactwa, podejmuj mądre decyzje inwestycyjne i opanuj własne finanse.