Jakie są zalety unii kredytowej?

Category: Credit Union
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Korzyści z unii kredytowej
 • Co należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do UniiZ przystąpienia do unii kredytowej wiąże się wiele różnych korzyści, od finansowych po przyjazną atmosferę. Organizacje te działają jak banki i oferują większość tych samych usług, ale z reguły są cieplejsze i bardziej przytulne. Jeśli chcesz poczuć się jak rodzina podczas otwierania i korzystania z kont lub omawiania swoich nadziei i problemów finansowych, w unii kredytowej czeka na Ciebie ciepłe serce.

  Ale czym jest unia kredytowa? Zasadniczo jest to wersja banku będąca własnością członka organizacji non-profit. Po uzyskaniu członkostwa możesz otwierać konta oszczędnościowe i rozliczeniowe oraz otrzymywać pożyczki i karty kredytowe. Większość z nich oferuje również pewien poziom usług inwestycyjnych. Jednak zamiast zarabiać na obciążaniu klientów odsetkami i opłatami, a następnie reinwestować to wszystko dla zysku firmy, spółdzielcze kasy pożyczkowe zwracają swoje zyski członkom w postaci pożyczek o niższym oprocentowaniu i kont oszczędnościowych o wyższym oprocentowaniu.

  Korzyści z unii kredytowej

  Spółdzielcze kasy pożyczkowe opierają się na filozofii pomagania ludziom – mówi Stephen Lark, wiceprezes ds. Marketingu i rozwoju korporacyjnego w Communication Federal Credit Union z siedzibą w Oklahoma City w stanie Oklahoma. „Przyglądamy się strukturze opłat i lokalizacjom, aby upewnić się, że [one] przyniosą większe korzyści – mówi. W rzeczywistości dołączając do unii kredytowej, stajesz się jej właścicielem, a status ten przekłada się na pewne przywileje:

  • Niższe oprocentowanie kredytów i kart kredytowych. Spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują jedne z najlepszych oprocentowania produktów kredytowych, takich jak kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne i karty kredytowe. Zapewniają również bezpłatne rachunki bieżące i oszczędnościowe, nie wymagając znacznego minimalnego salda. To może być ogromną ulgą, gdy twoje fundusze spadną do jednocyfrowych.
  • Bardziej wyrozumiałe standardy kwalifikacji. Jeśli nie masz historii kredytowej lub ją masz, ale jest ona uszkodzona, możesz mieć poważne problemy z uzyskaniem w banku karty kredytowej lub pożyczki o niskim oprocentowaniu. Spółdzielcze kasy pożyczkowe są bardziej wyrozumiałe wobec osób na tym stanowisku. „Kiedy członek składa wniosek, sprawdzamy jego kredyt, aby zobaczyć, komu i ile jest winien, oraz sprawdzamy, czy zapłacił swoje rachunki w terminie – mówi Angie Coleman, dyrektor ds. Marketingu w Jax Federal Credit Union, która obsługuje Społeczność północno-wschodniej Florydy. „Jeśli mają problemy, nie mówimy po prostu nie – współpracujemy z członkiem, aby się zakwalifikowali. Silna obecność w społeczności. Jeśli kochasz swoje miejsce zamieszkania i ludzi w swoim zawodzie, przystąpienie do unii kredytowej może być wspaniałym sposobem na ich poprawę. Unia kredytowa może przyznawać stypendia i stypendia godnym lokalnym studentom, takim jak Alliant Credit Union w Chicago, lub sponsorować lokalne fundusze, tak jak robi to First Financial Credit Union w Kalifornii. Programy różnią się w zależności od lokalizacji i potrzeb, ale spółdzielcze kasy pożyczkowe są generalnie zobowiązane do bycia pozytywną siłą w społeczności. Wyższe stawki na kontach oszczędnościowych. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zwykle oferują wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych i depozytowych niż banki. Na przykład Digital Credit Union z siedzibą w Massachusetts oferuje obecnie członkom imponujący roczny zysk w wysokości 6,7% z pierwszych 1000 USD na ich głównym koncie oszczędnościowym. A te rachunki są równie bezpieczne, jak te oferowane przez banki komercyjne, ponieważ są również ubezpieczone. Indywidualna pomoc kredytowa. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest słaba, możesz zwrócić się o pomoc do swojej unii kredytowej. „Mamy co najmniej jednego certyfikowanego doradcę kredytowego, który może rozmawiać z ludźmi – mówi Lark. „Za darmo dajemy członkom ocenę kredytową, a następnie przeprowadzamy ich przez liczby. Patrzymy na ich cały obraz i wyjaśniamy, jak zwiększyć ich wyniki, wyjść z długów, omówić ich najlepsze produkty i usługi oraz pokryć ich długoterminowe cele i problemy krótkoterminowe . Inne wykształcenie. Częścią misji i celu unii kredytowej jest edukowanie swoich członków na temat szerokiego zakresu spraw finansowych i kredytowych. Często zatrudniają doradców finansowych, którzy udzielają porad i prowadzą bezpłatne warsztaty finansowe. Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe wychodzą poza ekonomię, na przykład Communication Federal Credit Union, która stawia na zajęcia z obrony kobiet.Co należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do Unii

   Oczywiście spółdzielcze kasy pożyczkowe nie są dla wszystkich i istnieją pewne wady, o których należy pamiętać przed opuszczeniem dużego banku. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą mieć:

   • Ograniczone lokalizacje. Mniejsze spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą mieć tylko jeden lub dwa oddziały stacjonarne. Jeśli jesteś daleko i chcesz osobiście załatwić sprawy biznesowe, możesz mieć pecha.
   • Mniej bankomatów. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą mieć tylko bankomaty podłączone do swoich oddziałów. Możesz korzystać z bankomatów innych instytucji finansowych, aby wypłacać i wpłacać środki, a unia kredytowa prawdopodobnie przejmie kartę za wszelkie powiązane opłaty, ale mogą istnieć wyjątki od tej reguły. Lackluster technologia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do ultra profesjonalnych stron internetowych i systemów online, które mają banki komercyjne, możesz być rozczarowany różnicą. W najlepszym przypadku technologię niektórych mniejszych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych można określić jako osobliwą; w najgorszym przypadku może być frustrujące. Proste opcje z tworzywa sztucznego. Chcesz mieć wszystkie swoje konta w jednym miejscu, w tym karty kredytowe? Większość spółdzielczych kas pożyczkowych je oferuje, ale może nie być wiele różnych kart kredytowych do wyboru. Osoby z dużymi bonusami za rejestrację i innymi specjalistycznymi programami nagród prawdopodobnie nie będą częścią zestawu. Ekskluzywne członkostwo. Spółdzielcze kasy pożyczkowe często zajmują się konkretną społecznością lub zawodem. Na przykład Federalna Unia Kredytowa San Francisco jest otwarta dla ludzi, którzy mieszkają, oddają cześć lub pracują w okolicy. Aby zostać członkiem Unii Kredytowej Pracowników Stanowych, musisz być pracownikiem stanu Karolina Północna.Mimo to spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą być warte rozważenia, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego banku lub szukasz bardziej społecznościowej atmosfery. Jeśli uważasz, że unia kredytowa może być dla Ciebie dobrą opcją, ale nie jesteś pewien, czy kwalifikujesz się do takiej w Twojej społeczności, nie poddawaj się. „Istnieje wiele błędnych przekonań na temat spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych – mówi Coleman. „Ludzie automatycznie myślą, że nie mogą dołączyć z powodu nazwy, lub martwią się, że to jakiś klub. To wcale nie jest prawda. Możesz znaleźć spółkę kredytową odpowiednią dla siebie. Sprawdź, co jest w Twojej okolicy, a następnie wejdź do drzwi i porozmawiaj z kimś. Jeśli to zrobisz, jest szansa, że ​​przyjazny przedstawiciel powita cię – i może przyciągnąć cię jako nowego członka rodziny.

    Chcesz natychmiast zwiększyć swoją zdolność kredytową? Experian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

    Ta usługa jest całkowicie bezpłatna i może szybko poprawić Twoje wyniki kredytowe, korzystając z Twojej własnej pozytywnej historii płatności. Może również pomóc osobom o słabej lub ograniczonej sytuacji kredytowej. Inne usługi, takie jak naprawa kredytu, mogą kosztować Cię nawet tysiące i pomagają tylko usunąć nieścisłości z raportu kredytowego.