Jakie problemy rozwiązuje Bitcoin i jak kryptowaluty zmienią świat?

17 lutego 2021

Kryptowaluta istnieje już od prawie dziesięciu lat, ale dopiero niedawno znalazła się w centrum uwagi głównych mediów w 2017 roku. Szum za Bitcoinem zaczął się, gdy ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z jego potencjału, aby rozwiązać ogromne problemy w bankowości i przestrzeni walutowej. Typowe pytanie, które ludzie mają: Jakie problemy rozwiązuje Bitcoin i dlaczego technologia blockchain jest tak ważna? Porozmawiajmy, jakie problemy może rozwiązać Bitcoin i dlaczego ogólnie kryptowaluty są tak rewolucyjne.

Top 6 problemów, które rozwiązuje Bitcoin na świecie Problem: Banki mają ogromną kontrolę i mogą zasadniczo robić, co chcą z Twoimi pieniędzmi. W historii istnieje niezliczona ilość przykładów korupcji banków. Na przykład w Indiach istniał ogromny problem państwowych banków „zwiększających zaangażowanie do 70 miliardów rupii w stosunku do linii lotniczych bez odpowiednich ocen kredytowych i wobec niewystarczającego kapitału. Z powodu nierównowagi pasywów i aktywów banku wiele osób straciło pieniądze przechowywane w banku, ponieważ bank oddał wszystkie swoje pieniądze inwestorom nie posiadającym zdolności kredytowej.

Rozwiązanie : Bitcoin i inne kryptowaluty wyeliminowały pośredników. Bitcoin, Ethereum i niektóre inne altcoiny mogą funkcjonować i działać bez pojedynczego punktu awarii, na który hakerzy mogą być potencjalnym celem. Możesz faktycznie posiadać walutę, do której nikt inny też nie ma dostępu. Kryptowaluta znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na banki jako miejsce do przechowywania twojego bogactwa. Chroni również przed korupcją bankową, która jest poważnym problemem w krajach rozwijających się.

Problem : Rządy mogą drukować pieniądze, kiedy tylko chcą. Może to spowodować ogromne problemy z inflacją, ponieważ pieniądze można wytwarzać z powietrza i nie mają żadnej rzeczywistej wartości. Spójrz na obecną sytuację w Wenezueli: wzrost inflacji o 18 000% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, a rząd nieustannie drukuje walutę, próbując pokryć ogromny deficyt budżetowy. Szacuje się, że inflacja będzie nadal rosła.

Rozwiązanie: W obiegu znajduje się ograniczona ilość Bitcoinów. Liczba bitcoinów, które można wprowadzić do obiegu, spada wykładniczo ze względu na charakter procesu wydobywania. Nikt nie kontroluje podaży Bitcoinów. Oznacza to, że podaż jest znacznie bardziej stabilna, a inflacja jest z nią znacznie mniejszym problemem.

Problem: Skorumpowane rządy mogą ingerować w prywatne banki, a ich obywatele nie mogą nic z tym zrobić, ponieważ nie mają gdzie indziej ulokować swoich pieniędzy. Mogą zlikwidować swoje pieniądze i zachować oszczędności w gotówce, ale jest to oczywiście bardzo niebezpieczne i niewygodne w transporcie. Na przykład w 2017 roku Arabia Saudyjska rozprawiła się z prywatnymi rachunkami bankowymi i zamroziła konta biznesmenów.

Rozwiązanie : osoby w krajach o skorumpowanych rządach mogą ukrywać własność kryptowalut przed skorumpowanymi rządami. Dopóki ukryjesz swój klucz prywatny, nikt inny nie będzie miał dostępu do Twojej kryptowaluty, którą posiadasz. To da ludziom większą władzę nad własnym majątkiem i większą swobodę finansową.

Problem: W tej chwili bardzo trudno jest dokonywać szybkich transakcji międzynarodowych. Większość transakcji między bankami na całym świecie trwa kilka dni / tygodni i jest zwykle stosunkowo droga.

Rozwiązanie: Transakcje kryptowalutowe mogą zająć kilka minut i sekund, aby wymienić walutę na arenie międzynarodowej. Przeciętna transakcja Bitcoin trwa około 78 minut, podczas gdy inne kryptowaluty, takie jak Ripple, mogą trwać nawet 4 sekundy. Ostatnie badanie wykazało, że 70% banków objętych próbą stwierdziło, że blockchain znacznie skróciłby czas i koszt płatności międzynarodowych.

Problem: Osoby bez dokumentu tożsamości lub dowodu na istnienie nie mogą niczego posiadać. Wiele krajów rozwijających się ma problem z ludźmi, którzy nie mogą sformalizować swojej tożsamości przez rząd, a co za tym idzie, nie mogą kupować nieruchomości i innych wartościowych rzeczy.

Rozwiązanie: osoby te mogą posiadać kryptowalutę i dokonywać tych niezbędnych zakupów. Kryptowaluta może być własnością każdego, a jeśli Bitcoin i inne kryptowaluty stały się powszechnie akceptowane jako metody płatności, osoby bez formalnej tożsamości mogą kupować nieruchomości. Aby posiadać kryptowalutę, wystarczy znaleźć bezpieczny portfel do przechowywania kryptowaluty (zalecamy Trezor) oraz zapamiętać swój klucz prywatny i zabezpieczyć go.

Problem: Wiele krajów rozwijających się jest znanych z oszukańczych transakcji przy użyciu kart kredytowych. Ich stosunkowo nowe gospodarki oparte na Internecie mają ogromne problemy z oszustwami ze względu na brak infrastruktury cyberbezpieczeństwa. Nawet poza krajami rozwijającymi się oszustwa stają się ogromnym problemem. Niedawny raport stwierdza, że ​​„W pierwszym kwartale 2018 r. Badacze zarejestrowali ponad 150 milionów odrzuconych transakcji, co wskazuje na wzrost liczby oszustw internetowych; liczba ta oznacza 88-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r.

Rozwiązanie: Crypto nie może mieć fałszywych transakcji. Ponieważ każda transakcja w kryptowalutach jest weryfikowana w łańcuchu bloków, a każdy właściciel ma swój własny klucz prywatny, oszustwa związane z kryptowalutą są prawie niemożliwe. Tyle czasu i zasobów rządów można by poświęcić na kwestie niezwiązane z oszustwami, gdyby kryptowaluty stały się powszechnie akceptowaną metodą płatności.

Kim chcesz być?Dowiedz się, jak handlować, aby uzyskać aktywny dochód lub wydobywać krypto, aby uzyskać pasywny dochód. Zacznij tutaj.

Byki na Crypto StreetBulls on Crypto Street to strona edukacyjna poświęcona kryptowalutom. Uczymy strategii handlu kryptowalutami typu swing i day trading, takimi jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne Altcoiny. Jesteśmy liderem w tej branży i stale dostarczamy aktualne informacje na temat każdej monety, przepisów, wiadomości, sprzedaży tokenów i wiele więcej.

Zostaw komentarz Anuluj odpowiedźTa strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.