Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie zamrożenia kredytu?

17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Jak odblokować kredyt
 • Czy to dobry pomysł na trwałe odblokowanie kredytu?Najszybszym i najłatwiejszym sposobem usunięcia (lub „odmrożenia) zamrożenia kredytu jest skontaktowanie się z każdym biurem kredytowym przez Internet lub telefon i użycie kodu PIN lub hasła, które zostały przypisane podczas aktywacji blokady kredytu. Jeśli zablokowałeś swój kredyt we wszystkich trzech biurach krajowych (Experian, TransUnion i Equifax), musisz go rozmrozić w każdym biurze osobno.

  Jak odblokować kredyt

  Po wprowadzeniu kodu PIN w Security Freeze Center firmy Experian możesz natychmiast cofnąć zamrożenie kredytu online. Możesz również zadzwonić pod numer 888-EXPERIAN (888-397-3742) i podać kod PIN, aby cofnąć zamrożenie raportu kredytowego. Jeśli zgubiłeś swój PIN, Experian będzie musiał go ponownie wystawić.

  Uzyskanie nowego kodu PIN lub hasła od biur informacji kredytowej wymaga przedłożenia tego samego dowodu tożsamości, który podałeś podczas konfigurowania zabezpieczenia: kopie dowodu tożsamości ze zdjęciem i ostatnią przesyłkę pocztową, na przykład rachunek za media lub wyciąg bankowy (jako dowód adresu) oraz numer ubezpieczenia społecznego.

  Czy to dobry pomysł na trwałe odblokowanie kredytu?

  Konieczne jest odblokowanie raportów kredytowych za każdym razem, gdy chcesz umożliwić komuś sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej – na przykład gdy ubiegasz się o pożyczkę lub kredyt albo wypełniasz wniosek o wynajem u właściciela. Całkowite wyłączenie zamrożenia jest szybkie i łatwe, a decyzja, czy to zrobić, czy nie, w dużej mierze zależy od tego, dlaczego na początku wprowadziłeś zamrożenie kredytu.

  Jeśli zamroziłeś swój kredyt wyłącznie ze względów ostrożności lub ponieważ wiedziałeś, że będzie dłuższy okres, w którym nie będziesz ubiegać się o kredyt lub w inny sposób będziesz musiał udzielić dostępu do swoich raportów kredytowych, prawdopodobnie w porządku jest trwale cofnąć zamrożenie . Jeśli zastosowałeś zamrożenie, ponieważ wiedziałeś lub mocno podejrzewałeś, że Twój numer PESEL lub inne dane osobowe zostały skradzione lub niewłaściwie wykorzystane, bardziej sensowne może być tymczasowe, a nie trwałe odmrożenie kredytu.

  Używając swojego kodu PIN na stronie Experian Security Freeze Center, zautomatyzowanym systemie telefonicznym Experian lub równoważnych zasobach w innych biurach, otrzymasz kilka opcji, w tym trwałe usunięcie zamrożenia lub tymczasowe zawieszenie go w kilku różnych sposoby:

  • Zezwól na jednorazowy dostęp do raportu kredytowego. Jeśli chcesz upoważnić jednego określonego wierzyciela (lub wynajmującego, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej lub inny podmiot) do korzystania z raportu kredytowego Experian, możesz uzyskać jednorazowy kod PIN, który daje im dostęp do pliku, a następnie wygasa, bez faktycznego znoszenia blokady kredytu .
  • Zawieś zamrażanie na określony czas. Jeśli kupujesz kredyt i składasz wnioski do wielu pożyczkodawców, możesz cofnąć zamrożenie kredytu na określoną liczbę godzin lub dni, aby dać wszystkim wierzycielom szansę sprawdzenia raportu kredytowego. Ponieważ prawdopodobnie nie możesz wiedzieć, które biuro lub biura kredytowe wykorzystuje dany pożyczkodawca do kontroli zdolności kredytowej, rozsądnie jest odblokować raporty kredytowe we wszystkich trzech biurach podczas kupowania kredytu.Gdy użyjesz kodu PIN do odblokowania kredytu, plik kredytu stanie się dostępny w ciągu godziny. Jeśli prześlesz prośbę pocztą, zamrożenie musi zostać cofnięte w ciągu trzech dni roboczych od otrzymania prośby.

   Usunięcie zamrożenia kredytu, tymczasowo lub na stałe, jest łatwe. Śledź swój kod PIN lub hasło, a będziesz w stanie szybko odblokować kredyt, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.