Jaki jest minimalny okres zatrudnienia w przypadku automatycznego zatwierdzenia pożyczki?

17 lutego 2021
 • 05 sty 2020
 • | Meghan Carbary Dochody i zatrudnienieCzas potrzebny do rozważenia kredytu samochodowego zależy od pożyczkodawcy, z którym współpracujesz. Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, których większość pożyczkodawców subprime przestrzega, jeśli chodzi o zatwierdzanie pożyczki samochodowej.

  Wymagania dotyczące zatrudnienia mogą się różnić

  Kiedy potrzebujesz kredytu samochodowego, Twoja sytuacja kredytowa jest mocnym wskaźnikiem rodzaju pożyczkodawcy, z którym powinieneś współpracować.

  Z oceną kredytową mieszczącą się w przedziale „dobrego kredytu (zwykle uważanym za ocenę kredytową FICO równą 660 lub wyższą), prawdopodobnie kwalifikujesz się do zatwierdzenia kredytu samochodowego przez tradycyjnego pożyczkodawcę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie nawet pytania o Twoje zatrudnienie lub dochody, chyba że nie masz dużego doświadczenia kredytowego.

  Jednak osoby z gorszym kredytem zazwyczaj muszą współpracować ze specjalnymi pożyczkodawcami finansowymi, a tych pożyczkodawców nie zawsze jest łatwo znaleźć. Ponadto współpraca z tego typu pożyczkodawcą wymaga spełnienia szeregu kwalifikacji, aby móc ubiegać się o finansowanie.

  Jednym z warunków zatwierdzenia złego kredytu samochodowego jest długość zatrudnienia. Kiedy pożyczkodawcy rozważają twoją pożyczkę samochodową, szukają twojej zdolności, stabilności i chęci pomyślnego zakończenia pożyczki. Okres zatrudnienia pomaga pożyczkodawcy ocenić, czy masz stabilny dochód.

  Wymagania dotyczące zatrudnienia w przypadku kredytów samochodowych o złych kredytach

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy wymagają, aby kredytobiorca posiadający złe kredyty był zatrudniony na obecnym stanowisku przez co najmniej sześć miesięcy, chociaż preferowany jest rok. Ponadto pożyczkodawcy muszą zobaczyć, że potencjalny pożyczkobiorca ma co najmniej trzyletnią historię zatrudnienia, bez przerw trwających dłużej niż 30 dni między pracą.

  Jeśli nie masz historii zatrudnienia, której szuka pożyczkodawca, Twoje szanse na kredyt samochodowy są nikłe. Nawet przy długiej historii zatrudnienia, jeśli jest jasne, że przeskakujesz z pracy do pracy lub pozostajesz zatrudniony tylko przez krótki czas, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony.

  W niektórych przypadkach, jeśli nie pracujesz długo, ale masz historię stabilnego zatrudnienia i spełniasz wszystkie inne wymagania dotyczące finansowania, pożyczkodawca może Cię rozważyć. Jest to rzadkie i zależy od pożyczkodawcy, z którym współpracujesz, i Twojej indywidualnej sytuacji.

  Wyjątkowe sytuacje zatrudnienia

  Teraz, gdy znasz już podstawowe wymagania dotyczące zatrudnienia w przypadku złej pożyczki samochodowej, przyjrzyjmy się niektórym wyjątkowym sytuacjom związanym z zatrudnieniem i ich możliwościom uzyskania kredytu samochodowego:

  • Oprócz tego, że są zatrudnieni na co najmniej sześć miesięcy, pożyczkodawcy współpracujący z pożyczkobiorcami ze złymi kredytami zazwyczaj wymagają, aby cały dochód będący podstawą kwalifikacji pochodził z jednej pracy. Oznacza to, że jeśli masz kilka miejsc pracy lub jesteś pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin oprócz pracy w pełnym wymiarze godzin, do wymogu zatrudnienia wlicza się tylko Twoje główne źródło dochodu.
  • Jeśli nie jesteś zatrudniony przez cały rok, ale zamiast tego co roku pracujesz sezonowo, zazwyczaj musisz przedstawić więcej niż odcinki czeków jako dowód dochodu i zatrudnienia. Oznacza to dodatkową dokumentację, taką jak wyciągi bankowe i zeznania podatkowe, zwykle przez co najmniej trzy lata. Wynika to z faktu, że pożyczkodawcy muszą wiedzieć, że możesz nadal spłacać pożyczkę poza sezonem. Jeśli w tym czasie zarabiasz na bezrobociu, nie możesz tego wykorzystać jako dowodu dochodu (lub zatrudnienia).Jeśli pracujesz za gotówkę lub nie otrzymujesz tradycyjnych czeków, często musisz przedstawić notarialnie potwierdzone listy o zatrudnieniu ze swojej firmy. Takie przypadki, choć rzadkie, mogą nawet nie być brane pod uwagę. W takich sytuacjach, jeśli pożyczkodawca nie może zweryfikować Twojego zatrudnienia, zwykle musisz znaleźć inny sposób na uzyskanie finansowania.Jeśli nie możesz zweryfikować swojego zatrudnienia u pożyczkodawcy, być może będziesz musiał poszukać pożyczki za pośrednictwem dealera kup tutaj, który nie kładzie tak dużego nacisku na Twoje zatrudnienie.

   Gotowy na znalezienie kredytu samochodowego?

   Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć drogę do następnej pożyczki samochodowej Auto Credit Express chce Ci pomóc. Łączymy konsumentów z lokalnymi pośrednikami finansowymi w celu uzyskania środków pożyczkowych, aby zatwierdzić złe kredyty samochodowe.

   Proces jest prosty, szybki i bezpłatny. Wystarczy wypełnić nasz formularz wniosku o pożyczkę samochodową, aby zacząć już teraz!