Jak napisać list wyjaśniający zły kredyt

17 lutego 2021

W obliczu problemów ekonomicznych, z którymi boryka się wielu, posiadanie złych kredytów nie jest rzadkością. Są firmy, które obsługują osoby z wadami w raporcie kredytowym. Chociaż mogą żądać wyższych niż przeciętne zaliczek, a stopy procentowe są drapieżne, nadal oferują możliwość zaciągnięcia pożyczki osobom posiadającym mniej niż doskonały kredyt. Niektórzy pożyczkodawcy chcą wyjaśnienia, dlaczego ocena kredytowa spadła, nawet jeśli ktoś się odbił.

Wyjaśnienie, co wydarzyło się w tym czasie, może być różnicą między aprobatą a odmową. Pożyczkodawcy zaakceptują osobę mówiącą, że ma schorzenie, które uniemożliwia im pracę znacznie lepiej niż rażącą nieodpowiedzialność danej osoby. Uważaj jednak na to, co jest napisane na piśmie, mogą poprosić o weryfikację tej kwestii.

Ten rodzaj komunikacji odbywa się za pomocą formalnego oświadczenia w formie listu. Takie oświadczenie składa osoba ubiegająca się o pożyczkę, aby usatysfakcjonować pożyczkodawcę. Ponieważ niektórzy pożyczkodawcy będą chcieli zweryfikować historię, którą im opowiadają, może to przyspieszyć dołączanie rachunków lekarzy lub historii recept. Wystarczy dać im coś, aby historia wiarygodne.Pamiętaj, że pożyczają pieniądze, czasami w dużych kwotach. Chcą mieć pewność, że nie będą mieli długu, który ostatecznie nie będzie mógł zostać ściągnięty. Dlatego powodują, że oprocentowanie jest wyższe, a zaliczki na zakupy są bardziej znaczące niż inne pożyczki.

Chcą mieć pewność, że odzyskają część pieniędzy z góry i pobierają więcej za podejmowanie dużego ryzyka. Dlatego niektórzy pożyczkodawcy nie mają do czynienia z tymi, którzy mają skazą kredyt, jest to zbyt duże ryzyko. Wcześniejsze

Jednym z największych rodzajów kredytów do uzyskania jest kredyt hipoteczny. Znani pożyczkodawcy, tacy jak FHA, wymagają oświadczenia potwierdzającego pożyczkę. Ponieważ obsługują kogoś, kto mógł być bankrutem w przeszłości lub miał ciężkie czasy wcześniej, chcą weryfikacji.

Aby wpisać ten list, zacznij od imienia i nazwiska, adresu i daty osoby, a następnie wpisz imię i nazwisko oraz adres pożyczkodawcy. Jeśli jest określona osoba kontaktowa, jej nazwisko powinno być umieszczone w wierszu uwagi. Zwracaj się do nich formalnie: „Szanowny Panie lub Pani, nigdy nie używaj imion.

W pierwszym akapicie należy omówić rodzaj pożyczki, o którą stara się osoba, oraz kwotę. Jeśli chodzi o dom, koniecznie umieść tam, jak to się marzenie. Pożyczkodawca musi być w stanie połączyć się z nabywcą na poziomie emocjonalnym. Lekkie pociągnięcie za struny ich serca wcale nie boli. Urzędnicy zajmujący się pożyczkami wiedzą, że jeśli ktoś jest emocjonalnie przywiązany do samochodu lub domu, to najpierw upewni się, że spłata nastąpi.

Chociaż w pierwszym akapicie należy stwierdzić, na czym ogólnie polegał problem z kredytem. W drugim akapicie można wymienić szczegółowe informacje. Nie bój się powiedzieć całej brzydkiej prawdy. Pożyczkodawcy nie chcą, aby ktoś powiedział im to, co chcą usłyszeć, chcą prawdy.

Ponownie, odwoływanie się i dołączanie dokumentacji dodatkowo potwierdza tę sprawę. Każdy może zachorować lub mieć zaklęcie, w którym brakuje mu szczęścia. To, co osoba robi po tych czasach, jest ważne dla potencjalnych pożyczkodawców. Oto przykładowy list weryfikacyjny dotyczący złej zdolności kredytowej, który można wykorzystać do uzyskania pożyczki.

Przykładowy list wyjaśniający zły kredyt

Jennifer Bowmar

7856 Sleigh Bell Way

Sunbury, Ohio 43895

DATA XYZ Lending Firma 89 Safire Napęd Worthington, Ohio 43081 wiadomości: Jacob Peters

Pismo to zostało napisane w odpowiedzi na wniosek instytucji pożyczkowej o weryfikację okresu złego kredytu. Przedmiotowa pożyczka dotyczy domu przy Raton Rd. w Reynoldsburgu. Moja rodzina jest dość duża, mamy dzieci, wynajmujemy. Nasze obecne pomieszczenia są za małe, a moje dzieci tęsknią za podwórkiem do zabawy.

Ten dom, który chcemy kupić, byłby dla nas idealnym domem startowym. Rozumiem, że jest pytanie dotyczące poprzednich problemów kredytowych. Jestem pewien, że możemy rozwiązać te problemy i uspokoić pożyczkodawcę.

W 2009 roku mój mąż zachorował na poważną chorobę. Zaczął mieć ataki i czasami nie wiedział, kim jest. Był częściej w szpitalu niż poza nim. Przez dwa lata musiałem dźwigać ciężar finansowy rodziny.

Dwa razy był oświetlony życiem i cudem jest, że jest z nami dzisiaj. Wrócił do pełnego zdrowia i ma się dobrze. To chwilowe niepowodzenie było przyczyną wielkiego zamętu finansowego w naszym życiu. Na szczęście wrócił do pracy od 3 lat i całkowicie się poprawiliśmy.

Jeśli Twoja instytucja pożyczkowa jest na tyle uprzejma, aby udzielić tej pożyczki, zapewnimy terminowe płatności. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze mną pod numerem 555-896-5874.