Jak długo trwa wpłata / rozliczenie czeku? Odpowiedzi banku

Jak długo trwa wpłata / rozliczenie czeku? Odpowiedzi banku
Category: Uzyskać Więcej
16 października 2020

Zapewne wiele razy słyszałeś wyrażenie: „Czek jeszcze nie został rozliczony”. Ale co dokładnie oznacza rozliczenie czeku i gdzie w międzyczasie są twoje pieniądze? Jak długo trwa wpłata czeku? Jak długo trwa rozliczenie czeku? Kiedy wpłacasz czek, kiedy są dostępne środki? W tym artykule odpowiemy na wszystkie pytania, które możesz mieć, kiedy możesz spodziewać się swoich pieniędzy.

Spis treści

Co to znaczy, że czek zostanie rozliczony?

Kiedy czek zostanie rozliczony, oznacza to zasadniczo, że pieniądze zostały przelane z konta, z którego zostały wysłane, na Twoje własne konto. Czas potrzebny na rozliczenie czeku zależy w dużej mierze od tego, jak długo trwa komunikacja między bankami, sprawdzenie, czy na oryginalnym koncie znajdują się niezbędne środki, i przetworzenie przelewu na własne konto, na którym zdeponowałeś czek.

Należy pamiętać, że różne banki mogą nieco inaczej używać tego terminu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pracownik banku powie Ci, że czek został rozliczony, oznacza to, że środki są dostępne do wypłaty, nawet jeśli technicznie rzecz biorąc nie zostały one pobrane z konta, z którego pochodzi. Na potrzeby tego posta określimy czek jako „rozliczony”, gdy środki będą dostępne do wypłaty w formie gotówki lub użycia za pomocą karty debetowej.

W większości przypadków czek zostanie rozliczony w ciągu dwóch dni roboczych lub krócej. Wiele banków umożliwia natychmiastowy dostęp do kwoty 200 USD po zdeponowaniu czeku, o ile Twoje konto ma dobrą opinię. Po rozliczeniu czeku pełna kwota będzie dostępna do wypłaty.

Co to jest „dzień roboczy”?

Zauważysz, że większość zasad dotyczących wstrzymania czeków, jeśli nie wszystkie, dotyczy „dnia roboczego”. Dni robocze są prawie powszechnie definiowane jako każdy dzień z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt federalnych. Jednak ostateczny termin dnia roboczego może się różnić w zależności od banku, a nawet w różnych oddziałach lub bankomatach tego samego banku. W niektórych przypadkach ostateczna godzina może nastąpić już o godzinie 14:00 w oddziałach – czasami nawet wcześniej w przypadku bankomatów.

Załóżmy, że Twój bank zazwyczaj udostępnia środki tego samego dnia roboczego, w którym został zdeponowany czek. Jeśli udasz się do oddziału swojego banku, aby zdeponować czek o godzinie 15:00, ale ostateczny termin płatności to godzina 14:00, czek zostanie przetworzony dopiero następnego dnia. Data wpłaty zostanie przesunięta na następny dzień roboczy, podobnie jak Twoje środki.

Jeśli bank określił ostateczny termin dla oddziałów lub bankomatów, umieściliśmy go na liście.

Mogą obowiązywać dłuższe opóźnienia

Przedstawiliśmy tutaj ogólne zasady obowiązujące w każdym banku. Należy jednak pamiętać, że prawie każda z tych zasad zawiera również sekcję „mogą obowiązywać większe opóźnienia”. Zasadniczo bank może zdecydować o wstrzymaniu czeku dłużej niż standardowa polisa. Może to wynikać z wielu czynników, takich jak nowo otwarty rachunek lub powtarzająca się czynność w rachunku bieżącym. Banki mogą mniej więcej nałożyć te dodatkowe blokady według własnego uznania. W większości przypadków możesz spodziewać się natychmiastowej informacji o dodatkowym wstrzymaniu depozytu czekowego. Kasjer bankowy często będzie w stanie powiedzieć Ci, kiedy dostępne będą pełne środki, jeśli okres wstrzymania wykracza poza normalny zakres.

Lista 50 największych banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych

Przedstawiliśmy listę typowego czasu potrzebnego do rozliczenia czeku zdeponowanego w 50 najpopularniejszych bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. (Zobacz nasz artykuł, aby uzyskać informacje na temat limitów wypłat z bankomatów). Należy pamiętać, że średni czas rozliczenia czeku może się różnić w przypadku dużych wpłat lub w przypadku jakichkolwiek zacięć lub szczególnych cech związanych z przetwarzaniem tego konkretnego czeku. W witrynie banku zamieściliśmy link do miejsca, w którym znaleźliśmy te informacje, więc jeśli masz więcej pytań, możesz dokładniej zbadać sprawę.

Alaska USA Credit Union

Środki są zazwyczaj dostępne tego samego dnia roboczego, co wpłata. Jeśli czek zostanie wstrzymany, pierwsze 200 $ będzie dostępne w pierwszym dniu roboczym po wpłacie. Pozostała część może zostać zatrzymana na maksymalnie dwa dodatkowe dni robocze. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Oświadczenie o ujawnieniu konta Share Alaska USA.

Alliant Credit Union

Fundusze będą zazwyczaj dostępne w tym samym dniu roboczym, w którym dokonywana jest wpłata (ostateczny termin może nastąpić już o godzinie 14:00). Więcej informacji można znaleźć na stronie Alliant’s Disclosure.

Ally Bank

200 $ dostępne następnego dnia roboczego po wpłacie; pozostałe środki dostępne w drugim dniu roboczym (do 24 800 USD). Więcej informacji można znaleźć na stronie Centrum pomocy Ally Bank.

America First Credit Union

Fundusze będą zazwyczaj dostępne jeden pełny dzień roboczy po wpłacie. Więcej informacji można znaleźć na stronie wyszukiwania pomocy firmy America First

American Savings Bank

Czeki złożone do godziny 16:00 zostaną zdeponowane tego dnia; wpłaty po godzinie 16:00 będą realizowane następnego dnia roboczego. Dostępność środków zależy od typu konta.

Bank Ameryki

Z pewnymi wyjątkami, czeki zdeponowane w dniu roboczym do godziny 20:00 zostaną wysłane tego samego dnia, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to zaznaczone na awersie bankomatu.

Bank of the West

Środki będą dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu roboczym, w którym dokonano wpłaty. (Zobacz Ujawnienie konta depozytowego Bank of the West – tutaj jest plik PDF do pobrania)

BB&T Bank

W przypadku wpłaty w dniu roboczym środki zostaną udostępnione tego samego dnia. Jeśli nie, środki będą dostępne następnego dnia roboczego.

Capital One

Zwykle środki są dostępne pierwszego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty (koniec dnia roboczego może nastąpić już o godzinie 14:00 czasu lokalnego). Więcej informacji można znaleźć na stronie Zasady dotyczące kont depozytowych Capital One.

Charles Schwab

  • Środki zdeponowane w oddziale są zazwyczaj dostępne tego samego dnia.

Citigroup Inc.

W przypadku członków Citigold wpłaty czekiem są zazwyczaj dostępne nie później niż w dniu roboczym po dniu roboczym wpłaty. Inne konta mogą się różnić.

Citizens Bank

Środki z czeku bankowego niebędącego obywatelem są dostępne następnego dnia roboczego po wpłacie (ostateczny termin to 22:00 dla wpłat w bankomatach). Więcej informacji można znaleźć na stronie konta czekowego Citizens Bank.

City National Corp

Środki są dostępne w pierwszym dniu roboczym po dokonaniu wpłaty (informacje można uzyskać dzwoniąc do działu obsługi klienta korporacyjnego City National Corp).

Odkryj Bank

Pierwsze 200 $ jest dostępne nie później niż pierwszego dnia roboczego po wpłacie; pozostała część będzie dostępna drugiego dnia roboczego po wpłacie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z umową dotyczącą rachunku depozytu krajowego banku Discover.

ESL Federal Credit Union

Różni się w zależności od historii bankowej. Przynajmniej pierwsze 200 $ jest zazwyczaj dostępne w dniu roboczym wpłaty. Podczas dokonywania wpłaty klienci zostaną poinformowani, kiedy dostępne będą pełne środki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce dostępności funduszy ESL.

E * Handel

Pełne środki będą dostępne czwartego dnia roboczego po dniu wpłaty. Więcej informacji można znaleźć na stronie często zadawanych pytań E * Trade.

Piąty trzeci bank

Pierwsze 100 $ dostępne natychmiast; pozostała część będzie dostępna następnego dnia roboczego. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz dokument „Sprawdzanie ujawnień” piątej trzeciej strony.

FirstMerit Bank

Pierwsze 200 $ dostępne tego samego dnia roboczego co depozyt; pozostała część będzie dostępna następnego dnia roboczego. Więcej informacji można znaleźć w Polityce dostępności środków FirstMerit.

Pierwsza Unia Kredytowa Technologii

Fundusze są zazwyczaj dostępne tego samego dnia roboczego co wpłata. Jeśli środki będą dłużej blokowane, klienci zostaną o tym powiadomieni w momencie wpłaty. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Ujawnienie zasad dostępności funduszy First Technology.

The Golden 1 Credit Union

Środki są zazwyczaj udostępniane tego samego dnia, co wpłata. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz dokument Golden 1’s Disclosure of Account Information.

Happy State Bank

Nie ujawniane online; Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z obsługą klienta w sprawie ich zasad dostępności środków.

HSBC Bank

Pierwsze 200 $ będzie dostępne pierwszego dnia roboczego po wpłacie; pozostała będzie dostępna drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Hudson Valley Credit Union

W przypadku większości czeków pierwsze 200 $ będzie dostępne natychmiast, a reszta drugiego dnia roboczego po wpłacie. Więcej informacji można znaleźć w Umowie o ujawnieniu informacji i koncie Hudson Valley.

Huntington Bank

Wpłaty czekiem są zazwyczaj dostępne następnego dnia roboczego po wpłacie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce dostępności funduszy Huntingtona.

IMB Bank

Może to zająć do siedmiu dni roboczych. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać dodatkowe informacje.

JP Morgan Chase & Co.

Środki są zwykle dostępne następnego dnia roboczego po wpłacie.

KeyBank

Pierwszy dzień roboczy po wpłacie.

Mountain America Credit Union

Generalnie środki będą dostępne tego samego dnia co depozyt. Jeśli zostanie wstrzymane, 200 USD będzie dostępne następnego dnia roboczego, a reszta w ciągu dwóch dni roboczych. Klienci zostaną poinformowani o wstrzymaniu zdeponowanego czeku.

M&T Bank

Różni się w zależności od typu konta. Nowe konta mogą podlegać dłuższym blokadom.

Navy Federal Credit Union

Pierwsze 200 $ będzie dostępne w pierwszym dniu roboczym po wpłacie lub wcześniej. Pozostała kwota będzie dostępna drugiego dnia roboczego.

PenFed Credit Union

Wiele rodzajów czeków nie jest wstrzymanych, a środki będą dostępne natychmiast. (Łącze zostanie pobrane jako plik PDF). W przypadku czeków z blokadą 200 USD będzie natychmiast dostępne, a pozostała część – przez dwa dni robocze.

PNC Bank

Pierwsze 100 $ jest dostępne tego samego dnia roboczego co depozyt; pozostała część jest dostępna drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Randolph-Brooks Credit Union

Fundusze są zazwyczaj dostępne tego samego dnia roboczego co wpłata.

Regiony finansowe

Środki są zwykle dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu złożenia depozytu.

San Diego County Credit Union

W większości przypadków środki będą dostępne tego samego dnia roboczego co wpłata. W przypadku wstrzymania środki będą dostępne drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Santander Bank

Pierwsze 200 $ jest dostępne pierwszego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty; pozostała część będzie dostępna nie później niż drugiego dnia roboczego po wpłacie.

SchoolsFirst Credit Union

Generalnie środki będą dostępne tego samego dnia roboczego co wpłata.

Służba Bezpieczeństwa Federalna Unia Kredytowa

Fundusze będą zwykle dostępne pierwszego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty.

Star One Credit Union

Pierwsze 200 $ będzie dostępne pierwszego dnia roboczego po wpłacie. Jeśli pełne środki nie będą dostępne w pierwszym dniu roboczym, klienci zostaną powiadomieni w momencie wpłaty, kiedy pozostałe środki będą dostępne.

Państwowa Kasa Pracownicza

Fundusze będą zazwyczaj dostępne w tym samym dniu roboczym, w którym dokonano wpłaty (dzień roboczy kończy się o 17:30 w oddziałach, aw bankomatach może być nawet w południe).

State Street Bank

Nie ujawniono w Internecie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z obsługą klienta w sprawie zasad dotyczących dostępności środków.

Suncoast Credit Union

Fundusze będą zazwyczaj dostępne natychmiast. Jeśli czek zostanie wstrzymany, pierwsze 200 $ będzie dostępne w tym samym dniu roboczym co wpłata.

SunTrust Bank

Fundusze są zazwyczaj dostępne następnego dnia roboczego po wpłacie (w niektórych oddziałach dzień roboczy może zostać zakończony już o godzinie 14:00).

Synovus Financial Corp

Środki są zazwyczaj dostępne następnego dnia roboczego po dniu wpłaty.

TD Bank

Środki są zwykle dostępne nie później niż pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty.

Union Bank

Fundusze będą zazwyczaj dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu roboczym wpłaty (w niektórych bankomatach koniec dnia roboczego może nastąpić już o godzinie 13:00).

Federalna Unia Kredytowa ONZ

Pierwsze 200 $ będzie dostępne tego samego dnia roboczego, a reszta drugiego dnia roboczego po dniu wpłaty. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie UNFCU dotyczącym ujawnień dotyczących członkostwa (łącze do pobrania w formacie PDF).

Bank USA

Pierwsze 200 $ jest ogólnie dostępne natychmiast. Pozostała część jest dostępna nie później niż pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty (koniec dnia roboczego może nastąpić już o godzinie 14:00).

Vystar Credit Union

Fundusze są zazwyczaj dostępne tego samego dnia roboczego co wpłata, w zależności od rodzaju czeku. Pierwsze 200 $ jest prawie zawsze dostępne w dniu wpłaty.

Wells Fargo

W większości przypadków środki będą dostępne tego samego dnia roboczego, co wpłata. Jeśli czek zostanie wstrzymany, pierwsze 200 $ zostanie udostępnione następnego dnia roboczego. W przypadku wstrzymania, klient zostanie powiadomiony w momencie wpłaty, kiedy wszystkie środki będą dostępne.

Wings Credit Union

Pierwsze 100 $ będzie dostępne natychmiast; pozostała część będzie zazwyczaj dostępna drugiego dnia roboczego po wpłacie.

Pierwszy Narodowy Bank Syjonu

Środki będą zazwyczaj dostępne pierwszego dnia roboczego po wpłacie.

W podsumowaniu

Jak widać, zasady dotyczące terminu rozliczenia czeku mogą się znacznie różnić w zależności od banku. Mogą to być krytyczne informacje, jeśli chcesz wykorzystać środki z czeku na pokrycie czynszu, płatności za samochód lub innego ważnego rachunku, który ma znaczenie czasowe. Miejmy nadzieję, że ten post zapewnił Ci wiedzę, dzięki której możesz odwiedzić lokalny bankomat lub bank, wiedząc dokładnie, kiedy zobaczysz pieniądze na swoim koncie.