Inwestorzy w GPW dziś skupieni na ropie i spółkach wraz z sektora ciepla

Inwestorzy w GPW dziś skupieni na ropie i spółkach wraz z sektora ciepla
4 sierpnia, 2020
Category: gielda

Warszawa, dwunastu. 01. 2016 (ISBnews/ CMC Markets) -? Dziś notowania GPW będą pod wpływem spadków publicznych cen ropy i rozważań o łączeniu polskich spółek paliwowych i gazowych. Ciagle trwa do tego bessa, związana m. in. z brakiem zaufania do polskich aktywów ze strony obcych inwestorów. Chwilę wytchnienia może przynieść uspokojenie sytuacji dzieki giełdach w Chinach.

Nowoczesne sesje na rynkach dzialaniu w Azji wreszcie nie zaakceptowac były bez cienia watpliwosci spadkowe. Mimo znacznych zniżek w Japonii jest więc szansa, że europejskie rynki będą spokojniejsze z uwagi na chwilową stabilizację notowań w Krajach.

Czy to pomoże jednemu z najsłabszych światowych indeksów, czyli WIG20?? Polska giełda znajduje się w głębokiej bessie. Cały czas nadal nie doświadczyliśmy też sesji panicznej wyprzedaży, która mogłaby przypieczętować wyprzedaż i zakończyć ją. Takowa sesja kapitulacji byłaby pewnym sygnałem zuzycia się potencjału spadkowego.

?

Dzis inwestorzy mogą śledzić dywagacje o ekonomicznych skutkach pomysłu rządu, żeby połączyć PKN Orlen, Lotos i PGNiG. Można zaryzykować stwierdzenie, że w krótkiej perspektywie rynki finansowe odbiorą to jakim sposobem kolejny pomysł zwiększający niepewność. Z dobrych informacji, pojawiły się wiadomosci o tym, że dyskusja po gremiach UE o ewentualnych sankcjach dla Polski może się nie odbyć. Niewątpliwie jednak działania polskiego rządu w minionych tygodniach skutecznie podkopywały ufnosc zagranicznych inwestorów, które jest na najniższym poziomie od dawna. To nieszczesliwie znajduje odbicie w notowaniach akcji GPW, jak również złotego jak i równiez polskich obligacji.?

Być może pewnym wsparciem dla polskich akcji będą dzisiaj okolice pułapu 42842? pkt na indeksie WIG. Jest to dość istotny pulap wsparcia wraz z 2013 r. Inwestorzy widzą jednak spadki, co wpływa na pierwotnego nastawienie. Spośród klientów CMC Markets zaangażowanych w uklad CFD na WIG20 75% ma dzis otwarte miejsca na zmniejszenie. Z drugiej strony, w ujęciu wartościowym, 59% ich kapitału pasuje pozycjom dzieki wzrost.

?

Dziś „oliwy do ognia może dolać” słabość zachodnich rynków akcji. Światowe giełdy w dół ciągną notowania ropy, przebijające kazde ważne wsparcia. Zarówno ropa WTI, jak i równiez Brent osiągnęły wczoraj nowe, 12-letnie minima, a inwestorzy czekają już na cenę poniżej 30 USD zbytnio baryłkę.? Interesujace, że globalnie większość klientów w CMC Markets przewiduje jednak jakies odbicia. Wśród najskuteczniejszych sposród nich 68% zajęło pozycje na postep kontraktów CFD na ropę Brent jak i równiez 64% a mianowicie na ropę WTI.

?

Na temat godz. dziesieciu: 30 podane zostaną wiadomosci dotyczące wytwórczosci przemysłowej po Wlk. Brytanii, oczekuje się wzrostu miesiąc do miesiąca o 0, 1%, na spadku o 0, 4 miesiąc wcześniej.? O godz. 17: 00 rynki będą śledzić wiadomosci dotyczące rynku kredytowego w Chinach. Wypatruje się spadku nowych kredytów do wartości 700 mld juanów.

Łukasz Wardyn, szef – Europa Wschodnia, CMC Markets