3 problemy Chin po wyborach w Stanach Zjednoczonych

Dom - Finanse - 3 problemy Chin po wyborach w Stanach Zjednoczonych

10.07.2019-54 widoki -Finanse

Chiny a wybory w Stanach Zjednoczonych

Chiny manipulują kursem juana, są nieuczciwe, władcze, a tak w ogóle to zabrały Amerykanom obszaru pracy - tak po skrócie wypowiadał się o Chinach kandydat Donald Trump. Czy teraz Trump - prezydent zmieni swoje podejście do Chin? - Tej zamierzenia grożą koszmarnym scenariuszem deprecjacji juana, odpływu oszczędności i globalnego zaostrzenia strategii monetarnej - ostrzega Miranda Carr, główna analityczka ds. Chin w Haitong Securities.

Jak pisze Carr, oskarżenia o oszustwa po handlu międzynarodowym, kradzież własności intelektualnej, manipulacje walutowe wobec Chin mogą "zwiększać ryzyko na światowych rynkach finansowych".

Przedstawiamy 3 największe zagrożenia dla Państwa Środka i - co za tym idzie - również europejskich rynków według wyborach w Ameryce:

1. Przestrzeganie Porozumienia Szanghajskiego

Carr pisze, że administracja AMERYCE pod rządami Trumpa może torpedować „Shanghai Accord” (tzw. Porozumienie Szanghajskie), a więc porozumienie o wzajemnej koordynacji polityki monetarnej oraz interwencji walutowych:

Porozumienie to w znacznym stopniu wspomogło w tym roku ustabilizować rynki. Nieopodal takich czynników jak postęp cen w sektorze posiadłości oraz kontrola przepływów kapitałowych ograniczyło destrukcyjne zjawisko odpływu kapitału z Chin, a co za tym zmierza ryzyko globalnego zaostrzenia polityki monetarnej.

Odrzucenie owego porozumienia będzie skutkować "zwiększeniem zmienności na rynkach jak i również wzrostem napięcia w stosunkach chińsko-amerykańskich".

2. Zmniejszenie obrotów handlowych między AMERYCE a Chinami

Chińskie obroty po handlu z USA i uzależnienie od eksportu stopniowo spadają (-6, 6 proc. r/r w październiku), więc Trump może jedynie potęgować już i tak nędzną sytuację. Zdaniem analityków Haitong Bank, w określonych obszarach faktycznie mogą pojawiały się istotne ryzyka:

Przykładowo w przemyśle wytwórczym Chiny zwiększają eksport, dlatego zmiana może rodzić wypadku w obszarze konkurencyjności i własności intelektualnej. Mowa tu między innymi o półprzewodnikach, samochodach, energii odnawialnej jak i również telefonach komórkowych.

3. Protekcjonizm Trumpa rozleje się także na Europę

Analityk Haitong Instytucji finansowej zwraca również uwagę dzięki protekcjonizm nowego prezydenta USA. - Rosnący amerykański protekcjonizm może pogłębić deflacyjny styl dotyczący produktów przemysłowych i artykułów gospodarstwa domowego na rynkach europejskich i globalnych, pokaźny już w ubiegłym roku - tłumaczy Miranda Carr.

Według niej protekcjonizmowi może towarzyszyć retoryka oskarżeń jak i również przytacza przykład sektora chemicznego, który będzie najbardziej niechroniony na populizm nowego Donalda Trumpa:

Inne sektory surowcowe, szczególnie chemiczny, potrafią spotkać się z kolejnymi oskarżeniami o stosowanie technik dumpingowych, które nałożą się na spory dotyczące sektorze stali.

A tym samym już bardzo blisko do odwiedzenia załamania w branży surowców, wszak Chiny są ich najwyższym importerem. Nikt nie chce myśleć, co by się stało, gdyby krach rozlał się inne rynki.

Tagi: Chiny Donald Trump Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku mieszczą się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z