Edukacja w zakresie inwestowania: zysk na akcję (ostatnie 12 miesięcy)

17 lutego 2021

Dlaczego inwestorzy dbają o zysk na akcję

Ostatecznie wartość każdej firmy musi sprowadzać się do potencjalnego zwrotu dla akcjonariuszy w postaci zysków lub dywidend. Zyski lub zyski są bardzo uważnie obserwowane pod kątem oznak siły lub słabości. Jednak zyski można rozwodnić w przypadku bardzo dużej liczby akcjonariuszy. Zyski są więc często dzielone na akcję, aby inwestorzy i handlowcy wiedzieli, ile zysków firmy jest przeznaczanych na ich inwestycje.

Co to jest zysk na akcję?

Zyski lub zyski firmy są dzielone przez całkowitą liczbę pozostających w obrocie akcji, aby obliczyć zysk na akcję (ttm). Zysk na akcję jest zwykle skracany jako EPS, a „ttm oznacza ostatnie dwanaście miesięcy. Oznacza to, że EPS (ttm) to całkowite zarobki lub zyski, które firma osiągnęła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie musi to pokrywać się z rokiem podatkowym firmy lub rokiem kalendarzowym. Na przykład, jeśli spojrzysz na tę liczbę w lipcu, będzie ona odzwierciedlać łączne zarobki od lipca poprzedniego roku.

Zyski są raportowane kwartalnie co trzy miesiące, a większość firm będzie raportować po zakończeniu kwartałów kalendarzowych w kwietniu, lipcu, październiku i styczniu. Jest kilka firm, które raportują między kwartałami kalendarzowymi, ale nadal robią to w odstępach 3-miesięcznych. Na następnym obrazku możesz zobaczyć, gdzie znajduje się plik EPS (ttm) dla Lululemon Athletica (LULU) na stronie podsumowania wyceny.

Otwórz stronę podsumowania dla JCP i KBH i znajdź EPS (ttm) dla obu akcji. Czy EPS dla którejś z tych firm był ujemny? Jeśli nie, sprawdź, czy możesz wymyślić inną akcję lub firmę, która ostatnio boryka się z problemami lub traci udział w rynku. Zarobki mogą być ujemne, jeśli firma traci pieniądze. Czasami jest to zjawisko przejściowe, ale może stać się dużym problemem, ponieważ straty te z czasem rosną.

Oprócz poszukiwania dodatniego wskaźnika EPS inwestorzy muszą zrozumieć, czy zyski danej firmy są dobre i rosną, czy słabną. To trudne pytanie, ale odpowiedź zazwyczaj znajduje się w rachunku zysków i strat. Zyski są również określane jako „dochody netto w rachunku zysków i strat, które można znaleźć w menu nawigacyjnym po lewej stronie pod nagłówkiem „Finanse.

Jak widać na następnym obrazku, dochody netto LULU rosły w ciągu ostatnich trzech lat. To dobry znak, że numer EPS na stronie podsumowania odzwierciedla firmę, która z czasem zwiększa swoje zyski. Nie zagwarantuje to, że spółka będzie dalej rosła ani że cena jej akcji wzrośnie, ale stwarza szanse na dalszy wzrost.

Znajdź rachunek zysków i strat IBM i oceń, czy dochód netto wzrastał w ciągu ostatnich trzech lat, czy nie. Co to mówi o numerze EPS na stronie podsumowania? Spadający dochód netto jest często powiązany z firmą, która traci udział w rynku i akcje, które mogą spadać. Wybierz samodzielnie kilka akcji i porównaj trendy dochodu netto oraz trendy cen akcji w ciągu ostatnich trzech lat. Średnio te dwa trendy powinny być dość skorelowane.

Podsumowanie

EPS (ttm) nie jest pełnym obrazem wyników finansowych firmy, ale pozwala na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy firma jest rentowna, czy nie. Możesz dowiedzieć się znacznie więcej o tym, czy zyski firmy rosną, patrząc na dolną linię rachunku zysków i strat. Cena akcji i wzrost zysków powinny mieć średnio dodatnią korelację, co sprawia, że ​​EPS jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia dalszych badań przed dokonaniem inwestycji.

Aktualizacje na żywo z giełdowych wiadomości: Akcje handlują wyższymi zyskami, więcej rozmów stymulacyjnych przedAkcje osiągają najwyższy poziom od sześciu tygodni w pracowitym tygodniu: zawijanie rynkówDane: Amazon Prime Day planuje sprzedaż globalną w wysokości 10 miliardów dolarów, członkostwo w USA blisko 143 milionówPożyczkodawcy RPT wzdrygają się, gdy fundusze hedgingowe tracą krótką pozycjęUS STOCKS-Nasdaq ma być liderem w Wall St, który ma wyższy poziom rozwoju technologicznego, nadziei na stymulacjęCzy giełda jest dziś otwarta? Oto godziny obchodów Dnia Kolumba 2020.Ponieważ giełda wydaje się budować na dwóch tygodniach zysków, Dzień Kolumba 2020 wreszcie nadszedł. Niektóre giełdy są dziś zamknięte. Oto godziny.

Milenialsi tracą koszule z powodu tych 3 upadających akcjiMilenialsi zdobywają punkty w większości swoich najlepszych zasobów – w tym niektóre z listy S&P 500. Ale odbierają ogromne hity.

Dlaczego nie lubisz tej reklamy?AdYoung Trader po cichu zarobił ponad 2,8 mln USD w 2020 rBez wcześniejszego doświadczenia Kyle Dennis zdecydował się zainwestować w akcje. Sukces handlowy zawdzięcza tym strategiom.

Workhorse, Electric Truck Maker, sprzedaje 200 milionów dolarów banknotówSprzedaż banknotów o wartości 200 milionów dolarów zostanie wykorzystana między innymi do zwiększenia wielkości produkcji.

Akcje „dość mocno pękną, a oto, co zdaniem miliardera inwestorzy powinni zrobić, aby się przygotowaćMiliarder DoubleLine Capital „Bond King Jeffrey Gundlach podzielił się swoimi negatywnymi przemyśleniami na temat rynku akcji w niedawnym wywiadzie dla Real Vision.

Suze Orman mówi, że przy refinansowaniu kredytu hipotecznego unikaj tego „wielkiego błęduZnana osobistość finansów osobistych twierdzi, że pożyczkobiorcy, którzy to robią, czynią ją „szaloną.

Dlaczego nie lubisz tej reklamy?AdCrossout New Action MMOBitwy PvP i PvE. Handel i rzemiosło. Walcz we własnych pojazdach z prawdziwymi graczami. Zarejestruj się teraz i graj za darmo!

Mężczyzna z Florydy otrzymuje 2 lata więzienia za inwestycję w „Shark Tank, która okazała się oszustwemByły dystrybutor wina z Nowego Jorku, który kupił kieliszek do wina na jedną porcję, który pojawił się w „Shark Tank, został w piątek skazany na dwa lata więzienia za oszustwa elektroniczne.

Akcje DraftKings odbijają się po serii strat, gdy analityk Oppenheimer widzi „atrakcyjną okazję do zakupuAkcje DraftKings Inc. wzrosły o 3,1% w poniedziałkowym obrocie przed rynkiem, co stawia je na dobrej drodze do 5-dniowej passy po tym, jak analityk Oppenheimer Jed Kelly podniósł cenę docelową i powiedział, że uważa, że ​​niedawne słabości stworzyły „atrakcyjną okazję do zakupu . Akcje spadły o 23,5% w ciągu ostatnich pięciu sesji, po tym, jak strona z fantastycznymi sportami i zakładami online wprowadziła 32 miliony akcji. Kelly podniósł swój cel do 65 dolarów z 55 dolarów, jednocześnie potwierdzając swoją wyższą ocenę. „Uważamy, że podwyżka wzmocni pozycję [DraftKing] w rozwoju zalegalizowanych rynków zakładów sportowych / iGaming w USA i oczekujemy, że firma wykorzysta swoje umiejętności płatnego marketingu i będzie agresywnie podchodzić do [kosztów pozyskania klienta], napisał Kelly w notatce do klientów. Osobno, test porównawczy s Mike Hickey podniósł swój cel do 60 USD z 57 USD i powtórzył swoją rekomendację kupuj, mówiąc, że rynki zakładów sportowych online i iGaming wzrosły bardziej niż oczekiwano. Hickey powiedział, że firma ma „wyjątkowo silny bilans i jest w stanie przejąć znaczną część rynku zakładów sportowych i iGaming. W międzyczasie analityk Deutsche Bank Carlo Santarelli rozpoczął relację z DraftKings z ratingiem trzymaj i ceną docelową 48 USD. Akcje wzrosły o 356,3% od początku roku do piątku, podczas gdy S&P 500 osiągnął 7,6%.Analityk Deutsche Bank Carlo Santarelli rozpoczął relację z DraftKings z ratingiem trzymaj i ceną docelową 48 USD. Akcje wzrosły o 356,3% od początku roku do piątku, podczas gdy S&P 500 osiągnął 7,6%.Analityk Deutsche Bank Carlo Santarelli rozpoczął relację z DraftKings z oceną trzymaj i ceną docelową 48 USD. Akcje wzrosły o 356,3% od początku roku do piątku, podczas gdy S&P 500 osiągnął 7,6%.

Morning Bell with Jim Cramer: Kup akcje AMDJim Cramer dzieli się wiadomościami giełdowymi dotyczącymi wyboru Marvella zamiast NXP, kupowania AMD po przejęciu oraz najnowszych osiągnięć Disneya.

Jeśli zbliżasz się do emerytury, oto trzy sposoby, aby dowiedzieć się, że jesteś przygotowanyJesteś na progu emerytury, ale nie jesteś pewien, czy powinieneś to zrobić? Oto 3 pytania, które możesz sobie zadać.

Akcje Forda rosną po tym, jak analityk Benchmark osiąga zwyżkę, wyznacza nowy cel, zakładając 38% wzrostAkcje Ford Motor Co. wzrosły o 1,1% w poniedziałek przed rynkiem, po tym, jak producent samochodów został podwyższony przez analityka Benchmark Michaela Warda, powołując się na oczekiwania, że ​​zyski za trzeci kwartał i nowy zespół zarządzający zapewnią krótkoterminowy katalizator dla akcji. Ward podniósł swoją rekomendację do kupowania z trzymaj i ustalił docelową cenę akcji na 10 USD, czyli 38% powyżej piątkowej ceny zamknięcia na poziomie 7,25 USD. „Lepsza niż oczekiwano produkcja w Ameryce Północnej, pozytywna zmiana w strukturze i poprawiające się wskaźniki na rynkach kredytów samochodowych są naszym zdaniem głównymi czynnikami wpływającymi na lepsze niż oczekiwano wyniki w trzecim kwartale – napisał Ward w notatce do klientów . „Zmiany w zarządzaniu, a także dynamika rozwoju nowych produktów i korzyści płynące z działań mających na celu poprawę kosztów to naszym zdaniem pozytywne zmienne dla zapasów.Ford ma ogłosić wyniki za trzeci kwartał 28 października i powołał nowego dyrektora generalnego, Jima Farleya, od 1 października, a także powołał nowego dyrektora finansowego, Johna Lawlera w tym miesiącu. Akcje straciły 22,0% od początku roku do piątku, podczas gdy akcje konkurencyjnego General Motors Co. spadły o 12,1%, a S&P 500 zyskał 7,6%.

Firmy zarządzające majątkiem, którym możesz zaufać, według ich klientówKiedy wybierasz zarządcę majątku, potrzebujesz takiego, który potraktuje cię uczciwie i uczciwie. Te firmy zarządzające majątkiem uzyskały najwyższe oceny zaufania w ankiecie

Akcje Workhorse rosną w miarę, jak firma zabezpiecza 200 milionów dolarów w postaci finansowania poprzez zamienne obligacjeAkcje Workhorse Group Inc. wzrosły w poniedziałek o 2,7% w obrocie przed rynkiem, po wzroście o 13% w poprzedniej sesji, po tym, jak producent elektrycznych furgonetek i dronów powiedział, że zabezpieczył 200 milionów dolarów finansowania od kredytodawców instytucjonalnych. Firma podała, że ​​zawarła umowę sprzedaży uprzywilejowanych zabezpieczonych obligacji zamiennych o wartości 200 mln USD z terminem zapadalności do 2024 r. O wartości 200 mln USD. Spółka planuje wykorzystać wpływy ze sprzedaży na zwiększenie produkcji, wprowadzenie nowych produktów na rynek, refinansowanie zadłużenia oraz na ogólne cele korporacyjne. Obligacje można zamienić na akcje zwykłe po cenie 36,14 USD, czyli o 35% powyżej piątkowej ceny zamknięcia wynoszącej 26,77 USD. „Dzięki temu finansowaniu możemy szybciej przyspieszyć nasze wysiłki produkcyjne w kierunku 2021 roku, zwiększając wolumeny naszych elementów łańcucha dostaw, zatrudniając więcej pracowników produkcyjnych i automatyzując niektóre procesy podzespołów -powiedział dyrektor naczelny Duane Hughes. Akcje wzrosły o 781% od początku roku do piątku, podczas gdy S&P 500 zyskał 7,6%.

3 powody, dla których akcje prawdopodobnie wzrosną bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckieCzęsto zadaje mi się pytanie wyborcze: czy akcje spadną, jeśli mój kandydat, Trump lub Biden, przegra? Moja odpowiedź brzmi: zawsze nie inwestuj w swoją politykę.

Chcesz przejść na emeryturę bogaty? Zacznij od oduczenia się konwencjonalnej mądrościNa szczęście ta „wiedza nigdy nie wpłynęła znacząco na moją strategię inwestycyjną. W międzyczasie Wall Street chce Cię przekonać, że wiesz coś o przyszłości, więc aktywnie zarządzasz swoim portfelem i tym samym ożywiasz kasę Street. Na rynkach finansowych działanie prawie zawsze pociąga za sobą koszty inwestycyjne i być może duże obciążenia podatkowe.

Barron’s Picks And Pans: Alibaba, AllianceBernstein, Pfizer i więcej* Historia z okładki Barrona z tego weekendu omawia, dlaczego opóźnione gałęzie przemysłu mogą być przygotowane na dekadę lepszych wyników. * Inne artykuły omawiają sposoby ożywienia amerykańskiej produkcji oraz nadchodzącą falę konsolidacji w zarządzaniu inwestycjami. * Ponadto perspektywy dla operatorów kin, przeoczonego zarządzającego aktywami, chińskiego giganta technologicznego i nie tylko. Opowieść „Jak zagrać w następną rewolucję przemysłową Al Root wskazuje, że spółki przemysłowe, takie jak Caterpillar Inc. (NYSE: CAT ) pozostawały w tyle za indeksem S&P 500 przez ostatnie 10 lat. Zobacz, dlaczego Barron’s wierzy, że nadchodzą lepsze czasy. Czy sektor może zobaczyć dekadę lepszych wyników? Matthew C. Klein „The American Dream: Bringing Factories Back to the USsugeruje, że dziesięciolecia offshoringu pozostawiły amerykańską gospodarkę wrażliwą. Przywrócenie narodowej sprawności produkcyjnej będzie długim, trudnym zadaniem, ale można to osiągnąć, jeśli firmy takie jak Intel Corporation (NASDAQ: INTC), politycy i inwestorzy staną za tym wysiłkiem. W „Movie Chains Reel as Box Offices Bomb Liz Moyer omawia, dlaczego w związku z utrzymującą się pandemią kina wstrząsają opóźnionymi premierami filmów takich jak Walt Disney Co (NYSE: DIS), zamknięciami teatrów i rzadkimi kupcami biletów. Czy AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE: AMC) i inni operatorzy teatrów przetrwają do 2021 roku? Pfizer Inc. (NYSE: PFE) chce wydać orzeczenie na korzyść programów, które pozwoliłyby jej pomóc w pokryciu kosztów leczenia pacjentów Medicare za drogi lek sercowo-naczyniowy, zgodnie z do „Kombinezon firmy Pfizer może być„ trzęsieniem ziemi for Drug Pricing autorstwa Eleanor Laise. Zobacz, jaki wpływ może mieć orzeczenie na ceny leków i firmy takie jak Regeneron Pharmaceuticals Inc (NYSE: REGN). NYSE: AB) powinna być jedną z najgorętszych gier w swojej branży. W końcu ten menadżer aktywów z siedzibą w Nowym Jorku oferuje historię wzrostu i ma prawie 9% zwrotu. Dowiedz się, dlaczego Barron’s uważa, że ​​przyciąga tak mało uwagi inwestorów Zobacz także: 4 kwestie, które zadecydują, czy następny duży ruch na rynku będzie w górę, czy w dół „Umowa z Eaton Vance zapowiada więcej transakcji fuzji i przejęć Money-Manager Leslie P. Norton omawia dlaczego, w następstwie Morgan Stanley (NYSE: MS) przejęcie Eaton Vance Corp (NYSE: EV),prawdopodobna jest fala konsolidacji, ponieważ firmy znajdują się pod coraz większą presją, aby obniżyć opłaty, obniżyć wydatki i poprawić wyniki inwestycyjne.Diagnostyczny gigant Laboratory Corp. of America Holdings (NYSE: LN) przetwarza obecnie 200 000 testów na koronawirusa dziennie. Tak mówi Jack Hough’s „LabCorp Has Been Tested by Covid-19. Ale to teraz jest na fali. Zobacz, jak ten operator sieci laboratoriów klinicznych z Północnej Karoliny przygotowuje się na nowe, normalne zmiany. Steven M. Sears twierdzi, że w artykule „Wykorzystywanie Alibaba do zabezpieczenia portfela akcji w USA, Chiny mogą być najlepszym zabezpieczeniem dla amerykańskich akcji. Dowiedz się, jak gigant e-commerce i technologii Alibaba Group Holding Ltd (NYSE: BABA), biorąc pod uwagę jego szeroki zakres, może działać w roli, którą niegdyś zajmował stały dochód, kiedy był to skuteczny sposób równoważenia słabości kapitału.Sektor technologiczny wabiący dywidendę rośnie, a nie daje zyski mówi, że sektor technologiczny, w przeciwieństwie do przedsiębiorstw użyteczności publicznej lub podstawowych produktów konsumenckich, nie jest pierwszą opcją dla inwestorów dywidendowych. Niektórzy uważają jednak, że mają wiele możliwości wzrostu tych dywidend. Zobacz, czy obejmuje to Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO), Lam Research Corporation (NASDAQ: LRCX) i inne. Zobacz więcej od Benzinga * Transakcje opcjami na tym szalonym rynku: Uzyskaj opcje Benzinga, aby podążać za pomysłami handlowymi o wysokim przekonaniu * Ostatni Godne uwagi zakupy tygodnia: Element Solutions, Selecta Biosciences i nie tylko * Byki i niedźwiedzie tygodnia Benzinga: AT&T, Apple, Tesla i nie tylko (C) 2020 Benzinga.com. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.w przeciwieństwie do przedsiębiorstw użyteczności publicznej lub podstawowych produktów konsumenckich, nie jest pierwszą opcją dla inwestorów dywidendowych. Jednak niektórzy uważają, że mają dużo możliwości, aby zwiększyć te dywidendy. Zobacz, czy obejmuje to Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO), Lam Research Corporation (NASDAQ: LRCX) i inne. Zobacz więcej od Benzinga * Transakcje opcjami na tym szalonym rynku: Uzyskaj opcje Benzinga, aby podążać za pomysłami handlowymi o wysokim przekonaniu * Ostatni Godne uwagi zakupy tygodnia: Rozwiązania pierwiastków, Selecta Biosciences i nie tylko * Byki i niedźwiedzie tygodnia Benzinga: AT&T, Apple, Tesla i nie tylko (C) 2020 Benzinga.com. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.w przeciwieństwie do przedsiębiorstw użyteczności publicznej lub podstawowych produktów konsumenckich, nie jest pierwszą opcją dla inwestorów dywidendowych. Jednak niektórzy uważają, że mają dużo możliwości, aby zwiększyć te dywidendy. Zobacz, czy obejmuje to Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO), Lam Research Corporation (NASDAQ: LRCX) i inne. Zobacz więcej od Benzinga * Transakcje opcjami na tym szalonym rynku: Uzyskaj opcje Benzinga, aby podążać za wysoce przekonującymi pomysłami handlowymi * Ostatni Godne uwagi zakupy tygodnia: Rozwiązania pierwiastków, Selecta Biosciences i nie tylko * Byki i niedźwiedzie tygodnia Benzinga: AT&T, Apple, Tesla i nie tylko (C) 2020 Benzinga.com. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.Lam Research Corporation (NASDAQ: LRCX) i inne. Zobacz więcej od Benzinga * Transakcje opcjami dla tego szalonego rynku: Skorzystaj z opcji Benzinga, aby podążać za pomysłami handlowymi o wysokich przekonaniach * Znane osoby kupujące w zeszłym tygodniu: rozwiązania pierwiastkowe, Selecta Biosciences i nie tylko * Byki Benzinga Niedźwiedzie tygodnia: AT&T, Apple, Tesla i więcej (C) 2020 Benzinga.com. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.Lam Research Corporation (NASDAQ: LRCX) i inne. Zobacz więcej od Benzinga * Transakcje opcjami dla tego szalonego rynku: Skorzystaj z opcji Benzinga, aby podążać za pomysłami handlowymi o wysokich przekonaniach * Znane osoby kupujące w zeszłym tygodniu: rozwiązania pierwiastkowe, Selecta Biosciences i nie tylko * Byki Benzinga Niedźwiedzie tygodnia: AT&T, Apple, Tesla i nie tylko (C) 2020 Benzinga.com. Benzinga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Twilio potwierdza, że ​​kupuje Segment za 3,2 mld USD w ramach transakcji obejmującej wszystkie akcjeTwilio ogłosiło dziś swoje największe jak dotąd przejęcie, zapoczątkowując silniejsze przejście do zarządzania danymi klientów wraz z istniejącymi narzędziami opartymi na API do tworzenia i obsługi usług komunikacyjnych. Twilio płaci 3,2 miliarda dolarów za nabycie Segment, start-upu technologicznego, który umożliwia organizacjom pobieranie danych klientów z jednej aplikacji do drugiej za pomocą interfejsów API i używanie swojej platformy do lepszej kontroli przepływu danych klientów, wykorzystywanych do celów marketingowych i innych aplikacji które korzystają z identyfikacji i segmentacji klientów. Jest to transakcja obejmująca wszystkie akcje – w szczególności „na akcje zwykłe Twilio klasy A, na zasadzie w pełni rozwodnionej i bezgotówkowej, bez zadłużenia i ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2020 r.

Sezon zysków zaczyna się w dużych bankach: co należy wiedzieć w nadchodzącym tygodniuSezon zysków za trzeci kwartał rozpoczyna się w tym tygodniu na dobre, a wiele głównych banków ogłasza wyniki.

Goldman Sachs: 2 akcje o mocnej wartości do kupienia terazNa Wall Street w mieście mówi się o wyborach. W trakcie walki prezydenta Trumpa z płacami za COVID-19, Biden objął prowadzenie w wyścigu do Białego Domu, a sondaż Reutera przeprowadzony 2-3 października daje byłemu wiceprezydentowi przewagę o 10 punktów procentowych. Na tym tle na ulicę spływają obawy przed błękitną falą (prezydencja, Senat i Izba Reprezentantów). Jednak Goldman Sachs uważa, że ​​niebieska fala może nie być taka zła dla gospodarki USA. „Wszystko inne bez zmian, taka niebieska fala prawdopodobnie skłoniłaby nas do aktualizacji naszych prognoz. Powodem jest to, że gwałtownie zwiększyłoby to prawdopodobieństwo pakietu bodźców fiskalnych w wysokości co najmniej 2 bilionów dolarów wkrótce po inauguracji prezydenta 20 stycznia, po którym nastąpiłby długoterminowy wzrost wydatków na infrastrukturę, klimat,opieka zdrowotna i edukacja, które przynajmniej odpowiadałyby prawdopodobnym długoterminowym podwyżkom podatków od korporacji i osób o wyższych dochodach – zauważył ekonomista Goldman Sachs Jan Hatzius. Mając to na uwadze, skupiliśmy się na dwóch akcjach oznaczonych przez Goldman Sachs jako silna gra wartości. Sprawdzając oba paski w bazie danych TipRanks, dowiedzieliśmy się, co sprawia, że ​​każdy z nich jest tak atrakcyjny. General Electric (GE) Po pierwsze, mamy General Electric, które od 150 lat jest pionierem w branży transportowej, energetycznej, ochrony środowiska i opieki zdrowotnej. Według Goldmana Sachsa przyszłość tej nazwy rysuje się w jasnych barwach. Analityk firmy Joe Ritchie mówi klientom, że w ciągu dwóch lat od objęcia funkcji CEO przez Larry’ego Culpa, firma położyła duży nacisk na to, aby stać się „szczuplejszą, strukturalnie bardziej produktywną firmą z lepszą dyscypliną kapitałową.„ Chociaż pandemia spowodowała opóźnienia w transformacji, wierzymy, że GE stanie się silniejszą firmą. Wprawdzie możemy być trochę za wcześnie na zwrocie na giełdzie, ale uważamy, że znajdujemy się na dnie, zarówno z perspektywy fundamentalnej, jak i sentymentów, i jest to zazwyczaj najlepszy czas na posiadanie koniunktur w przemyśle. Naszym podstawowym założeniem jest to, że szczepionka będzie rozprowadzana masowo w ciągu najbliższych 12 miesięcy i, zgodnie z tym scenariuszem, uważamy, że druga pochodna poprawa w zakresie wznowienia podróży lotniczych będzie znacząca i wiele z podstawowych problemów dotyczących bilansu GE spadnie w tle – wyjaśnił Ritchie. W tym celu analityk uważa, że ​​marże wolnych przepływów pieniężnych HSD można osiągnąć do 2023 r. Jednakte oczekiwania mogłyby być konserwatywne, gdyby komercyjny przemysł lotniczy odbił się szybciej, niż przewiduje Ritchie. „W najbliższym czasie uważamy, że Industrial FCF osiągnął dno w pierwszej połowie roku i sądzimy, że GE może wygenerować ponad 1 miliard dolarów w drugiej połowie roku, biorąc pod uwagę blisko 2 miliardy dolarów w 2-godzinnych działaniach gotówkowych, wysokie przerwy w dostawach, które zostały przesunięte z 1 do 2. lądowe instalacje wiatrowe, biorąc pod uwagę PTC, przedłużono do 2021 r. i dobre ożywienie w PDx. W rezultacie uważamy, że 2H Industrial FCF może prawdopodobnie pozytywnie zaskoczyć, co jest potencjalnym pozytywnym katalizatorem akcji w krótkim okresie – skomentował Ritchie. Należy zauważyć, że lotnictwo było segmentem klejnotów koronnych GE, ale sektor ten został utrudniony przez pandemię, a także dwa śmiertelne wypadki Boeinga 737-Max. To mówi,Globalny zespół Goldman Sachs Aerospace spodziewa się, że komercyjne trendy AM powrócą do poziomów z 2019 r. Do 2023 r. Ritchie dodał: „Szacujemy, że nasza prognoza EBIT dla lotnictwa na 2023 r. Może wzrosnąć o dodatkowe 1,3 mld USD, jeśli komercyjny rynek wtórny powróci do poziomów z 2019 r. Do 2023 r.. Ponadto segmenty odnawialnych źródeł energii i energii mogą wpłynąć pozytywnie na GE. „Chociaż pandemia COVID-19 zaszkodziła popytowi na energię gazową, uważamy, że historia samopomocy jest mocna, ale nadal dyskontujemy oczekiwania kierownictwa dotyczące marż HSD w dziedzinie energii gazowej w 2021 r. I nie spodziewamy się dodatniego wyniku EBIT w odnawialnych źródłach energii do 2022 r., – wspomniał Ritchie. Zgodnie ze swoim optymistycznym podejściem, Ritchie pozostał przy bykach, przywracając rekomendację Kupuj z ceną docelową 10 USD. Inwestorzy mogliby osiągnąć zysk w wysokości 46%, gdyby cel ten został osiągnięty w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.(Aby obejrzeć historię Ritchiego, kliknij tutaj) Wracając do reszty Street, opinie są podzielone po równo. Przy 6 zakupach i 6 blokadach przypisanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy, słowo na Street jest takie, że GE to umiarkowany zakup. Przy 8,20 USD średnia cena docelowa oznacza 20% potencjał wzrostu. (Zobacz analizę zapasów General Electric na TipRanks) Translate Bio (TBIO) Opracowując nową klasę potencjalnie transformujących leków wykorzystujących informacyjny RNA (mRNA), firma Translate Bio ma nadzieję wprowadzić na rynek nowe metody leczenia chorób wywołanych dysfunkcją białek lub genów. Opierając się na obiecującej technologii, nic dziwnego, że Goldman Sachs uderza w stół. Pisząc dla firmy, analityk Terence Flynn wskazuje na swojego głównego kandydata, MRT5005, ludzki mRNA CFTR ze zoptymalizowanym kodonem, który jest formułowany w nanocząstkach lipidowych dostarczanych przez nebulizator,jako kluczowy element jego upartej tezy. Obecnie terapia przechodzi przez fazę 1/2 mukowiscydozy (CF). Patrząc na wczesne dane kliniczne, zasób wygenerował początkowy sygnał aktywności klinicznej. To powiedziawszy, chociaż zaobserwowano poprawę czynności płuc, wyniki nie są ostateczne. Pomimo wczesnego charakteru danych, Flynn postrzega kolejny odczyt danych, który ma nastąpić w 2021 r., Jako główny możliwy katalizator. „W przypadku MRT5005 widzimy najprostszą ścieżkę do rynku, a niezaspokojoną potrzebą jestPomimo wczesnego charakteru danych, Flynn postrzega kolejny odczyt danych, który ma nastąpić w 2021 r., Jako główny możliwy katalizator. „W przypadku MRT5005 widzimy najprostszą ścieżkę do rynku, a niezaspokojoną potrzebą jestPomimo wczesnego charakteru danych, Flynn postrzega kolejny odczyt danych, który ma nastąpić w 2021 r., Jako główny możliwy katalizator. „W przypadku MRT5005 widzimy najprostszą ścieżkę do rynku, a niezaspokojoną potrzebą jest

10% pacjentów z mukowiscydozą z mutacjami splicingowymi, w których leki Vertex Pharmaceuticals (VRTX) nie są skuteczne, co naszym zdaniem może być

Szczyt możliwości 1,9 miliarda dolarów – skomentował. Firma VRTX opracowała kilka leków doustnych zwanych korektorami CF lub wzmacniaczami, które stosowane w połączeniu poprawiają funkcję istniejącego białka CFTR u większości pacjentów z mukowiscydozą, a tym samym prowadzą do lepszych wyników, co uczyniło z nich standard opieki. Jednak te terapie działają tylko u pacjentów z co najmniej jedną mutacją F508del, co stanowi około 90% pacjentów z mukowiscydozą. W przypadku pozostałych 10% pacjentów z mukowiscydozą, których ciała nie wytwarzają białka CFTR, leki nie mają żadnego celu. Analityk dodał: „TBIO uważa, że ​​poza tym istnieje również znacząca niezaspokojona potrzeba

10% pacjentów z mukowiscydozą, w tym przyrostowy

20% pacjentów, którzy albo mają suboptymalną czynność płuc (FEV1) odpowiedź na leki VRTX, albo nie mogą ich tolerować. Jakby tego było mało, TBIO współpracuje z Sanofi-Aventis nad szczepionką COVID-19, która może trafić do kliniki jeszcze w tym roku. W tym celu dane mogą nadejść do I półrocza 21 roku. „Jednak nadchodzące dane dotyczące szczepionki mRNA Fazy 2/3 COVID-19 PFE / BNTX będą prawdopodobnie stanowiły jeden z pierwszych ostatecznych odczytów skuteczności i bezpieczeństwa szczepionki (oprócz MRNA i AZN) i naszym zdaniem są trzy prawdopodobne wyniki, które mają również wpływ na TBIO – stwierdził Flynn. W ramach tej współpracy firmy rozwijają również przedkliniczne programy rozwoju szczepionek przeciwko kilku innym celom, w tym grypie, patogenom wirusowym i patogenom bakteryjnym. Co więcej, Flynn twierdzi, że TBIO stanowi potencjalne M &Cel jako „firma dysponuje nowatorską technologią platformową (mRNA), aktywem będącym w całości własnością na etapie klinicznym (MRT5005) oraz szerokim partnerstwem obejmującym szczepionki mRNA na choroby zakaźne, które mogą zostać pozbawione ryzyka w najbliższym lub średnim okresie. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, Flynn staje po stronie byków. Aby rozpocząć swoją relację, podaje na akcje ocenę Kupuj i cenę docelową 19 USD. Ten cel zwiększa potencjał wzrostu do 29%. (Aby obejrzeć historię Flynna, kliknij tutaj) Czy inni analitycy się zgadzają? Oni są. Tylko oceny Kup, a dokładniej 5, zostały wydane w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Dlatego przesłanie jest jasne: TBIO to silny zakup. Średnia cena docelowa 27,50 USD sugeruje, że akcje mogą wzrosnąć o 87% w następnym roku. (Zobacz Przetłumacz analizę zapasów Bio na TipRanks) Zastrzeżenie:Opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie opiniami analityków. Treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych. Bardzo ważne jest wykonanie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.