Dobrowolne przejęcie

Dobrowolne przejęcie
Category: Będziesz Musiał
16 października 2020

W przypadku opóźnienia w spłacie kredytu samochodowego pożyczkodawca ma prawo przejąć Twój pojazd. Nazywa się to przejęciem i ze względu na warunki Twojej pożyczki pożyczkodawca może to zrobić bez konieczności udawania się do sądu.

Ale kiedy pan zabrać z powrotem do pojazdu kredytodawcę lub dealerskiej zanim wyślą człowieka repo na to, że nazywa dobrowolne odzyskanie. Możesz rozważyć dobrowolne przejęcie, jeśli nie możesz już sobie pozwolić na spłatę kredytu samochodowego, a inne opcje nie są opłacalne. Główną zaletą dobrowolnego przejęcia pojazdu jest to, że nie będziesz musiał ponosić kosztów odzyskania pojazdu przez pożyczkodawcę samochodu. Wcześniejsze  

Dobrowolne przejęcie może obniżyć opłaty

Gdy pożyczkodawca przejmuje Twój samochód, nie puka do drzwi i nie prosi o klucze. W zależności od prawa stanowego, pożyczkodawca może zażądać przejęcia pojazdu w dowolnym momencie, bez uprzedzenia. Mogą również wejść na Twoją nieruchomość, aby to zrobić.

Nie skontaktują się z tobą, aby zapytać, co jest dla ciebie wygodne. Usługa holowania przenosi pojazd do magazynu. Obie te usługi mają opłaty, które pożyczkodawca przekazuje na Ciebie. Możesz uniknąć naliczenia tych opłat na Twoim saldzie, dobrowolnie oddając swój pojazd. Wcześniejsze  

Dobrowolne przejęcie ma wpływ na Twój kredyt

Płatności, które przegapiłeś przed dobrowolnym przejęciem, pojawią się w Twoim raporcie kredytowym. Następnie samo przejęcie zostanie również uwzględnione w raporcie kredytowym. Oba negatywne dane pozostaną w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat. Wcześniejsze  

Twoja zdolność kredytowa odniesie sukces, ale dokładna kwota szkód zależy od innych informacji w raporcie kredytowym. Nie rezygnuj z innych rachunków. Twoja zdolność kredytowa może się odbić po dobrowolnym przejęciu, jeśli będziesz nadal dokonywać wszystkich innych płatności na czas.

Dobrowolne przejęcie nie powoduje anulowania pożyczki

Włączenie samochodu nie zwalnia Cię z obowiązku spłaty kredytu samochodowego. Pożyczkodawca wystawi na aukcję lub sprzeda Twój pojazd i przeznaczy wpływy ze sprzedaży na Twoją pożyczkę. Jeśli cena sprzedaży jest niższa niż saldo kredytu, nadal odpowiadasz za pozostałe saldo. Na przykład, jeśli jesteś winien 5000 USD, a pojazd zostanie sprzedany za 3500 USD, nadal będziesz winien 1500 USD.

Pożyczkodawca może przekazać dług do windykacji w celu dalszej windykacji, a inkasent może również umieścić dług w raporcie kredytowym. Pożyczkodawca może pozwać cię o zadłużenie, a jeśli wygra wyrok, może również uzyskać zgodę sądu na zajęcie twoich zarobków z pozostałej kwoty. Wcześniejsze  

Zdobycie innego pojazdu będzie trudne

Ze względu na szkody wyrządzone przez dobrowolne przejęcie Twojego kredytu, trudniej będzie Ci zdobyć nowe koła. Nie jest prawdopodobne, że inny pożyczkodawca zatwierdzi cię na pożyczkę samochodową, gdy przejęcie jest świeże w twoim raporcie kredytowym, a zwłaszcza gdy nadal masz niespłacone, zaległe saldo kredytu samochodowego.

Twoje opcje będą ograniczone do dealera typu „Kup tutaj, zapłać tutaj”, który ma mniej rygorystyczne standardy kredytowe, ale oferuje wyższe ceny, wyższe stopy procentowe i wyższe miesięczne płatności. Lub, jeśli jesteś w stanie zaoszczędzić wystarczająco dużo, możesz kupić samochód z używanego samochodu lub od prywatnego sprzedawcy.

Możesz być w stanie zatrzymać swój pojazd

Musisz podjąć działania, gdy tylko zaczniesz odczuwać szczyptę spłaty miesięcznych rat kredytu. Gdy przegapisz płatność, nadrobienie zaległości staje się trudniejsze, aw niektórych stanach wystarczy jedna nieodebrana płatność, aby pożyczkodawca odzyskał Twój pojazd. Zależy to również od warunków umowy. Wcześniejsze  

  • Pracuj nad swoimi finansami. Utwórz budżet, aby upewnić się, że maksymalizujesz pieniądze, które przynoszą każdego miesiąca. Przejrzyj swoje wydatki i poszukaj obszarów, które możesz zmniejszyć, aby lepiej opłacić samochód.
  • Podejmij pracę w niepełnym wymiarze godzin. Druga (lub trzecia praca) może sprawić, że będziesz miał mniej wolnego czasu, ale dodatkowe fundusze mogą pomóc zaoszczędzić długotrwałe szkody kredytowe wynikające z dobrowolnego przejęcia. Hobby zarabiania pieniędzy lub mały biznes to kolejna opcja na zarobienie dodatkowej gotówki.
  • Refinansuj swoją pożyczkę samochodową. Jeśli Twój kredyt jest nadal w dobrej kondycji, możesz uzyskać nową pożyczkę z niższą, bardziej przystępną ceną miesięczną.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zatrzymanie pojazdu, rozważ jego sprzedaż i wykorzystanie pieniędzy na spłatę kredytu samochodowego. Zwróć uwagę, że jeśli sprzedajesz za mniej niż saldo kredytu, być może będziesz musiał wymyślić różnicę, aby przenieść tytuł na nowego właściciela.