Dlaczego otrzymuję tak wiele ofert kart kredytowych w poczcie?

17 lutego 2021

Twoja skrzynka pocztowa jest nimi zapchana i prawdopodobnie są to jedyne prawdziwe wiadomości, jakie otrzymujesz. Oferty kart kredytowych wysyłanych pocztą stały się bardziej powszechne w latach od kryzysu finansowego i recesji w 2008 roku. Wygląda na to, że banki są jednymi z nielicznych przedsiębiorstw, które nadal sprzedają pocztą, ale dlaczego to robią? A jeśli zauważyłeś, że ostatnio widzisz znacznie więcej tych ofert w swojej skrzynce pocztowej, jaki jest tego powód?

Spis treści

Wyjaśnienie ofert pocztowych

Oferty kart kredytowych wysyłane pocztą są tak naprawdę tylko reklamami kart kredytowych.

Marketing za pośrednictwem poczty był kiedyś znacznie bardziej popularny niż obecnie. Ponieważ wraz z rozwojem technologii preferowano lepsze, bardziej angażujące techniki marketingowe, ta metoda reklamowania produktów potencjalnym klientom straciła na atrakcyjności.

Jednak ta zmiana dała bankom i pożyczkodawcom przewagę w kanale mail-marketingowym: wyłączność. Ponieważ nie otrzymujesz wielu ofert pocztą, te, które otrzymujesz, prawdopodobnie przyciągną Twoją uwagę.

Rodzaj wiadomości, które otrzymujesz od pożyczkodawców, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy kupują nazwy od agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, które nie zawsze podają informacje o dokładnym wyniku, ale podają pożyczkodawcom oszacowanie tego, jak wygląda Twój wynik.

Dwa rodzaje ofert

Pożyczkodawcy używają dwóch różnych sposobów reklamowania kart kredytowych w ofertach wysyłanych pocztą, w zależności od tego, czy masz dobry, czy zły kredyt. Każda metoda skupia się na unikalnej korzyści dla klienta, do którego reklama jest dopasowana.

Jeśli masz słaby kredyt, czasami oferta może mniej przypominać reklamę, a bardziej ekskluzywną korzyść lub usługę, którą oferuje ci pożyczkodawca. W tych ofertach zwykle używa się terminu „wstępnie zatwierdzone, co może wydawać się kuszące, jeśli masz problemy z budowaniem kredytu. Jednak nawet jeśli zostałeś „wstępnie sprawdzony lub zostałeś „wstępnie zatwierdzony, nie ma gwarancji, że naprawdę otrzymasz otrzymaną ofertę.

Jeśli masz dobry kredyt, otrzymasz wstępnie zatwierdzone oferty kart z dołączonym do nich pewnym rodzajem premii. Może to być coś w rodzaju karty nagród, dodatkowego bonusu 100 $ za wpisanie się lub premii w postaci nagród, na przykład mil lotniczych. Pożyczkodawcy są mniej skoncentrowani na sprzedaży, ponieważ masz szansę na zdobycie karty – wiesz, że prawdopodobnie możesz dostać większość kart, o które się ubiegasz – i są bardziej skoncentrowani na skłonieniu Cię do zarejestrowania się w celu zabezpieczenia korzyści, ponieważ możesz być trochę bardziej wybredny ze swoimi kartami, gdy twój kredyt jest dobry.

Co mam zrobić z ofertami kart kredytowych?

Zawsze niszcz oferty swojej karty kredytowej. Oferty wysyłane pocztą otwierają Cię na oszustwa i kradzież tożsamości. Ktoś może łatwo wyciągnąć jedną z tych ofert z Twojego kosza i nieuczciwie zarejestrować karty pod Twoim imieniem i nazwiskiem, jeśli ma o Tobie odpowiednie informacje.

To, czy złożysz wniosek o kartę, którą Ci zaoferowano, zależy od Ciebie. Sprawdź RRSO, wszelkie powiązane opłaty, limit kredytowy, opłaty karne i sprawdź wszelkie korzyści związane z kartą, takie jak premie za zwrot gotówki. Warto również dowiedzieć się trochę o różnych firmach obsługujących karty kredytowe.

Czy wstępnie zatwierdzone oferty szkodzą moim kredytom?

Nie stresuj się – te oferty nie zaszkodzą Twojemu kredytowi, chyba że wystąpisz o jeden. Proces wstępnej akceptacji tych kart to delikatne zapytanie. Oferty wysyłane pocztą nie oznaczają, że bank faktycznie sprawdził Twoją zdolność kredytową, więc chociaż nie zostaniesz ukarany za „wstępne zatwierdzenie, oznacza to również, że nie jest pewne, czy kwalifikujesz się do skorzystania z otrzymanej oferty.

Co się stanie, jeśli złożę wniosek o ofertę?

Wynik twojego wniosku o kartę kredytową zależy od twojej zdolności kredytowej. Niezależnie od tego, czy Twój kredyt jest dobry, czy zły, Twoje szanse na otrzymanie wstępnie sprawdzonej oferty są nadal większe niż w przypadku losowego ubiegania się o karty.

Jeśli jesteś osobą, która ma słaby kredyt, szanse na otrzymanie reklamowanej oferty są niższe niż można się spodziewać. Wielu pożyczkodawców nadal będzie przedkładać ofertę, ale będzie to mniej preferowana karta, być może z niższym limitem lub wyższą RRSO. Jeśli pożyczkodawca nie może Ci nic zaoferować, zapytanie może spowodować utratę kredytu.

A jeśli nie chcę już otrzymywać tych ofert?

Jeśli nie chcesz już otrzymywać ofert kart kredytowych pocztą, możesz zmniejszyć liczbę ofert, rezygnując. Możesz zrezygnować na okres pięciu lat lub możesz zrezygnować na stałe. Możesz to zrobić, odwiedzając OptOutPrescreen.com lub dzwoniąc pod numer 1-888-567-8688. Zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, który zawiera Twoje imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego, datę urodzenia i adres.

Wysyłane pocztą, wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych są trendem marketingowym dla tego produktu, ale bądź świadomy stosowanych metod. Teraz, gdy już wiesz trochę więcej o tym, jak i dlaczego trafiasz na listy mailingowe, powinno być łatwiej podejmować świadome decyzje dotyczące oferowanych produktów. Zawsze wybieraj i mądrze używaj swoich kart kredytowych.