Czy jest możliwe, że Bitcoin spadnie w 2020 roku?

17 lutego 2021

Od samego początku istnienia Bitcoin zyskuje na znaczeniu i znaczeniu jako lider wśród walut cyfrowych. Ponad dziesięć lat później nadal jest najpopularniejszą i najbardziej poszukiwaną walutą wirtualną na świecie. W ciągu ostatnich 11 lat miliony inwestorów skupiły się i skupiły na BTC, słusznie wierząc, że jest to kolejna wielka rzecz, która może uczynić ich bogatymi.

Bitcoin ma ograniczoną liczbę monet i niewielu nowych graczy jest tego świadomych. Całkowita ilość Bitcoinów wynosi około 21 milionów, co oznacza, że ​​jest to waluta deflacyjna, której wartość rośnie lub maleje w zależności od podaży i popytu. Dla porównania, tradycyjne waluty, takie jak euro czy dolar amerykański, są walutą inflacyjną. W przypadku braku zapasów zawsze można wydrukować więcej. To oczywiście oznacza, że ​​podaż rosła, a wartość spada. Jest to jedna z największych różnic między walutami cyfrowymi i fiducjarnymi i jedna z rzeczy, o których należy pomyśleć, przewidując przyszłą wartość BTC.

Źródło obrazu: unsplash.com

Teraz wartość Bitcoina wzrosła o oszałamiające 700% w ciągu ostatnich pięciu lat. To wystarczający dowód, aby przekonać się, jak duży zwrot może zarobić przeciętny inwestor. Jednak wielu wciąż jest dość ostrożnych i zbyt ostrożnych w swoich inwestycjach, obawiając się „ostatecznego upadku BTC, który wydaje się nigdy nie nadejść. Najnowszym tematem, o którym wszyscy myślą wszyscy, jest to, czy BTC może spaść w 2020 roku.

Ten rok nie był łaskawy dla rasy ludzkiej i nic nie jest bezpieczne przed trwającymi karami. W tym miejscu postaramy się ustalić, co czeka BTC do końca 2020 roku i czy spadnie, czy wzrośnie w nadchodzących miesiącach i później. Aby dowiedzieć się więcej o Bitcoin i być może spróbować szczęścia w inwestowaniu, odwiedź primeadvantage.app.

Najnowsze wiadomości

Obecnie w społeczności kryptowalut oczekuje się, że najsłynniejsza kryptowaluta będzie stale rosnąć. Rekordowa wartość BTC przypadła na koniec 2017 roku. Wtedy jeden Bitcoin był wart prawie 20 000 $. Wcześniej halving odbył się w lipcu 2016 r., Po którym nastąpił rekordowy wzrost wartości. Ostatnio rozmawiano o innym wydarzeniu dotyczącym zmniejszenia o połowę, dlatego wielu z nich jest znowu optymistami.

Pakiety stymulacyjne w USA w wyniku pandemii koronawirusa spowodowały wzrost ceny BTC. To dodatkowo sugeruje, że cena Bitcoin może wzrosnąć, co sprawi, że ci, którzy już je mają, będą pasywnym dochodem. Wielu obywateli zainwestowało swoje 1200 $ premii stymulacyjnych w BTC zamiast w artykuły gospodarstwa domowego, takie jak żywność lub gaz, co jest kolejnym powodem, dla którego BTC może wzrosnąć w 2020 roku. Rosjanie robią to samo, ponieważ miliony wycofały duże kwoty swoich oszczędności. Niektórzy to wzięli i zainwestowali głównie w BTC.

Podczas blokowania i kwarantanny więcej ludzi niż kiedykolwiek zwróciło się w stronę nowoczesnych sposobów inwestowania i prowadzenia działalności, z których największym jest oczywiście Bitcoin. W szczytowym okresie pandemii, popularność i liczba odwiedzin kursów online dotyczących walut cyfrowych, aw szczególności Bitcoinów, wzrosły o ponad 300%. Oczywiste jest, że wszyscy w końcu dostrzegają, jak korzystne może być BTC w przyszłości.

Historia

Historia Bitcoina jest bardzo interesująca i jest wiele wydarzeń, które czynią go jeszcze bardziej wyjątkowym. 22 maja tego roku minęła 10. rocznica Bitcoin Pizza Day. Dlaczego więc ten dzień jest tak wyjątkowy? 22 maja 2010 Laszlo Hanyecz, teraz znany jako Bitcoin Pizza Guy, otrzymał 10 000 BTC za dwie duże pizze Papa John’s. Dziś wydaje się, że to bajka, ale dziesięć lat temu jeden BTC był wart zaledwie 0,0041 $. Gdyby zatrzymał swoją niesamowitą ilość BTC, miałby dziś około 90 milionów dolarów.

8 czerwca 2011 r. Ustanowiono nowy rekord wartości BTC, kiedy to jeden BTC osiągnął 32 USD. Jednak przed pierwszym w historii wydarzeniem o połowę, które miało miejsce 28 listopada 2012 r., Wartość spadła i zatrzymała się na poziomie 12,76 USD. Jednak około rok później, 30 listopada 2013 r., Bitcoin poszybował w swojej pierwszej niesamowitej passie, gdy jego wartość osiągnęła oszałamiającą wówczas wartość 1167 USD.

Kiedy 9 lipca 2016 r. Odbył się drugi halving, cena wynosiła 664 USD. Ludzie zaczęli dostrzegać rozwijający się tam trend, gdy 23 lutego 2017 r. Ponownie pobito rekord wszechczasów, który obecnie wynosi 1167,50 USD. Do końca roku nic nie było takie samo, ponieważ BTC było warte prawie 20 000 $ za monetę do końca 2017 roku.

Dlatego punkty o połowę wskazują, że BTC zawsze podnosi się z popiołów, osiągając nowe szczyty po każdym spadku wartości. Obecnie kosztuje około 9300 USD, więc kto może powiedzieć, ile będzie wart do końca 2020 roku?

Prognoza na rok 2020 i dalsze

Przyszłość jest w dużej mierze jasna, mimo że wielu uważa, że ​​Bitcoin nie może prosperować w nieskończoność. Prognozy ekspertów wskazują, że do końca tego roku, w grudniu 2020 roku, BTC będzie miało wartość blisko 13 tys. Dolarów. Dlatego, aby po prostu odpowiedzieć na pytanie o kafelek, nie, Bitcoin nie spadnie w tym roku. W rzeczywistości wzrośnie jak wiele razy wcześniej.

Wiele źródeł jest przekonanych, że wartość wyniesie od 10000 do 12000 USD, ale nawet jeśli tak się stanie w końcu, a BTC nigdy nie osiągnie wspomnianych 13000 USD, nadal jest to duży wzrost dla wszystkich zaangażowanych w tej chwili, a także tych, którzy chcą wkrótce wykonać ruch.

W 2018 r. Niektóre wczesne prognozy na najbliższą przyszłość wskazywały, że BTC będzie warte około 250 000 USD do końca 2022 r. I początku 2023 r. Jeśli weźmiemy pod uwagę nagły skok w 2017 r. Po dwóch wydarzeniach o połowę, a obecny stan światowej gospodarki spowodowany wieloma katastrofami w 2020 r., jesteśmy na właściwej trajektorii, aby te kiedyś uważane za szalone prognozy były prawdziwe. Nie ma czasu jak teraz, aby zaangażować się w grę BTC!