Czego potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę?

Category: Biur Kredytowych
17 lutego 2021

2 min

Czego potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę? Jeśli po raz pierwszy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, szczegóły mogą Cię onieśmielać. Ale to nie jest tak zniechęcające, jak mogłoby się wydawać.

Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby przygotować się do pożyczki.

Pożyczki osobiste 101

Prawie 40 milionów Amerykanów jest zadłużonych w postaci kredytów osobistych. Według Experiana – jednego z czterech głównych biur kredytowych w kraju, to właśnie ten rodzaj długu rośnie najszybciej.

Pożyczki osobiste są zwykle udzielane na krótki okres – od dwóch do pięciu lat – i występują w dwóch głównych formach: zabezpieczonej i niezabezpieczonej. Zabezpieczone pożyczki osobiste wymagają pewnego rodzaju zabezpieczenia, takiego jak konto oszczędnościowe, które zabezpiecza zdolność do spłaty pożyczki. Niezabezpieczone pożyczki osobiste nie wymagają żadnego zabezpieczenia w postaci aktywów.

Możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą w swoim banku lub u innych renomowanych pożyczkodawców. Wnioskowanie o pożyczkę przez Internet jest również wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ale musisz być przygotowany na podanie podstawowych informacji identyfikacyjnych i finansowych.

Niezbędne osobiste dokumenty pożyczki

Czego potrzebujesz, aby ubiegać się o pożyczkę osobistą? Rodzaj informacji, jakie musisz podać składając wniosek o pożyczkę, będzie zależał od Twojego pożyczkodawcy i rodzaju pożyczki osobistej. Ale oto kilka typowych przedmiotów, które prawdopodobnie będziesz musiał zapewnić.

Identyfikacja

Pożyczkodawcy muszą zweryfikować Twoją tożsamość, więc przygotuj się na dostarczenie dodatkowej dokumentacji. Może to obejmować jedną z kombinacji takich elementów, jak prawo jazdy lub dowód osobisty, paszport i karta ubezpieczenia społecznego.

Potwierdzenie adresu

Konieczne może być również okazanie pożyczkodawcy dowodu zamieszkania. Wystarczą dokumenty takie jak umowa najmu, dowód rejestracyjny wyborcy lub rachunki za media.

Informacje o dochodach

Twój pożyczkodawca może poprosić Cię o dodatkowe informacje finansowe, takie jak wyciągi bankowe, odcinki wypłat lub zeznania podatkowe, jeśli jesteś samozatrudniony. Jeśli nie możesz przedstawić dowodu dochodów, istnieją inne opcje pożyczki, jeśli nie masz potwierdzenia zatrudnienia.

Czego potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę? Inne uwagi

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą ważne jest, aby przemyśleć szczegóły

Zdolności kredytowej

Dowiedz się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, zanim złożysz wniosek. Pomoże Ci to upewnić się, że spełniasz wymagania dotyczące pożyczki osobistej.

Jeśli złożysz wniosek nie znając swojej sytuacji kredytowej, może to zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Każdy wniosek o kredyt wymaga twardego zapytania. Trudne zapytania zazwyczaj obniżają Twoją zdolność kredytową i pozostają w raporcie kredytowym przez kilka lat.

Porównaj oferty pożyczek

Upewnij się, że szukasz najlepszych pożyczek na swoje cele, bez względu na to, czy chodzi o konsolidację zadłużenia, czy poważną naprawę domu. Ubieganie się o wstępną kwalifikację może pomóc w porównaniu i kontrastowaniu oraz uniknięciu poważnego pogorszenia zdolności kredytowej.

Uzyskaj więcej wskazówek

Czy czujesz się lepiej przygotowany, aby odpowiedzieć na pytanie „Czego potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę? Mamy nadzieję, że jesteś bardziej pewny siebie, robiąc to, co najlepsze dla Twoich potrzeb.

Zawsze służymy pomocą i poradami dotyczącymi stylu życia. Przeglądaj dalej w poszukiwaniu porad i spostrzeżeń.