Co zrobić, jeśli masz ujemne saldo na karcie kredytowej

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Wiele osób otrzymuje zwroty na swoje karty kredytowe za plany podróży, które musiały zostać anulowane z powodu COVID-19, znanego również jako pandemia koronawirusa. Te zwroty czasami prowadzą do sytuacji, która może wydawać się dobrym problemem, ale nadal jest to problem: Twoja karta kredytowa jest ci winna pieniądze, a nie odwrotnie. Jest to tzw. Saldo ujemne lub saldo kredytu.

Jeśli niedawno otrzymałeś zwrot środków za zakupy, które już dokonałeś, lub jeśli otrzymałeś środki na wyciągu z tytułu nagród z karty kredytowej lub jeśli przypadkowo przepłaciłeś saldo karty kredytowej, możesz mieć znak minus na wyciągu z karty kredytowej.

Jeśli otworzysz konto karty kredytowej i zobaczysz ujemne saldo, może to być zaskakujące lub poczuć się jak niezwykła sytuacja.

Oto kilka kluczowych wskazówek i spostrzeżeń, które pomogą Ci zrozumieć, co zrobić z ujemnym saldem na karcie kredytowej.

Czym jest ujemna równowaga i skąd się bierze

Saldo ujemne to, podobnie jak w przykładzie pokazanym na powyższym obrazku, sytuacja na koncie karty kredytowej, w której nie jesteś winien żadnych pieniędzy. W rzeczywistości wydawcy karty są Ci winne pieniądze. Uzyskanie ujemnego salda zwykle nie oznacza, że ​​zrobiłeś coś złego lub popełniłeś błąd na swoim koncie, chociaż czasami może to być wynikiem pomyłki, takiej jak nieprawidłowa kwota zwrotu lub błędne anulowanie opłat.

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których saldo na karcie może być ujemne:

 • Otrzymałeś zwrot pieniędzy za poprzedni zakup, ale spłaciłeś już saldo na wyciągu z karty kredytowej z poprzedniego miesiąca. Sytuacja ta mogła się ostatnio przytrafić różnym osobom, które miesiące wcześniej zarezerwowały bilety lotnicze i noclegi na długo planowane podróże, spłacały już rachunki za karty kredytowe, a następnie musiały nagle anulować plany podróży z powodu pandemii koronawirusa.
 • Anulowano opłaty za karty kredytowe (takie jak odsetki, opłaty roczne lub opłaty za opóźnienia) po spłaceniu tej kwoty salda.Usunięto oszukańcze obciążenie lub skorygowano błędną transakcję po wcześniejszym zapłaceniu spornej kwoty. Czasami dzieje się tak, gdy ludzie spłacają w całości salda na karcie kredytowej bez zbytniego przyglądania się wyciągom. Staraj się zwracać baczną uwagę na to, co znajduje się na wyciągu z karty kredytowej każdego miesiąca, aby móc poprawić błędy lub zakwestionować nieuczciwe opłaty i usunąć te transakcje przed wydaniem gotówki.Otrzymałeś kredyt na wyciągu. Niektóre karty kredytowe oferują nagrody, kredyty gotówkowe lub nowe bonusy rejestracyjne dla nowych klientów. Możesz napotkać sytuacje, w których spłaciłeś już to, co uważałeś za należne saldo, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że otrzymujesz dodatkowy kredyt na karcie.Ujemne saldo nie jest złe, ale możesz go nie chcieć

  Widok dużego minusa na wyciągu z karty kredytowej może wydawać się zaskakujący, ale czy to dobrze, czy źle? Czy powinieneś częściej próbować mieć ujemne saldo na karcie kredytowej? Czy ujemne saldo to to samo, co posiadanie dodatkowych pieniędzy w banku?

  Po pierwsze, ujemne saldo na karcie generalnie nie szkodzi. Nie pomaga to w uzyskaniu zdolności kredytowej, ale też nie boli: ujemne saldo na karcie kredytowej nadal jest zgłaszane agencjom sprawozdawczym jako saldo zerowe. W celu zbudowania kredytu lub próby polepszenia zdolności kredytowej posiadanie ujemnego salda nie jest lepsze dla finansów niż zerowe saldo.

  Jednak nawet jeśli nie zaszkodzi to twoim finansom ani nie zaszkodzi twojej zdolności kredytowej, ujemne saldo nadal nie jest idealną sytuacją. Jeśli masz na karcie kredytowej znaczną ilość pieniędzy w postaci ujemnego salda, nie są one łatwo dostępne, jeśli ich potrzebujesz. Znajduje się w dziwnym zaświatach systemu finansowego, w którym nie pomaga w osiągnięciu zdolności kredytowej, budowaniu bogactwa lub generowaniu odsetek.

  Zamiast pozwalać, aby ujemna liczba pozostawała na wyciągu z karty kredytowej, powinieneś umieścić te pieniądze na rachunku oszczędnościowym online o wysokich dochodach lub certyfikacie depozytowym lub w inny sposób wykorzystać je na swoje długoterminowe cele finansowe.

  Jak odzyskać pieniądze z ujemnego salda

  Jeśli masz ujemne saldo na karcie kredytowej, istnieje kilka sposobów rozwiązania tej sytuacji:

  Zostaw równowagę w spokoju i zdecyduj późniejUjemne saldo na karcie kredytowej nie jest złe i nie musisz dokonywać natychmiastowych wyborów. Jeśli chcesz, możesz po prostu zostawić swoje ujemne saldo w spokoju: możesz przejść przez miesiąc lub kilka miesięcy z ujemnym saldem na karcie i traktować je jako „odkładanie lub wymuszone oszczędności do wykorzystania na przyszłe zakupy.

  Jeśli masz problemy z zaoszczędzeniem pieniędzy lub podoba ci się pomysł posiadania „dodatkowych pieniędzy na karcie kredytowej, dobrym rozwiązaniem może być pozostawienie salda nietkniętego. W czasach niepewności, takich jak obecna pandemia koronawirusa, niektórzy ludzie mogą chcieć mieć kilka różnych miejsc, w których mogą przechowywać dodatkowe pieniądze. Jeśli czujesz się bezpieczniej lub bardziej komfortowo z ujemnym saldem na karcie, możesz użyć tego jako narzędzia oszczędzania.

  Uwaga: jeśli na karcie pozostanie ujemne saldo przez ponad sześć miesięcy, wystawca karty jest prawnie zobowiązany do podjęcia w dobrej wierze starań, aby zwrócić Ci pieniądze. Często oznacza to, że otrzymasz pocztą czek.

  Użyj swojej karty kredytowej do dodatkowych zakupówTa opcja może być najłatwiejsza, zwłaszcza jeśli saldo ujemne jest niewielkie. Na przykład, jeśli masz ujemne saldo w wysokości 200 USD, możesz po prostu wydać te pieniądze na artykuły spożywcze i codzienne zakupy, a zanim zgromadzisz dodatkowe zakupy na karcie, saldo wróci do zera.

  Nie ma nic złego w tym podejściu – w końcu to twoje pieniądze. Jednak jednym z zagrożeń związanych z „wydatkowaniem ujemnego salda jest nadmierne wydatki, dodatkowe zadłużenie na karcie kredytowej lub ryzyko utraty płatności kartą kredytową i naliczenia opóźnionych opłat, odsetek i zniszczenia wyniku kredytowego.

  Jeśli używasz karty kredytowej do wielu codziennych wydatków i jesteś przyzwyczajony do spłacania salda co miesiąc, to śmiało wydaj ujemne saldo. Ale jeśli nie używasz tej karty tak często, jeśli nie jesteś tak zorganizowany, aby dokonywać płatności na czas lub jeśli nie możesz w najbliższym czasie wydać pieniędzy, możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

  Odzyskaj pieniądze jako zwrot salda kredytowegoJeśli nie chcesz pozostawić ujemnego salda na swojej karcie kredytowej, możesz poprosić wystawcę karty o zwrot salda kredytu. Zapewni to lepszą kontrolę nad swoimi pieniędzmi – zamiast być „zmuszanym do wydawania pieniędzy na karcie, możesz je przelać na konto oszczędnościowe lub zainwestować na przyszłość.

  Jeśli chcesz otrzymać zwrot ujemnego salda, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i porozmawiaj z obsługą klienta. Wyjaśnij sytuację i zapytaj o opcje uzyskania zwrotu pieniędzy. Większość wydawców kart kredytowych będzie w stanie zwrócić Ci pieniądze za pomocą czeku, przekazu pieniężnego lub bezpośredniego depozytu na Twoje konto bankowe. Dokładne szczegóły będą zależeć od warunków umowy posiadacza karty. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wystawca karty kredytowej nie ma szczególnie surowych zasad dotyczących ujemnych sald, powinieneś być w stanie uzyskać pełny zwrot pieniędzy i uzyskać dostęp do gotówki w ciągu kilku dni roboczych.

  Pamiętaj: to Twoje pieniądze

  Pamiętaj, że masz prawo do ujemnego salda. To twoje pieniądze, są ci winne i masz prawo do ich zwrotu. Nawet jeśli zdarzy ci się nie sprawdzić wyciągów z karty kredytowej lub nawet jeśli ignorujesz konto karty kredytowej przez kilka miesięcy, wystawca karty jest prawnie zobowiązany do podjęcia w dobrej wierze starań, aby zwrócić wszelkie ujemne saldo, które pozostaje na koncie za ponad sześć miesięcy.

  Nie czuj się źle z powodu ujemnego salda i nie czuj się tak, jakbyś przeszkadzał wydawcy karty kredytowej, prosząc o zwrot pieniędzy. Zadzwoń do zespołu obsługi klienta emitenta i zapytaj, jak możesz odzyskać pieniądze. Jeśli chcesz, możesz potraktować ujemne saldo jak przedpłatę na rzecz wystawcy karty kredytowej za kolejne zakupy.