Co to jest przepływ kart kredytowych?

Category: Będziesz Mógł
17 lutego 2021

Jeśli masz kartę kredytową, najprawdopodobniej znasz bonusy za rejestrację. Wielu wydawców kart kredytowych oferuje te premie osobom, które się ubiegają i są zatwierdzone do korzystania z karty kredytowej. Te premie za rejestrację są główną częścią odrzutów kart kredytowych.

W większości przypadków bonus jest uzyskiwany po wydaniu określonej kwoty na kartę w określonym czasie. Zwykle w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta.

Spis treści

Co to jest przepływ kart kredytowych?

Odrzucanie kart kredytowych to praktyka polegająca na korzystaniu z tych ofert i innych korzyści poprzez ciągłe otwieranie i zamykanie różnych kont kart kredytowych.

Gdy osoba odchodząca otrzyma bonus rejestracyjny i wszelkie inne dodatkowe korzyści, całkowicie spłaca saldo i przenosi się na inną kartę. Chociaż osoby uzależnione od kart kredytowych dość często korzystają z wielu kart jednocześnie.

W ten sposób wielu maniaków kart kredytowych jest w stanie zebrać co roku setki, jeśli nie tysiące dolarów premii. Osobiście zarobiłem ponad 800 dolarów kartami kredytowymi w ciągu kilku miesięcy.

W niektórych przypadkach ci „hakerzy kart, zwani również „hakerami podróżniczymi, mogą wyrzucić około 10 kart kredytowych w ciągu jednego roku.

Chociaż wielu osobom udaje się używać kart kredytowych na swoją korzyść, ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli brakuje ci dyscypliny finansowej i nie masz pewnej wiedzy na temat tego jak działa kredyt , możesz skończyć w dużym zadłużeniu i mieć słabą zdolność kredytową.

Przykład zwrotu karty kredytowej

Bank oferuje nowym posiadaczom kart 200 $ premii za rejestrację, jeśli wydadzą 600 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Osoba korzystająca z karty kredytowej otwiera konto i wydaje 600 USD na zakup nowego telewizora.

Następnie bank przyznaje premię, w której osoba odchodząca może wymienić na nagrody, takie jak karty podarunkowe lub zwrot gotówki.

Po zrealizowaniu bonusu rejestracyjnego klient czeka tak długo, jak jest to wymagane, zanim zamknie konto i otworzy nowe, rozpoczynając proces od nowa z nową kartą.

Wady rezygnacji z kart kredytowych

1. Ryzyko nadmiernych wydatków

Dzięki bonusom rejestracyjnym w centrum obrotu kart kredytowych będziesz musiał stale spełniać wymagania dotyczące wydatków, które często mogą sięgać nawet kilku tysięcy dolarów.

Jeśli kupujesz rzeczy, których nie potrzebujesz, aby spełnić wymagania dotyczące wydatków i nie kupujesz w inny sposób, nie używasz prawidłowo kart kredytowych.

Nigdy nie powinieneś zwiększać swojego budżetu wyłącznie w celu osiągnięcia wymaganego poziomu wydatków na bonus rejestracyjny. Jeśli zaczniesz odczuwać ten problem, powinieneś natychmiast ograniczyć rotację swojej karty kredytowej.

2. Ryzyko uszkodzenia Twojej zdolności kredytowej

Oprócz ryzyka nadmiernego wydatkowania, drugą wadą odrzutów kart kredytowych jest ryzyko utraty zdolności kredytowej.

Na przykład otwarcie kilku rachunków kart kredytowych w krótkim czasie może mieć negatywny wpływ na Twój kredyt.

Istnieje również kilka innych powodów, dla których odbijanie się kart kredytowych stwarza ryzyko utraty zdolności kredytowej.

Ubieganie się o kartę kredytową prowadzi do trudnego zapytania, które spowoduje niewielki i tymczasowy spadek wyniku. Otrzymanie nowej karty obniży również średni wiek Twojej historii kredytowej.

Maksymalne wykorzystanie kart kredytowych, dokonywanie opóźnień w płatnościach i niespłacanie długów to najgorszy sposób, w jaki rotacja kart kredytowych może obniżyć zdolność kredytową. Może wpłynąć na to o kilkaset punktów, a powrót do zdrowia może zająć lata.

3. Ryzyko płacenia większych odsetek i opłat niż otrzymywane bonusy i korzyści

Trzecią wadą odrzutów kart kredytowych jest ryzyko zapłacenia większych odsetek i opłat niż premia i dodatkowe korzyści, które otrzymujesz.

Może się to zdarzyć w wyniku braku organizacji. Możesz skończyć z brakiem terminów płatności lub przesunięciem sald, co spowoduje, że będziesz musiał zapłacić odsetki i opłaty.

Jeśli tak się stanie, odsetki i opłaty mogą szybko przeważyć nad premią za rejestrację i wszelkimi dodatkowymi korzyściami, które otrzymujesz, zniweczając cały cel utraty kart kredytowych.

4. Może to być bardzo czasochłonne

Między spędzaniem czasu na szukaniu najlepszych kart, składaniem wniosków i śledzeniem wszystkiego za pomocą arkusza kalkulacyjnego, ubijanie kart kredytowych może szybko stać się bardzo czasochłonnym hobby.

Jeśli nie masz ochoty poświęcić kilku godzin, prawdopodobnie nie masz zamiaru płacić kartą kredytową.

Przewodnik dotyczący zwrotów kart kredytowych

1. Ustal cel i zacznij od skromności

Zbyt łatwo jest się nad tym zastanowić. Aby temu przeciwdziałać, zawsze powinieneś mieć pojęcie o tym, nad czym pracujesz.

Na przykład romantyczny rejs z partnerem lub wizyta z rodziną podczas wakacji. Cokolwiek to może być, zapisz to i uczyń z tego swój cel. Możliwości są nieskończone.

Oprócz celu, powinieneś zacząć od drobnych rzeczy. Rozpocznij od nie więcej niż kilku kart i zaplanuj osiągnięcie minimalnego wymogu zakupu bez nadmiernych wydatków.

Gdy zaczniesz czuć się bardziej komfortowo z ubijaniem, możesz zacząć dodawać więcej kart do swojej rotacji.

2. Nigdy nie noś salda i zawsze dokonuj płatności na czas

Dopóki saldo jest całkowicie spłacane co miesiąc, unikniesz płacenia odsetek. Jeśli tego nie zrobisz, zapłacone odsetki obniżą zysk netto z premii rejestracyjnej i ewentualny zwrot gotówki, który możesz otrzymać.

W najgorszych przypadkach, jeśli wydasz więcej, niż jesteś w stanie spłacić i zgromadzisz ogromne salda na karcie kredytowej, wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową, a spłata może zająć lata.

Niedokonanie płatności w terminie może również obniżyć zysk netto i pogorszyć zdolność kredytową z powodu opóźnionych opłat.

Brak płatności może również utrudnić Ci uzyskanie w przyszłości akceptacji kart kredytowych oferujących premie.

Gorąco polecam skonfigurowanie automatycznego harmonogramu płatności dla twoich kart kredytowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opóźnionych płatnościach, polecam przeczytanie zamieszczonego poniżej artykułu o tym, jak mogą one wpłynąć na Twój raport kredytowy.

3. Uważaj na roczne opłaty

Jest wielu wydawców kart kredytowych, którzy nie oferują żadnej opłaty rocznej za pierwszy rok, aw niektórych przypadkach żadnej opłaty rocznej w ogóle.

Jeśli kwalifikujesz się do karty kredytowej, na którą naliczana jest pierwsza opłata roczna, rozważ zamknięcie konta na kilka miesięcy przed końcem roku.

Z drugiej strony, jeśli kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej bez rocznej opłaty kiedykolwiek, możesz rozważyć jej zachowanie. Pamiętaj tylko, aby zawsze unikać płacenia odsetek i opóźnionych opłat.

4. Nigdy nie dokonuj przelewów salda ani zaliczek gotówkowych

Ze względu na swój charakter transfery salda, a także zaliczki gotówkowe nie zmniejszają minimalnej kwoty, którą musisz wydać, aby otrzymać bonus rejestracyjny.

Saldo takie zazwyczaj wiąże się z opłatami, których należy unikać, aby zmaksymalizować skuteczność rotacji kart kredytowych.

Oprócz opłat nie ma okresu karencji dla zaliczek gotówkowych, co skutkuje naliczaniem od razu odsetek.

5. Przeczytaj drobny druk

Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową należy zawsze zapoznać się z warunkami. Wraz ze wzrostem popularności kart kredytowych wydawcy kart zaczęli tworzyć zasady, które to utrudniają.

Na przykład, jeśli otrzymałeś pięć kart kredytowych Chase w ciągu 24 miesięcy, nie będziesz mógł ubiegać się o więcej, dopóki ten 24-miesięczny okres nie dobiegnie końca.

Wydawcy kart kredytowych mogą również uchwalić zasady uniemożliwiające posiadaczom kart uzyskanie więcej niż jednej premii na karcie kredytowej.

Mogą również uchwalić zasady uniemożliwiające posiadaczom kart pokrycie wymaganych wydatków na bonus rejestracyjny poprzez kupowanie kart podarunkowych, kart przedpłaconych lub dowolnego rodzaju czeku podróżnego.

Te warunki są różne dla różnych emitentów i zawsze się zmieniają.

6. Używaj arkusza kalkulacyjnego, aby śledzić wszystko

Oto niektóre z rzeczy, które warto śledzić:

  • Wydawca karty kredytowej i nazwa karty
  • Data otwarcia konta karty kredytowej
  • Koszt rocznej opłaty i jeśli zostanie zniesiona w pierwszym roku
  • Data pierwszej rocznej opłaty po tym, jak nie jest już zniesiona (jak wspomniano wcześniej, będziesz chciał zamknąć konto wcześniej)
  • Bonus i co się z nim wiąże
  • Data, w której musisz spełnić wymagania dotyczące wydatków, aby otrzymać bonus rejestracyjny
  • Twoje postępy w spełnianiu wymagań dotyczących wydatków na czas
  • Kiedy bonus został zastosowany na koncie
  • Kiedy wydasz bonus

Sytuacje, których możesz chcieć uniknąć odrzutów kart kredytowych

1. Twój wynik kredytowy nie jest wystarczająco wysoki

W większości przypadków wydawcy oferujący karty kredytowe z najlepszymi bonusami zatwierdzają tylko kandydatów o doskonałej zdolności kredytowej.

Jeśli Twój wynik kredytowy nie jest wystarczająco wysoki, aby kwalifikować się do otrzymania dobrych nagród kart kredytowych, możesz poświęcić czas na ulepszenie raportu kredytowego przed próbą rezygnacji z kart kredytowych.

Unikanie takich rzeczy, jak windykacja długów i opóźnienia w płatnościach może poprawić raport kredytowy.

2. Nie masz doświadczenia z kartami kredytowymi

Odbijanie kart kredytowych nie jest dla niedoświadczonych. Powinieneś mieć solidną wiedzę, a także doświadczenie w obchodzeniu się z kartami kredytowymi, zanim spróbujesz odrzucić kartę kredytową.

Przy braku doświadczenia zbyt łatwo jest popełnić błąd i uszkodzić zdolność kredytową, a nawet doprowadzić do zadłużenia.

3. Masz zamiar wziąć dużą pożyczkę

Jeśli planujesz kupić coś takiego jak dom w najbliższej przyszłości, możesz zrobić sobie przerwę od utraty kart kredytowych i kontynuować w przyszłości.

Pożyczkodawcy nie lubią, gdy konta są ciągle otwierane i zamykane w Twojej historii kredytowej, więc może to utrudnić zabezpieczenie pożyczki.

4. Nie wydajesz wystarczająco dużo, aby osiągnąć wymaganą premię za rejestrację

W zależności od liczby kart kredytowych, z których rezygnujesz w tym samym czasie, być może będziesz musiał wydać kilka tysięcy dolarów, aby spełnić wymagania dotyczące wydatków na bonus rejestracyjny.

Jeśli Twoje miesięczne wydatki nie są wystarczająco wysokie, aby spełnić takie wymagania, możesz chcieć uniknąć odrzutów kart kredytowych.

Zdecydowanie sugeruję, aby nigdy nie zwiększać swoich wydatków wyłącznie w celu spełnienia wymogu posiadania premii za rejestrację karty kredytowej, aby zdobyć punkty. To naraża Cię na wysokie ryzyko wydania pieniędzy, których nie możesz spłacić.

5. Masz historię zadłużenia się na karcie kredytowej

Głównym kluczem do udanej rotacji kart kredytowych jest spłata sald co miesiąc, aby zapobiec naliczeniu odsetek.

Jeśli masz historię zadłużenia się na karcie kredytowej, może być ci trudno to zrealizować.

W takim przypadku zdecydowanie zalecam unikanie utraty kart kredytowych.

Często Zadawane Pytania

1. Czy wrzucanie kart kredytowych jest nielegalne?

Z technicznego punktu widzenia odrzuty kart kredytowych nie są bynajmniej nielegalne. Jednak firmy obsługujące karty kredytowe z pewnością nie widzą tego.

Na przykład American Express niedawno dodał nową klauzulę do swoich warunków korzystania z usługi, która pozwala firmie Amex odmówić premii za rejestrację nowemu użytkownikowi karty, co utrudni hakerom kart kredytowych rezygnację z kart kredytowych Amex.

W celu dalszego rozwiązania problemu odrzutów kart kredytowych, wielu wydawców kart kredytowych ograniczyło również liczbę kart kredytowych, które można otworzyć w określonym okresie lub w ciągu całego życia.

2. Czy przepływ kart kredytowych jest zły dla Twojej zdolności kredytowej?

Ubijanie kart kredytowych może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, ale wykonane poprawnie nie musi go zrujnować.

Jak wspomniano wcześniej, za każdym razem, gdy ubiegasz się o kartę kredytową, jej wystawca dokłada wszelkich starań, aby sprawdzić Twój raport kredytowy. Jedno twarde zapytanie obniży Twój wynik tylko o pięć do dziesięciu punktów.

Jednak wiele trudnych zapytań poniesionych w krótkim czasie może mieć bardziej znaczący negatywny wpływ. Otwarcie nowych kont może również obniżyć średni wiek kredytu.

Mając to na uwadze, jeśli utrzymujesz niskie saldo karty kredytowej i dokonujesz miesięcznych płatności na czas, z pewnością możesz powstrzymać swój wynik przed spadkiem.

3. Czy warto płacić kartą kredytową?

Zrobione poprawnie, odbijanie kart kredytowych może być tego warte. Jeśli jednak wydatki powodują zaciąganie długów lub dokonywanie niepotrzebnych zakupów, otrzymane nagrody mogą nie być warte poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów.

Na zakończenie

Ubijanie kart kredytowych to świetny sposób na szybkie gromadzenie bonusów i nagród za rejestrację karty kredytowej, ale potrzeba kogoś z samodyscypliną, doświadczeniem i zaangażowaniem, aby zrobić to skutecznie.

W wielu sytuacjach kłopoty związane z rezygnacją z kart kredytowych mogą przeważyć nad korzyściami, więc zachowaj ostrożność podczas próby rezygnacji z kart kredytowych.

Jeśli chcesz usłyszeć o tym, jak wykorzystałem ubijanie kart kredytowych, aby zarobić ponad 800 USD w ciągu kilku miesięcy, kliknij link do poniższego artykułu.

Dokładnie wyjaśniam, co zrobiłem i jakie karty użyłem.