Co to jest Escrow?

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

Jeśli grasz w Scrabble i myślisz o słowach związanych z kupnem domu, escrow może dać Ci wiele punktów.

Nie tylko brzmi jak wymyślone słowo z worka listów, ale tak naprawdę nigdy go nie słyszysz, dopóki nie kupisz domu. A może widzisz znak „Na sprzedaż z „In Escrow u góry i myślisz: Co to do cholery znaczy?

Rzućmy okiem na usługę Escrow, aby dowiedzieć się, co to jest i wyjaśnić, dlaczego jest to ważne, gdy kupujesz lub sprzedajesz dom.

Co to jest Escrow?

Mówiąc najprościej, depozyt jest procesem, w którym neutralna, trzecia strona jest odpowiedzialna za trzymanie czegoś wartościowego – zazwyczaj gotówki – do momentu zakończenia transakcji między kupującym a sprzedającym.

Mówiąc najprościej, depozyt jest procesem, w którym neutralna, trzecia strona jest odpowiedzialna za trzymanie czegoś wartościowego – zazwyczaj gotówki – do momentu zakończenia transakcji między kupującym a sprzedającym.

Pomyśl o escrow jak o arbitrze w meczu piłki nożnej. Nie opowiadają się po żadnej ze stron i upewniają się, że wszyscy przestrzegają zasad, dopóki gra się nie skończy. Ale nazwa gry to nieruchomości.

Znajdź ekspertów, którzy pomogą Ci kupić dom.

Jeśli jesteś kupującym lub sprzedającym dom, bycie na rachunku escrow oznacza różne rzeczy:

Jako kupujący zgadzasz się wpłacić część ceny nieruchomości na przechowanie w depozycie.

Jako sprzedawca zgadzasz się na wycofanie domu z rynku, gdy jest on w depozycie i udostępnienie go do inspekcji.

Głównym zadaniem escrow jest zapewnienie uczciwej i płynnej transakcji na rynku nieruchomości od początku do końca. Możesz używać kont depozytowych do innych transakcji, takich jak zakupy online (gdy usługa Escrow zatrzymuje pieniądze kupującego do momentu potwierdzenia, że ​​towary zostały odebrane). Ale teraz przeprowadzimy Cię przez depozyt na rynku nieruchomości.

Jakie są różne typy Escrow?

Jak wspomniano powyżej, będziesz używać depozytu głównie do największego zakupu, jakiego dokonasz w swoim życiu – domu! Ale będziesz go używać również po zamknięciu domu.

Depozyt nieruchomościEscrow na rynku nieruchomości rozpoczyna się, gdy znajdziesz swój wymarzony dom a sprzedawca zaakceptuje Twoją ofertę.

Twój agent nieruchomości udzieli Ci kilku zaleceń dotyczących agenta depozytowego, z którym zgadzasz się zarówno ty, jak i sprzedawca. Agentem tym może być profesjonalny agent ds. Tytułów, prawnik zajmujący się nieruchomościami lub urzędnik zajmujący się kredytami hipotecznymi.

Zostaniesz poproszony, aby umieścić w dół zadatek depozytu. Jest to niewielki procent ceny sprzedaży domu (między 1–3%), który zapłacisz dostawcy usług depozytowych. Będą trzymać twoje pieniądze, dopóki sprzedaż nie będzie ostateczna.

Zadatek pokazuje sprzedawcy, że poważnie myślisz o zakupie jego domu. W zamian zgadzają się na wycofanie domu z rynku, udostępnienie go do inspekcji i przeprowadzenie wszelkich uzgodnionych napraw lub ujawnienie informacji, aby pomóc w przeprowadzeniu sprzedaży. Kiedy w końcu dotrzesz do dnia zamknięcia, zadatek zostanie odjęty od kwoty, którą jesteś winien sprzedającemu i zaliczony na poczet depozytu lub kosztów zamknięcia.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu sprzedawca nie dokona uzgodnionej naprawy przed datą zamknięcia, wówczas pieniądze mogą zostać od niego zatrzymane na rachunku escrow, aby pokryć koszty. A jeśli umowa nie dojdzie do skutku? Nie martw się: otrzymasz zwrot zadatku pomniejszony o niewielką opłatę za anulowanie.

Rachunek powierniczy właściciela domu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, większość pożyczkodawców hipotecznych zażąda posiadania stałego rachunku powierniczego na potrzeby podatków i ubezpieczenia, gdy prosisz ich o pieniądze na zakup domu. Rachunek escrow to konto na Twoje nazwisko, zawierające wpłacone przez Ciebie pieniądze i dostępne dla Twojego kredytodawcy hipotecznego.

Twoja firma udzielająca kredytu hipotecznego zakłada Twoje konto depozytowe po zamknięciu domu i wpłacasz na nie co miesiąc w ramach miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Nie jest to najbardziej ekscytujące konto na świecie, ponieważ jego jedynym celem jest opłacenie wydatków, takich jak ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości. Ale dzięki temu nie musisz co roku pamiętać o budżetowaniu i opłacaniu podatków od nieruchomości i ubezpieczenia.

Zwykle musisz przez cały czas utrzymywać na koncie wydatki z tytułu depozytu za dwa miesiące. Ma to na celu upewnienie się, że jesteś objęty ubezpieczeniem, jeśli Twoje podatki lub składki ubezpieczeniowe wzrosną niespodziewanie.

Jak działa konto Escrow?

Wyobraź sobie, że zbliża się dzień zamknięcia Twojego domu. Yay! Szampan jest na lodzie, a ty podpisujesz dokumenty w biurze prawnika od nieruchomości. Wtedy otrzymasz zestawienie miesięcznych płatności na rzecz pożyczkodawcy hipotecznego. Łyk!

Powiedzmy, że Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego wynosi 2000 USD. Za to się płaci:

Główna kwota pożyczki (pieniądze, które pożyczyli Ci na zakup domu, do którego zamierzasz się wprowadzić)

Odsetki od właśnie zaciągniętej pożyczki

Pieniądze na rachunek powierniczy na pokrycie ubezpieczenia domu i podatku od nieruchomości

Pomyśl o akronimie „PITI, jeśli chodzi o miesięczną spłatę kredytu hipotecznego.

DyrektorZainteresowaniePodatkiTe części miesięcznej płatności trafią na Twój rachunek powierniczy i będą przechowywane przez pożyczkodawcę w celu opłacenia corocznego podatku od nieruchomości i ubezpieczenia domu.UbezpieczeniePowodem, dla którego kredytodawcy hipoteczni chcą, abyś posiadał rachunek powierniczy, jest to, że nie muszą się martwić, że zalegasz z tymi ważnymi wydatkami. W końcu nie chcesz stracić domu, a oni nie chcą stracić pieniędzy, które właśnie ci pożyczyli!

Kredytodawcy hipoteczni chcą, abyś miał konto depozytowe, ponieważ nie muszą martwić się, że zalegasz z ważnymi wydatkami, takimi jak podatki i ubezpieczenie.

I jak wskazaliśmy, rachunek powierniczy jest również pomocny, ponieważ nie musisz martwić się o to, aby podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu były opłacane na czas każdego roku. Rachunek escrow robi to za Ciebie!

Co się dzieje z moim kontem Escrow, gdy sprzedam dom?

Nie martw się: jeśli sprzedajesz swój dom, Twój pożyczkodawca hipoteczny zwróci wszelkie pieniądze na Twoim rachunku escrow w ciągu 30 dni od sprzedaży nieruchomości. Jeśli sprzedajesz swój dom, aby powiększyć go do większego lokalu, rozsądnie jest wykorzystać fundusze depozytowe ze starego kredytu hipotecznego na pokrycie kosztów nowego miejsca.

Czy mogę uniknąć posiadania rachunku Escrow?

Zwykle nie możesz uniknąć rachunku powierniczego, ponieważ jest on obowiązkowy przy zaciąganiu kredytu hipotecznego u większości pożyczkodawców. A jeśli istnieje luka umożliwiająca rezygnację z posiadania rachunku powierniczego, istnieje kilka przeszkód, przez które można przejść.

Po pierwsze, musisz mieć kredyt hipoteczny przez co najmniej rok i nie mieć w tym czasie żadnych opóźnionych płatności. Następnie musisz powiadomić na piśmie, że chcesz zrezygnować z usługi Escrow. Każdego roku będziesz musiał przedstawić pisemny dowód, że terminowo zapłaciłeś za ubezpieczenie domu i podatek od nieruchomości.

Dla większości ludzi nie jest to warte zachodu! Większość ludzi jest zadowolona z posiadania konta escrow, które zajmuje się tym wszystkim.

Następny krok do nowego domu!

Jeśli szukasz następnego miejsca, w którym możesz zadzwonić do domu, i chcesz znaleźć agenta, który wie wszystko o depozycie, kosztach zamknięcia i wszystkich innych rzeczach, nie szukaj dalej! Dom to największa inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonasz. Nawet nie myśl o podjęciu takiej decyzji bez profesjonalisty, który Cię poprowadzi.

Najwyższej klasy agent nieruchomości podobnie jak w naszym programie Popierany Provider Local (ELP), pomogą Ci poruszać proces zakupu domu krok po kroku, aby pomóc Ci zakup domu z ufnością. Nasi ELP to eksperci branżowi z udokumentowanymi osiągnięciami – nie wspominając o doskonałej obsłudze klienta.

P. ja T ja