Co stanie się z Bitcoinem, jeśli giełda się załamie?

Category: Znakami Towarowymi
17 lutego 2021

14 października 2018 r

Czy krach gospodarczy przyniesie korzyści, czy spowoduje krach na rynku bitcoinów?

Ostatnia poważna awaria, jaką mieliśmy, miała miejsce w latach 2007-2009. Historyczne badania wszystkich drobnych korekt poważnych awarii mówią nam, że kiedy rynek nie ma korekty co 4-6 lat i nadal rośnie – ostateczna krach jest zwykle katastrofalna.

Historia jest tego dowodem.

Ostatnim z nich jest krach na rynku bitcoinów w latach 2007-2009, który miał miejsce po 10 latach od poprzedniego krachu gospodarczego. To ważne, poza bardzo drobnymi korektami, giełda bije nowe rekordy wzrostowe od 10 lat.

Wszystko, co rośnie, musi spaść, to jest prawo, jeśli chodzi o ekonomię, grawitacja ma większy wpływ na ekonomię niż w fizyce.

To prowadzi nas do najważniejszego pytania.

Gdyby gospodarka się załamała – jak wpłynie to na cenę Bitcoina?

Pozytywne czynniki działające na korzyść Bitcoina

Odwrotna relacja rynku akcji i złota

Ilekroć rynek akcji załamuje się, ludzie uciekają przed inwestycjami w inne klasy aktywów, a złoto było pierwszym przystankiem dla takiej dywersyfikacji. Ta odwrotna zależność była znanym faktem dla weteranów giełdy i zazwyczaj likwidują swoje akcje w złoto, gdy rynek osiąga szczyt.

Złoto ma poważną wadę.

Zapewniając bezpieczną przystań dla inwestycji – notorycznie trudno jest wydawać złoto w razie potrzeby. Pod tym względem Bitcoin ma przewagę nad złotem. Może być używany jako waluta. W dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo jest zlikwidować na Bitcoina do Fiata iw niektórych miejscach – nie ma też potrzeby konwersji.

Milenialsi stanowią 35% siły roboczej i jest to ważne, ponieważ…

Bitcoin szybko staje się główną alternatywną klasą aktywów i jest bardziej popularny wśród millenialsów niż złoto.

Kiedy duża klasa robotnicza decyduje się zainwestować w pewną klasę aktywów – ma tylko jedną drogę – w górę . Będzie to jeszcze bardziej widoczne, gdy stanie się alternatywą w czasie kryzysu. Coraz więcej milenialsów pokłada zaufanie w Bitcoin zamiast na złocie lub rządzie i oczekuje się, że ten trend będzie się utrzymywał. To pozytywny znak dla przyszłości Bitcoin, w szczególności i ogólnie przestrzeni kryptograficznej.

Zabezpiecz się przed Fiatem

Coraz więcej krajów pada ofiarą wysokiej inflacji. Zimbabwe, Argentyna, Wenezuela i ostatnio Iran dołączyły do ​​listy, na której niepowodzenie fiata spowodowało, że ceny bitcoina wzrosły w górę.

Te (i inne) kraje dowiodły, że w krajach, w których ludzie tracą wiarę w swoje rządowe pieniądze – Bitcoin sprzedaje się z premią.

W rzeczywistości Bitcoin był o 85% droższy w Zimbabwe io 253% droższy w Iranie.

Oczekuje się, że następna krach nastąpi z powodu globalnej inflacji, a jeśli tak się stanie, istnieje duża szansa, że ​​inne kraje połączą się w forsowanie wartości fiducjarnej Bitcoina.

Wysoki popyt, ograniczona podaż sprawia, że ​​Bitcoin jest lepszym zabezpieczeniem niż złoto

Rozważ te czynniki razem :

  • Inflacja stwarza wysoki popyt na Bitcoin, to już nie jest teoria, widzieliśmy to w ostatnim czasie
  • Bakkt i inne fizyczne usługi przechowywania Bitcoinów sprawią, że będzie jeszcze gorzej
  • Milenialsi są główną częścią siły roboczej i żądają Bitcoina
  • Bitcoin staje się lepszą alternatywą dla złota jako zabezpieczenie przed giełdą
  • Portfele Bitcoin wzrosły z 3 milionów w 2015 do 28 milionów w 2018 i rosną z dnia na dzień
  • Prezes Coinbase spodziewa się, że liczba użytkowników kryptowalut wzrośnie do miliarda z obecnych 40 milionów
Kiedy połączysz te czynniki razem, wygląda na to, że Bitcoin pozostanie silny nawet w czasach krachu na rynku. W rzeczywistości ostatnie doświadczenia wskazują, że krach rynkowy i inflacja mogą działać na korzyść Bitcoina.

Chociaż kuszące jest, aby dać się ponieść pozytywnemu nastawieniu, nie powinniśmy ignorować negatywów, zanim dojdziemy do wniosku.

Negatywne czynniki wpływające na Bitcoin w przypadku załamania gospodarczego

Strach przed nieznanym

Wiele osób powierza rządowi opiekę na wypadek kryzysu. Krach gospodarczy to kryzys, za który wszyscy winią rząd i szukają tego samego rządu, przed którym nas wszystkich uratuje. To idiotyczny paradoks – ale taka jest przyjęta norma społeczna.

Wielu członków rządu otwarcie ostrzegało przed Bitcoinem. Gdyby urzędnicy rządowi wydali takie oświadczenia podczas krachu finansowego – mogłoby to pogorszyć nastroje wobec Bitcoina.

Masy mają znaczenie

Rynek kryptowalut jest mniejszością w porównaniu z resztą rynków finansowych, Bitcoin jest jeszcze bardziej. W rzeczywistości jest to mniejszość o złym raporcie z przeszłości w umysłach ignorantów.

Wiele osób nawet nie wie o jego istnieniu, z wyjątkiem wiadomości. Szacuje się, że na świecie istnieje tylko 40 milionów portfeli. Według raportu Global Financial Inclusion, 40 milionów nie stanowi nawet pełnego odsetka światowej populacji, podczas gdy 69% światowej populacji dorosłych ma dostęp do konta bankowego. To tylko ilustruje siłę Fiata nad kryptowalutą (niektórzy mogą słusznie wskazać, że ta różnica stanowi potencjał dla rynku kryptowalut)

Kiedy nadejdzie kryzys gospodarczy, ludzie będą gromadzić pieniądze w rzeczach, o których są świadomi, takich jak złoto, srebro, więcej akcji po okazyjnych cenach, fizyczne aktywa fiducjarne, towary itp. Nie będą podejmować działań w nowej klasie aktywów, której nie chcą . wiedzieć, co z tym zrobić.

Panika skutkuje masowym exodusem z kryptowalut

Bardzo łatwo jest przestraszyć tłum kryptowalut.

W tym roku widzieliśmy wiele tego przykładów. Gdyby media stanęły po stronie tradycyjnych giełd i agencji fiducjarnych – bardzo łatwo jest wywołać panikę i wystraszyć ludzi od kryptowalut do jakiejkolwiek retoryki.

Wniosek

Podczas gdy wszyscy czekają, aby zobaczyć, co przyniesie ten poniedziałek (15 października) – w dłuższej perspektywie my w Cryptotapas wierzymy, że Bitcoin ma mocną przyszłość. W rzeczywistości spodziewamy się natychmiastowego spadku cen bitcoinów, gdy gospodarka zanurkuje.

Jednak naszym zdaniem szybko się poprawi i będzie zmierzać do stabilnego trendu wzrostowego. Gdybyśmy mieli zaznaczyć nasze kalendarze – spodziewamy się, że Bitcoin przekroczy swoje poprzednie maksima do 2020 roku.

Oczywiście nie ma żadnych gwarancji, a nasze poglądy są stronnicze, ponieważ jesteśmy fanami Crypto i będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy udowodniono, że mamy rację, czy nie.

Co myślisz? Czy krach gospodarczy będzie dobrą, czy złą rzeczą dla Bitcoina?

WAŻNE : zasubskrybuj alert przeglądarki, aby otrzymywać powiadomienia. Żadnych irytujących e-maili, tylko przypomnienia w przeglądarce!

Cryptotapas zawiera tylko większość artykułów opartych na selektywnych badaniach i zebranie tych informacji wymaga dużo pracy – prosimy o okazanie wdzięczności, kupując nam kawę!

BTC : 37kJr9PodRHzsG5u1ZfKkfYpHFSZrS8s9n

Jeśli myślisz o otwarciu konta KuCoin, rozważ skorzystanie z naszego linku polecającego.

CryptoTapas to inicjatywa twórców grupy na Facebooku, do której można dołączyć ZA DARMO.

Logo użyte w tym artykule są własnością odpowiednich organizacji i osób.

WAŻNE ZRZECZENIE SIĘ: Przeprowadź własne badania przed dokonaniem inwestycji. Przestrzeń kryptograficzna jest bardzo niestabilna, nie inwestuj więcej, niż możesz stracić. Wszystko w tym artykule to opinia, a nie jakakolwiek rada.

Pozostań z nami w kontakcie pod adresem: | | |

Skandaliczne sposoby, w jakie ICO oszukują cię i przeciwdziałają środkom

Kryptowaluty i filmy, niesamowite porównanie

Możesz polubić

Crypto News Today # 52

Crypto News Today # 51

Crypto News Today # 50

Crypto News Today # 49

Crypto News Today # 48

Crypto News Today # 47

CryptoSpace

Dlaczego ten wyścig byków nie ma pierwszeństwa? JEDEN kluczowy wskaźnik do rządzenia nimi wszystkimi

10 października 2020 r

Wszyscy wychwalają pojawienie się byków w przestrzeni krypto.

Niektórzy twierdzą, że rok 2020 będzie największym wyścigiem byków w, choć krótkiej, historii kryptowalut.

Jesteśmy już w październiku, więc wątpimy, żeby teraz odbyły się sztuczne ognie, ponieważ jest dużo niepewności co do wyborów w USA.

Dodaj niepewność związaną z ustawami stymulacyjnymi, trendami bezrobocia, które wkrótce zostaną zniesione i lista jest długa.

Do 2020 roku pozostało jeszcze 2,5 miesiąca, ale większość z tych niepewności zajmie trochę czasu, zanim pokażą ich prawdziwy wpływ.

Na przykład, co prezydentura Biden będzie oznaczać dla gospodarki i kryptowalut?

Ile osób będzie musiało sprzedać swoje domy, gdy zniesione zostaną umowy o wyrozumiałość?

Co się stanie, jeśli kolejny rachunek bodźców nie przejdzie?

Kiedy szczepionka będzie dostępna?

To tylko niektóre z wyjątkowych sytuacji, dla których nie mamy pierwszeństwa. Nie daj się nikomu wmówić, że wiemy, co się wydarzy, bo nikt tego nie wie.

Tak, każdy ma teorie, takie jak te, które tu przedstawiamy, ale to wszystko, czym są: teorie.

NAJWIĘKSZA metryka, której nie bierze pod uwagę społeczność kryptowalut

Nie jesteśmy ekonomistami ani nie możemy sporządzić żadnych wymyślnych wykresów, aby wywrzeć na tobie wrażenie.

Jesteśmy po prostu dobrymi obserwatorami i mamy zdrowy rozsądek, aby wywnioskować kilka rzeczy na podstawie danych.

Na przykład między 2007 a 2010 rokiem wydatki konsumpcyjne spadły łącznie o 0,2% i wiemy, co to oznaczało dla gospodarki.

W 2020 roku ludzie dosłownie zredukowali swoje wydatki. Część z nich jest wymuszona ograniczeniami narzuconymi przez siły zewnętrzne, a większość narzuca się samodzielnie.

Jestem pewien, że wzrosły wydatki na marihuanę, alkohol i jedzenie, ale co z innymi wydatkami?

Rok 2020 przyniósł również gwałtowny wzrost sald oszczędności.

Gospodarka nie jest stymulowana przez ludzi gromadzących pieniądze. Aby gospodarka mogła się rozwijać, ludzie muszą wymieniać wartość.

Co dzieje się z zachowaniami związanymi z wydatkami, gdy prawdziwe statystyki dotyczące eksmisji, utraconych miejsc pracy (które nie wracają) i małych firm, które są trwale zamykane, znikają?

Domyślamy się, że ludzie będą zmęczeni wydawaniem pieniędzy w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Gdybyśmy zostali zmuszeni do wybrania harmonogramu – powiedzielibyśmy około 12-16 miesięcy (zakładając, że szczepionkę dostaniemy w I kwartale 2021 r.).

Kiedy jest następny wyścig byków?

Opierając się na tym, co widzieliśmy w latach 2007-2010 i obserwując nawyki konsumenckie dotyczące wydatków w ostatnim czasie, uważamy, że Bitcoin (i kryptowaluty) nie osiągną swojego prawdziwego szczytu do następnego zmniejszenia o połowę.

Wiemy, że nie tego przyszedłeś usłyszeć.

Jeśli wyścig byka w Twoim umyśle osiąga szczyty 2017 roku, nie sądzimy, że musisz czekać do następnego wyścigu byków.

Jeśli hossa oznacza 100 000 $ bitcoinów, to trzymamy się naszej opinii, kiedy to nastąpi.

Skrzynia na Bull Run

Pomimo tego, co dzieje się na ulicy, następujące czynniki działają jako silne sygnały hossy dla przestrzeni kryptowalut.

Hype:przestrzeń kryptograficzna (w szczególności Bitcoin) zyskała dużą popularność w zakresie świadomości marki i masowej penetracji. To jest świetne na długą grę.

Adopcja:Bardziej niż kiedykolwiek prywatne i publiczne przedsiębiorstwa poważnie podchodzą do bitcoina i technologii blockchain. To, co jest dobre dla bitcoina, jest dobre dla blockchain i odwrotnie. Inwestycja MicroStrategy, Paul Tudor Jones angażujący się w bitcoin to tylko kilka przykładów.

Eksplozja technologiczna:przestrzeń kryptowalut jest domem dla niektórych genialnych umysłów w dziedzinie technologii. Dodaj zainteresowanie Big Techs przestrzenią kryptograficzną i masz doskonały przepis na monumentalne zmiany w percepcji kryptowalut. Giganci technologiczni, tacy jak Microsoft, Google, Twitter, Facebook, angażują się w blockchain i kryptowaluty w jakimś kształcie lub formie.

Popyt detaliczny:Coraz więcej inwestorów detalicznych szuka alternatywnych inwestycji i czekają z boku, aby zaangażować się w Bitcoin. Gdyby firmy takie jak Fidelity lub inne marki zaoferowały inwestycje w kryptowaluty w ramach planów emerytalnych – nastąpiłby masowy napływ w tę przestrzeń.

DeFi:DeFi w obecnym stanie może być zaatakowane gównianymi projektami, ale jako koncepcja i zmiana technologiczna wywrócenia obecnego systemu bankowego do góry nogami – ma ogromny potencjał. Każdy popyt na DeFi zwiększa popyt na bitcoin, ethereum i ogólnie blockchain.

Wniosek

Debata na temat tego, kiedy będzie kolejna hossa, będzie zależeć od tego, jak rynek wyjdzie z tej pandemii. Jak szybko otrzymamy szczepionkę i ile utraconych małych firm i miejsc pracy zamierzamy wskrzesić?

Z perspektywy makro, Bitcoin i kilka wybranych kryptowalut będzie kontynuowało swoją zwyżkową trajektorię, więc jeśli spojrzysz wstecz na 2020 rok za pięć lat, możesz pomyśleć, że bitcoin był w sprzedaży.

Pytanie brzmi: ile osób ma taką cierpliwość?

Dziękuję za przeczytanie i udostępnienie tego artykułu. Doceniamy cię.

Bądź bezpieczny i zdrowy!

WAŻNE ZASTRZEŻENIE

Wszystko w tym artykule to opinia, a nie jakakolwiek rada. Niniejszy materiał został przygotowany wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych i nie należy traktować go jako porady księgowej, podatkowej, inwestycyjnej, prawnej ani innej profesjonalnej porady. Aby uzyskać szczegółowe porady, skontaktuj się z profesjonalistą.

Nie potwierdzamy ani nie gwarantujemy dokładności przedstawionych informacji i roszczeń.

Wszystkie nazwy produktów i firm są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi® znakami towarowymi odpowiednich właścicieli. Korzystanie z nich nie oznacza żadnego powiązania z nimi ani poparcia przez nie.