Co oznaczają liczby na mojej karcie kredytowej / debetowej?

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Mam następującą kartę Visa od comdirect.de:

 • Numer A to numer mojej karty kredytowej. Te 4 grupy nie mają znaczenia.
 • Numer B: nie mam pojęcia. Może to mój kod bezpieczeństwa?Numer C to mój kod bezpieczeństwa.Numer D to ostatecznie kod karty (GD to Giesecke & Devrient)Więc moje pytanie dotyczy głównie liczb B i C.

  3 odpowiedzi 3

  Numer A to numer mojej karty kredytowej. Te 4 grupy nie mają znaczenia.

  Właściwie to robią. Pierwsza cyfra to 4 dla VISA, 5 dla Mastercard, 6 dla Discover / Diners Club, 3 dla American Express / Diners Club (te są krótsze niż 16).

  Ponadto pierwsze 6 cyfr karty Visa i Mastercard to numery kodu instytucji wydającej. Dzięki tym 6 cyfrom każdy może dowiedzieć się, która instytucja wydała kartę i jakiego rodzaju jest to karta (debetowa / kredytowa, premiera, itp.).

  Numer B: nie mam pojęcia. Czy mogę dostać mój kod bezpieczeństwa?

  To jest środek bezpieczeństwa. Te 4 cyfry muszą odpowiadać pierwszym 4 cyfrom numeru karty (pierwsze 4 cyfry kodu wydawcy. Ostatnie 2 to typy kart wydawcy, chociaż niektórzy różni wydawcy mogą również dzielić pierwsze 4 i różnić się tylko ostatnią 2). Karty Amex tego nie mają (nie jestem pewien, czy chodzi o Discover).

  Numer C to mój kod bezpieczeństwa.

  Tak, nazywa się to CVC lub CVV2. Służy do transakcji bez karty. Celem kodu jest weryfikacja, czy karta płatnicza faktycznie znajduje się w rękach posiadacza karty / sprzedawcy, na przykład podczas korzystania z niej przez internet lub telefon.

  Na kartach American Express są to 4 cyfry i pojawiają się na przodzie karty.

  Numer D to ostatecznie kod karty (GD to Giesecke & Devrient)

  To dotyczy banku, więc chyba cokolwiek powiedziałeś. -)

  Numer A to numer mojej karty kredytowej. Te 4 grupy nie mają znaczenia.

  Struktura numerów kart jest znormalizowana w branży kart płatniczych przez część 1 standardu ISO 7812 (paywall, zobacz także widok Wikipedii). Numer karty ma od 8 do 19 cyfr, które mają na celu przekazanie następujących informacji:

  • Główny identyfikator branży (MII): wiodąca cyfra numeru karty wskazuje branżę organu wydającego, np. Linie lotnicze (2), podróże (3), instytucja finansowa (4 i 5) i inne. (Pełny stół)
  • Numer identyfikacyjny wydawcy (IIN), czasami numer identyfikacyjny banku (BIN): niepowtarzalny w skali globalnej identyfikator określonej organizacji, która wydała kartę. Numery IIN mają długość 8 cyfr (według normy 2017, dawniej 6 cyfr), w tym numer MII jako ich pierwsza cyfra. Amerykańskie Stowarzyszenie Bankierów jest organem rejestracyjnym, który przydziela numery IIN wydawcom kart. Numer konta : numer, który jednoznacznie identyfikuje Twoje konto w instytucji wydającej, dzięki czemu transakcje mogą być prawidłowo przyporządkowane. Są one przydzielane przez organ wydający i mogą obejmować numer konta lub inne cyfry, które można przypisać do numeru konta. Ponieważ organy wydające często obsługują wiele kart dla jednego konta, może istnieć numer kolejny (patrz komentarze).

  Cyfra kontrolna : wszystkie karty zgodne ze standardem zawierają końcową cyfrę kontrolną wygenerowaną za pomocą algorytmu Luhna. Zapewnia to lokalny mechanizm wykrywania błędów w celu identyfikacji typowych błędów podczas ręcznego wprowadzania numerów kart. Potrafi zidentyfikować błędy jednocyfrowe i niektóre przypadki dwucyfrowej permutacji (np. Wpisanie „25 zamiast „52).

  Nie sprawdza autentyczności numeru karty, ponieważ łatwo jest wymyślić numer, który przejdzie kontrolę. Zapewnia jednak mechanizm wczesnego odrzucania ewidentnie niepoprawnych numerów kart, bez przeprowadzania kontroli online w sieci akceptantów w celu zweryfikowania autentyczności karty.

  Numer B: nie mam pojęcia. Może to mój kod bezpieczeństwa?

  To jest wydrukowany wcześniej BIN (numer identyfikacyjny banku). Zwykle powtarza pierwsze cztery cyfry wytłoczonego numeru karty i działa jako dodatkowa funkcja zabezpieczająca przy sprawdzaniu krzyżowym organu wydającego z numerem karty.

  Numer C to mój kod bezpieczeństwa.

  Jest to kod weryfikacyjny który jest zwykle używany jako dodatkowe uwierzytelnienie przy transakcjach bez karty . Ma różne nazwy w zależności od wydawcy karty:

  • wartość weryfikacyjna karty (CVV2, Visa)
  • kod weryfikacyjny karty (CVC, Mastercard) numer identyfikacyjny karty (CID, Amex, 4 cyfry)Przepisy branżowe związane z kartami płatniczymi nie wymagają od handlowca pobierania tej wartości podczas przetwarzania transakcji bez karty, ale jeśli ją odbierają, nie mogą być one utrwalane w żadnym środku przechowywania przez akceptanta po autoryzacji transakcji.

   Istnienie tego kodu ma na celu złagodzenie kilku typów ataków:

   Prosta kradzież / oszustwo online danych karty – na przykład poprzez kradzież danych karty z zagrożonej bazy danych handlowców. Ponieważ PCI-DSS zabrania przechowywania wartości, zapewnia to pewien margines ochrony przed ponownym użyciem karty za pośrednictwem innych środków online / telefonicznych.

   Fałszowanie karty – wartość nie jest zakodowana na pasku magnetycznym ani w chipie karty, więc próby sklonowania karty podczas transakcji osobistych i późniejszego wykorzystania danych do sprzedaży wysyłkowej są ograniczone. W takich okolicznościach osoba atakująca potrzebowałaby więcej czasu na wizualne sprawdzenie karty w celu sklonowania wartości weryfikacyjnej; nie niemożliwe, ale mimo to nietrywialne bez wzbudzania podejrzeń.

   Numer D to ostatecznie kod karty