Bank emisyjny

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

Co to jest wystawca?

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​emitenci (banki wydające) to instytucje, które wydają konsumentom karty kredytowe i debetowe. Wystawca karty kredytowej działa jako pośrednik między konsumentem a systemami kartowymi, takimi jak Visa i Mastercard. Systemy kartowe mają ostateczną kontrolę nad kartami, które mają ich logo, ale banki wydające karty wykonują dużo pracy. i wziąć na siebie znaczną część odpowiedzialności.

WystawcaWydawca – czasami nazywany bankiem wydającym lub wydawcą karty – jest członkiem systemu kart płatniczych i wydaje karty kredytowe konsumentom. Świadczą usługi bankowe klientom, umożliwiając osobom fizycznym inicjowanie zakupów przy użyciu kart płatniczych.

Wydawanie banków: jeden element układankiZa kulisami każdego przeciągnięcia karty odbywa się cały złożony proces, w który zaangażowanych jest wiele stron. Oprócz emitenta istnieje również:

Kupiec

Akceptuje płatności kartą w zamian za towary lub usługi.

Często nazywany bankiem handlowym lub po prostu agentem rozliczeniowym. Akceptuje depozyty generowane przez transakcje kartowe dla sprzedawcy.

Procesor płatności

Umowy z agentem rozliczeniowym dotyczące przetwarzania transakcji kartą kredytową.

Istnieją inni zewnętrzni dostawcy usług, z których korzystają sprzedawcy bez karty. Mogą one dostarczać hosting, certyfikaty SSL, wózki sklepowe, bramki płatnicze i inne. I oczywiście jest faktyczny posiadacz karty , który używa karty płatniczej do zakupu towarów lub usług.

Poznaj sekret zarządzania obciążeniami zwrotnymi nr 1!Ten szczegółowy raport pokazuje, dlaczego tradycyjne próby zwalczania obciążeń zwrotnych kończą się niepowodzeniem i dlaczego jedno fundamentalne nieporozumienie leży u podstaw większości błędów zarządzania obciążeniami zwrotnymi.

Zrozumienie procesu i roli banku emisyjnegoTypowa transakcja zaczyna się, gdy posiadacz karty używa do zakupu karty płatniczej. Po złożeniu przez klienta transakcji:

 • Informacje o karcie są wysyłane od sprzedawcy do procesora płatności.
 • Procesor przesyła wniosek za pośrednictwem systemu karty, a następnie do banku, który go wydał.Bank wystawiający sprawdza, czy konto karty jest aktywne, czy żądana kwota jest dostępna na koncie i nie tylko.Transakcja jest autoryzowana lub odrzucana, a decyzja jest przesyłana z powrotem drogą, z systemu kart płatniczych, do agenta rozliczeniowego, do akceptanta.Akceptant wysyła partie autoryzowanych transakcji do procesora, a ostatecznie środki są przekazywane z kont posiadaczy kart na konto sprzedawcy.Jak wspomnieliśmy, jest to typowa transakcja. Wzdłuż drogi jest wiele możliwości, w których proces może odbiegać od normy.

  Gdy wystawca karty kredytowej udostępnia klientowi kartę płatniczą, zasadniczo przedłuża linię kredytową dla tego konsumenta. Bank zapewnia wsparcie finansowe dla wszelkich transakcji dokonanych kartą. Innymi słowy, bank bierze na siebie odpowiedzialność za zdolność posiadacza karty do spłaty zadłużenia powstałego w wyniku jej użycia.

  Gdy bank chce wydać kartę kredytową swoim klientom, przedstawiciele rozpoczynają od ścisłej współpracy z systemem w celu stworzenia karty pod wspólną marką. Obejmuje to stworzenie programu nagród, który zachęca konsumentów do korzystania z nowej karty w porównaniu z innymi, które mogą mieć.

  Częścią zadań sieci jest zapewnienie obsługi klienta, przy jednoczesnym zapewnieniu posiadaczom kart możliwości korzystania z ich kart w jak najbardziej uniwersalny sposób. Z kolei bank wystawiający zajmuje się indywidualnymi uprawnieniami, a także bieżącą obsługą rachunku. Obejmują one:

  • Wysyłanie odnowień kart
  • Ustalanie lub podwyższanie indywidualnych limitów kartRozwiązywanie sporówAktywacja nowych kartZawieszanie kont lub blokowanie opłat, gdy jest to konieczneCo najważniejsze, zadaniem wystawcy karty kredytowej jest ochrona danych osobowych konsumenta, danych finansowych i dostępu do konta. Obejmuje to utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych i połączeń transakcyjnych, ale może również obejmować monitorowanie konta. Na przykład banki mogą monitorować zakupy według typu, lokalizacji lub całkowitej liczby transakcji, ponieważ dramatyczne odchylenia od normy w tych obszarach mogą wskazywać na oszustwa.

   Zapobieganie oszustwom może kosztować więcej niż oszustwa. Zapytaj nas, jak to zrobić.

   Dlaczego konieczne jest wydawanie banków i systemów kart płatniczych ?W większości systemy kart działają w imieniu wielu wydawców członkowskich. Są jednak wyjątki; Na przykład American Express działa zarówno jako sieć kart, jak i jako bank wydający. Może to być mylące, ale nie ma prawa, które zabrania firmie zarówno wydawania, jak i ułatwiania zakupów kartami. Jeśli tak jest, dlaczego nie robią tego wszyscy wydawcy kart kredytowych?

   Jak wspomniano powyżej, w każdą transakcję kartą zaangażowanych jest wielu graczy. Aby banki mogły przetwarzać własne transakcje kartowe, każdy z nich musiałby zbudować własną sieć i nawiązać relacje z innymi instytucjami, aby ułatwić transakcje międzybankowe. Byłoby to niezwykle skomplikowane, niechlujne i nieefektywne.

   Schematy kart to sieci międzybankowe. Zamiast wymagać od każdego emitenta transakcji z każdym innym bankiem, wszyscy mogą używać systemu kart jako uniwersalny, bezstronny pośrednik. Tak więc, chociaż dodanie większej liczby kroków do procesu niekoniecznie jest idealne… jest lepsze niż alternatywa.

   To powiedziawszy, zawsze istnieje ryzyko, że klienci mogą nie spłacić salda karty kredytowej. Banki są zobowiązane do ubezpieczania ryzyka. Visa i Mastercard nie są bankami; są bardziej jak opiekunowie swoich marek. Służą jako nadzorcy wszystkich stron zaangażowanych w proces.

   W praktyce oznacza to, że jeśli posiadacz karty nie jest w stanie – lub po prostu decyduje się nie – spłacić salda karty, sieci są wolne. Od banku wystawiającego zależy, czy spróbuje odzyskać koszty od klienta. W związku z tym sensowne jest, aby za każdym razem, gdy posiadacz karty kwestionował oszukańcze lub nieznane mu opłaty, bank wydający ma motywację do przeprowadzenia obciążenia zwrotnego.

   Podsumowując, banki wykonują dużo pracy i akceptują duże ryzyko związane z wydawaniem kart płatniczych. Dlatego wydawcy pobierają opłatę za każdą transakcję kartą.

   Zrozumienie
   podstawJeśli to wszystko wydaje się zagmatwane… nie jesteś sam. Niestety, Twoje wysiłki związane z zarządzaniem płatnościami nie będą tak skuteczne, jak powinny, jeśli masz problemy z opanowaniem procesów przypominających labirynt i terminologii związanej z obciążeniami zwrotnymi. Całkiem możliwe, że marnujesz zyski.

   Na szczęście możemy pomóc. Oferujemy nie tylko gotowe rozwiązanie, które obsługuje cały proces obciążenia zwrotnego od początku do końca, ale także upewniamy się, że sprzedawcy są na bieżąco informowani o tym, co dzieje się po drodze. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej.