501 Credit Score – co to znaczy i jak to poprawić? (Aktualizacja 2020)

17 lutego 2021

Posiadanie wysokiego wyniku kredytowego jest bardzo ważnym kluczem, który potencjalnie otwiera dla Ciebie tak wiele korzyści finansowych. Jeśli planujesz zakup nowego domu, mieszkania samochodowego, pożyczki, karty kredytowej lub innego ważnego dla Ciebie gadżetu i nie jesteś jeszcze w stanie spłacić go w całości, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, czy ocena kredytowa 501 jest „dobra lub „Zły . Dobra ocena kredytowa przedstawia potencjalnemu wierzycielowi wiarygodną osobę do pożyczania pieniędzy.

W przypadku ubiegania się o pożyczkę, spora liczba pożyczkodawców, wynajmujących, a także dostawców usług telefonii komórkowej będzie sprawdzać Twoją zdolność kredytową przed rozważeniem, czy wniosek powinien zostać przyjęty, czy nie.

Czy ocena kredytowa 501 jest dobra czy zła?

Cóż, może nie być tak źle i może być naprawdę źle, w zależności od twojego zakresu standardu życia. Kredytowej pod 501 jest uważany za zły wynik , ale jeśli nie obchodzi jeśli jesteś postrzegany jako ktoś, kto nigdy nie zapłaci pakiet przez potencjalnego kredytodawcy, to nie ma nic złego o ocenę 501 kredytowej.

Jeśli nie masz nic przeciwko znalezieniu nowego mieszkania, ponieważ wynajmujący ci nie ufa z powodu twojej niskiej zdolności kredytowej; lub nie przejmuj się problemami ze swoim dostawcą usług telefonii komórkowej, ponieważ pomylili Cię z wieczystym dłużnikiem, wtedy ocena kredytowa 501 to nic wielkiego. Poniżej znajduje się zestawienie oceny zdolności kredytowej:

Ocena kredytowaOcena 750 – 850Doskonały700 – 749Dobry650–699Targi550–649Ubogi549 i poniżejZły

Co oznacza zdolność kredytowa 501 i jak wpływa na Twoje życie?

Wyniki poniżej 501 są ogólnie uważane za niskie. Nikt nie chce rozstać się ze swoimi pieniędzmi, zwłaszcza gdy ma jakiekolwiek powody, bez względu na to, jak słabe jest wątpienie w osobę, która chce od nich pożyczyć.

W rzeczywistości możesz nie być złym dłużnikiem. W rzeczywistości możesz być osobą wiarygodną, ​​ale niska ocena kredytowa przedstawi potencjalnemu dobroczyńcy jako osobę, której nie można ufać w spłacie.

Nie musisz ryzykować, że zostaniesz pozbawiony możliwości otrzymania kart kredytowych i pożyczek. W rzadkich przypadkach, gdy nawet dostaniesz pożyczki, będziesz musiał zapłacić wysokie odsetki nie dlatego, że jesteś złą osobą, ale dlatego, że twoja zdolność kredytowa jest niska.

Co się stanie, jeśli poprawisz swoją zdolność kredytową 501 o 50 lub 100 punktów?Cóż, poprawa zdolności kredytowej wiąże się z wieloma bezprecedensowymi korzyściami. Otwiera przed tobą drzwi możliwości, które kiedyś zostały na ciebie zatrzaśnięte.

Lepsza zdolność kredytowa pokazuje potencjalnemu wierzycielowi, że stałeś się bardziej odpowiedzialny za sposób obchodzenia się z pieniędzmi. Wzrost Twojego wyniku kredytowego 501 informuje potencjalnego dobroczyńcę, że jesteś teraz o wiele bardziej wiarygodny niż kiedyś.

Daje potencjalnemu pożyczkodawcy swoistą gwarancję, że pieniądze, które otrzymałeś, nie zostaną wyrzucone, ale przekazane komuś, kto będzie dobrze nimi zarządzał i zwróci się zgodnie z obietnicą. Mówiąc najprościej, dzwoni wiele pozytywnych dzwonków wokół Twojej osobowości.

… A jeśli nie?Nie chcesz ryzykować spadku zdolności kredytowej. Przedstawia cię komuś, kogo planujesz przekonać do pożyczenia pieniędzy, jako osobę, której nie można już ufać. Budzi o tobie rodzaj negatywnego alarmu.

Zmniejszenie zdolności kredytowej sprawia, że ​​stajesz się potencjalnym pomocnikiem, kimś, kto kiedyś był wierny w kwestii pieniędzy, ale już o to nie dba. Wynik kredytowy poniżej 501 mówi potencjalnemu pożyczkodawcy, aby był ostrożny i dwa razy się zastanowił, zanim odda ci swoje pieniądze.

Obniżona ocena kredytowa mówi potencjalnemu pracodawcy, aby uważał na Ciebie, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz uczciwie współpracować z firmą. Mówi dostawcy usług telefonii komórkowej, aby uważał na Ciebie. To sprawia, że ​​potencjalny pożyczkodawca strzeże się, podnosząc stopę procentową, którą będziesz spłacać.

Podział oceny zdolności kredytowejNastępnie przyjrzymy się różnym zakresom oceny kredytowej i ich konsekwencjom.

  • Wynik 750-850 jest doskonały. Osoby, które mieszczą się w tym przedziale wyników, są powyżej średniej krajowej, a wierzyciele z łatwością nie będą mieli problemu z udzieleniem im pożyczek. Tylko 1% osób w tej kategorii nie zwraca się.
  • Ocena 700-749 jest bardzo dobra. Osoby, które mieszczą się w tym przedziale punktowym, są powyżej średniej krajowej, co jest bardzo korzystne, ponieważ nie będą miały trudności z uzyskaniem pożyczki i otrzymają pożyczkę o niższym oprocentowaniu. Około 2% osób z tym zakresem wyników nie zwraca się.Wynik 650-699 jest świetny. Wynik ten uznaje pożyczkobiorcę za „godnego, co oznacza, że ​​nie otrzyma on tak niskiego kosztu pożyczki, jak ci w wyższym zakresie ratingu FICO. Około 8% pożyczkobiorców z kredytem w wysokości 650-699 prawdopodobnie zakończy się niespłacaniem.Wynik 550-649 jest rozsądny. Ponieważ wynik ten jest niższy od norm krajowych, kredytobiorcy ci będą mieli bardziej kłopoty z uzyskaniem kredytu, a w przypadku, gdy zostaną zatwierdzeni, prawie na pewno zapłacą wyższy koszt kredytu niż ci z lepszym kredytem. Tylko około 28% osób z ocenami FICO na poziomie 550-649 ostatecznie nie spłaca.549 i niższy wynik to za mało. Kupujący, którzy mieszczą się w tym przedziale, są postrzegani jako słabe ryzyko kredytowe i mogą zostać odrzuceni. Wiele osób mieszczących się w tym przedziale często wpłacało depozyt przed otrzymaniem karty kredytowej lub usług komunalnych.
Osobom z wynikiem 501 FICO uzyskanie pożyczki jest bardzo trudne lub prawie niemożliwe, ponieważ są postrzegane jako ryzyko zbyt wysokie, aby potencjalni pożyczkodawcy mogli je podjąć. 61% kupujących w tym przedziale ostatecznie nie spłaca.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyniku jest historia płatności. Jest to po prostu zapis tego, jak konsekwentnie spłacasz pożyczone pieniądze. Drugim istotniejszym czynnikiem jest to, ile jesteś winien. Opisuje kwotę, jaką wykorzystujesz ze skumulowanego kredytu, do którego masz dostęp, i jest inaczej nazywany „wskaźnikiem wykorzystania.

Lichwiarze ufają, że pożyczkobiorcy, którzy są bliscy maksymalizacji kredytu, prawdopodobnie przegapią raty. Trzeci czynnik to długość historii i jest kontrolowany przez to, jak długo obsługujesz swoje konta, a ponadto w jakim stopniu upłynęło od czasu ich wykorzystania.

Dwa czynniki, które wydają się odgrywać bardzo niewielką rolę w określaniu Twojej zdolności kredytowej, to szybkość, z jaką zakładasz nowe konta, a także to, czy nieustannie zmieniasz typy kont. Jest to ważne, ponieważ pokazuje pożyczkodawcom, jak bardzo jesteś odpowiedzialny za zarządzanie kontem.

Radzenie sobie z negatywnymi informacjami, które wpływają na Twoją zdolność kredytową 501Jeśli masz konkretne plany uniknięcia rzeczy, które kończą się likwidacją Twojej zdolności kredytowej i przedstawiają Cię potencjalnemu pożyczkodawcy jako wieczystemu dłużnikowi, któremu po prostu nie można ufać w zakresie odpowiedzialnego zarządzania finansami; wtedy musisz bardziej uważać na to, jak radzisz sobie z wydatkami.

Niski wynik kredytowy nie jest przypadkowym wydarzeniem, są rzeczy, które doprowadziły do ​​drugiego lub jednocześnie działają w połączeniu, aby obniżyć twoją ocenę kredytową 501 FICO, tym samym pozbawiając cię siły nabywczej wymaganej do spełnienia marzeń.

Oto rzeczy, na które powinieneś uważać, jeśli nie chcesz, aby Twoja zdolność kredytowa stale się obniżała:

Miej oko na swój raport kredytowyMusisz celowo poprosić o raport kredytowy, abyś mógł samodzielnie przeanalizować, jak dobrze sobie radzisz pod względem nadążania za wypłatą pieniędzy, którymi jesteś. Pomoże Ci to w podejmowaniu przemyślanych kroków, aby uniknąć niskiej zdolności kredytowej.

Masz prawo zażądać bezpłatnego raportu kredytowego i powinieneś skorzystać z tego, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki.

Zapłać, aby otrzymać raport, gdy jest to konieczneW przypadku, gdy nie masz już dostępu do bezpłatnego raportu kredytowego, ponieważ wykorzystałeś swój bezpłatny raport kredytowy, który jest bezpłatny na cały rok, zamów go w biurach, chociaż być może będziesz musiał za to zapłacić.

Fakt, że płacisz za to, nie powinien jednak zniechęcać Cię do otrzymania raportu, ponieważ dostęp do raportu kredytowego może Ci więcej zyskać niż pieniądze, które możesz wydać na złożenie wniosku o jego sporządzenie.

Wskazane jest jednak, abyś otrzymała trzy raporty z biur, ponieważ pomoże ci to przeprowadzić pełną ocenę działań związanych z wydatkami. To, co w ogóle warto robić, warto robić dobrze, dlatego lepiej jest mieć wszystko, co możesz, aby w pełni mieć oko na swoją zdolność kredytową i uniknąć jej obniżenia.

Kiedy otrzymasz raportSprawdź, kiedy podałeś błędne informacje, które przedstawiają fałszywą tożsamość Twojej osoby, a także uważaj na swoje konta w przeszłości, które nie były obsługiwane w sposób odpowiedzialny, a także upewnij się, że maksymalizujesz konta, które przekraczają limit kredytowy.

Co może Ci dać ocena kredytowa 501 FICO?

Pozwól nam ocenić rzeczy, do których masz prawo i rzeczy, do których możesz mieć trudny dostęp, gdy Twoja ocena kredytowa FICO wynosi 501 w odniesieniu do kart kredytowych, pożyczek osobistych, kredytów samochodowych, hipotecznych i pożyczek mieszkaniowych.

Niska ocena kredytowa zapewnia, że ​​nie masz dostępu do bezpiecznych kart kredytowych, ponieważ zostaniesz poproszony o wpłacenie początkowego depozytu, a niska ocena kredytowa stanowi wysokie ryzyko dla wydawców kart kredytowych.

Wynik kredytowy 501 oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić za niezabezpieczone karty kredytowe, takie jak karta kredytowa First PREEMIER Bank Matercard, karta kredytowa Fingerhut i karta Surge MasterCard.

KartaOcena kredytowa Capital One Mastercard (zabezpieczona)Zły (501–511) Karta Visa OpenSky (zabezpieczona)Bez czeku Kredyt Jedna wizaZły Pierwszy PREMIER Bank ClassicZły / Słaby (501–506)Niska ocena kredytowa oczywiście nie oznacza, że ​​nigdy nie możesz otrzymać kredytu. Nie oznacza to, że wszystkie drzwi do uzyskania pożyczki, o którą ubiegasz się, są zamknięte; Jednak uzyskanie wniosku o pożyczkę nie będzie łatwe.

Oznacza to również, że do czasu otrzymania wniosku o pożyczkę nie będzie to łatwe bez ponoszenia kosztów. Twoja ocena kredytowa 501 stanowi dla potencjalnego pożyczkodawcy wysokie ryzyko i otrzymasz pożyczkę o wysokim oprocentowaniu niż w przypadku osób o wysokiej zdolności kredytowej.

Nazwa
Kwota pożyczkiSemestr
Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

szacowana OneMain Financial8000 $60 miesięcy24,98%235 $ Marcus8000 $60 miesięcy22,98%225 $ Dorobkiewicz8000 $36 miesięcy15,8%280 $Podobnie jak w przypadku pożyczki osobistej, otrzymanie pożyczki samochodowej z wynikiem 501 również powoduje podobny stres. Niska ocena kredytowa oczywiście nie oznacza, że ​​nie możesz otrzymać kredytu samochodowego, po prostu staje się to trochę bardziej skomplikowane.

To sprawia, że ​​potencjalny pożyczkodawca postrzega cię jako osobę, której nie można ufać, że spłaci, a to będzie szkodliwe dla Twojej szansy na uzyskanie pożyczki samochodowej, ponieważ będziesz musiał zapłacić depozyt, aby pożyczkodawca mógł zmniejszyć podejmowane ryzyko.

Nazwa
Kwota pożyczkiSemestr
Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

szacowana SpringboardAuto20000 $60 miesięcy7,66%402 USD CarFinance20000 $60 miesięcy9,5%420 $ CarFinance20000 $36 miesięcy9,5%641 $Agencje udzielające kredytów hipotecznych, jak każdy inny pożyczkodawca, obawiają się osoby o niskiej zdolności kredytowej. Chcą gwarancji na zastaw domu dla Ciebie, a wynik 501 FICO mówi o Tobie wszystko oprócz gwarancji spłaty.

W końcu uzyskujesz dostęp do tak zwanego „kredytu hipotecznego o podwyższonym ryzyku, który nie jest całkowicie zły, ale oczywiście nie można go porównać z tym, do czego miałbyś dostęp z lepszą oceną kredytową.

Nieuniknioną konsekwencją niskiej oceny kredytowej w odniesieniu do uzyskania kredytu mieszkaniowego jest to, że być może będziesz musiał zadowolić się domem o niższej klasie lub będziesz musiał wnieść więcej do stołu, aby przekonać potencjalnego pożyczkodawcę.

Twój niski wynik kredytowy mógł być oczywiście wynikiem błędów i zaniedbań, a nie dlatego, że jesteś złą osobą. Potencjalny pożyczkodawca bardziej martwi się swoimi pieniędzmi niż twoją osobą, a to sprawi, że będzie bardziej ostrożny przed udzieleniem ci pożyczki na dom.

Bezpłatne raporty kredytowe i wyniki ze wszystkich 3 biurWażne jest, aby pamiętać, że istnieją różne agencje, jeśli chodzi o pomiar zdolności kredytowej, a każda agencja ma swój własny punkt centralny i kwestie, na które zwracają uwagę podczas podsumowywania oceny kredytowej.

Vantage, Karma i FICO to niektóre z agencji, które mierzą, oceniają i podsumowują Twoją zdolność kredytową. Upewnij się, że sprawdzając swoją zdolność kredytową, sprawdzasz przesłanki oceny konkretnej agencji mierzącej Twoją zdolność kredytową.

Nie pilnowanie tego może dać fałszywe poczucie bezpieczeństwa, gdy w rzeczywistości nie masz tak naprawdę dobrej zdolności kredytowej lub wyolbrzymienie tego, jak źle zarządzasz swoimi finansami. Dlatego upewnij się, że sprawdziłeś wiarygodność agencji, zanim zaakceptujesz ocenę swojej zdolności kredytowej.

Jak poprawić zdolność kredytową 501?

Kiedy już zrozumiesz wady i zalety posiadania dobrej zdolności kredytowej. Musisz przyjrzeć się praktycznym sposobom poprawienia zdolności kredytowej. Wykonaj następujące czynności, aby poprawić swoją zdolność kredytową:

  • Spłacaj konsekwentnie na czas – to najlepszy sposób, aby zagwarantować, że Twój wynik kredytowy 501 będzie się poprawiał.
  • Nie zamykaj nieustannie nieużywanego konta – spowoduje to, że potencjalni pożyczkodawcy zaczną podejrzewać nieuczciwą grę.Nie bój się negocjować z wierzycielami – pożyczkodawcy nie są potworami. Nie podawaj tylko ram czasowych, których możesz nie być w stanie spełnić. Twoja szczerość z nimi może być mieczem obosiecznym, który gwarantuje, że Twoja zdolność kredytowa nie obniży się, a jednocześnie oferuje Ci szansę na uzyskanie pożądanej pożyczki w tym samym czasie.Unikaj bankructwa tak bardzo, jak to możliwe – w miarę możliwości upewnij się, że nie naciskasz zbytnio na swoje finanse, aż do bankructwa. Zadba o to kultura odpowiedzialnego wydawania pieniędzy.