4 powody, dla których powinieneś wybrać kartę cash-back dla swojej pierwszej karty kredytowej

Category: Cash Back
17 lutego 2021

Business Insider poleca karty kredytowe na podstawie ich ogólnej wartości i łatwości użycia. Czasami otrzymujemy prowizję za pośrednictwem sieci partnerskiej The Points Guy, jeśli złożysz wniosek i zostaniesz zatwierdzony do otrzymania karty, ale nasze wybory są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Karty kredytowe ze zwrotem gotówki to świetny wybór, jeśli chcesz otworzyć swoją pierwszą kartę.
 • Wiele kart typu cash-back nie podlega opłacie rocznej i często łatwiej jest je uzyskać niż karty do zbierania punktów.Karty typu cash-back, takie jak Citi® Double Cash Card i Chase Freedom Unlimited®, są również łatwe w użyciu, ponieważ wartość uzyskanego zwrotu gotówki nigdy się nie zmieni.Przed złożeniem wniosku o kartę zapoznaj się z najlepszymi bonusami za rejestrację.Zobacz listę najlepszych kart kredytowych Business Insider »Ta strona zawiera informacje o produktach Discover it® Cash Back i Discover it® Student Cash Back, które obecnie nie są dostępne w Business Insider i mogą być nieaktualne.

  Pierwsza karta kredytowa, którą otworzyłem, to Discover it® Student Cash Back

  Bardzo podobała mi się wtedy karta. Był łatwy w użyciu, oferował solidne nagrody i nauczył mnie dużo o finansach osobistych na początku mojego życia. Najważniejsza lekcja brzmi: zawsze spłacaj saldo karty kredytowej w całości na czas, aby uniknąć opłat i utrzymać wysoką zdolność kredytową.

  W rzeczywistości nadal mam tę samą kartę kredytową. Został zaktualizowany do zwykłego zwrotu gotówki Discover it®

  ponieważ ukończyłem college ponad kilka lat temu, ale poza zmianą nazwiska, to ta sama karta pod względem nagród, które mi zarabia.

  To jeden z powodów, dla których uwielbiam karty kredytowe ze zwrotem gotówki – to świetna pierwsza karta kredytowa, którą można otworzyć i trzymać w portfelu na zawsze. W rzeczywistości uważam, że te karty są idealnym miejscem na rozpoczęcie, jeśli jesteś nowy w kartach kredytowych. Oto trzy powody.

  Są łatwe w użyciu

  Karta kredytowa ze zwrotem gotówki jest jedną z najbardziej podstawowych i najprostszych kart kredytowych.

  Korzystając z karty, otrzymujesz wynagrodzenie procentowe. Na przykład w przypadku karty kredytowej z możliwością zwrotu gotówki, która daje zwrot w wysokości 1,5%, za każde wydane 100 USD otrzymasz nagrodę w wysokości 1,50 USD.

  Masz szeroką gamę opcji

  Karty typu cash-back są nie tylko łatwe w użyciu, ale możesz wybierać spośród szerokiej gamy, w tym:

  • Karty ryczałtowe, które uzyskują taką samą kwotę zwrotu gotówki przy każdym zakupie, na przykład Citi® Double Cash Card
  • Karty z kategoriami bonusowymi, takie jak karta Blue Cash Preferred® od American ExpressKarty z rotującymi kategoriami bonusów, takimi jak Chase Freedom Flex℠ i Discover it® Cash BackKarta z konfigurowalnymi kategoriami bonusów, takimi jak karta kredytowa Bank of America® Cash RewardsMy Discover it® Cash Back to rotacyjna bonusowa karta kredytowa. Oferuje 1% zwrotu gotówki przy każdym zakupie, a co kwartał oferuje inną kategorię bonusów, w której zarabia 5% zwrotu gotówki z zakupów do 1500 $.

   Oprócz tych głównych typów kart cash-back istnieją różne poziomy kart, które można zatwierdzić w oparciu o Twoją zdolność kredytową. Na przykład istnieją zwykłe karty cash back, studenckie karty kredytowe i karty cash back przeznaczone dla osób o niższej zdolności kredytowej.

   Zazwyczaj obie ostatnie karty są łatwiejsze do uzyskania, jeśli jest to Twoja pierwsza karta kredytowa, ale generalnie karty cashback są często łatwiejsze do uzyskania niż karty kredytowe premiowe, takie jak karta Chase Sapphire Preferred®.

   Zazwyczaj nie mają one rocznej opłaty

   Prawdopodobnie jest to najważniejszy powód, dla którego karta cash-back jest dobrą pierwszą kartą kredytową i jest to ważne z dwóch powodów.

   Po pierwsze, oszczędza pieniądze. Nikt nie lubi opłat, a unikanie opłat pozwoli Ci zachować więcej pieniędzy w kieszeni.

   Po drugie, oznacza to, że nie musisz się martwić o anulowanie karty kredytowej, co jest ogromne, jeśli chodzi o budowanie zdolności kredytowej.

   Jednym z ważnych wskaźników obliczania zdolności kredytowej jest długość historii kredytowej. Im dłużej masz otwarte rachunki na karcie kredytowej, tym lepiej – a otwarcie karty bez rocznych opłat jako pierwszej karty kredytowej gwarantuje, że nigdy nie będziesz musiał się martwić o anulowanie tej karty.

   Porównaj to z sytuacją, gdy otworzyłeś kartę z roczną opłatą w wysokości 99 USD. Jeśli anulujesz kartę, skrócisz swoją historię kredytową, gdy spadnie ona z twojego raportu kredytowego za około siedem lat. Jeśli jednak zachowasz kartę na zawsze, będziesz płacić roczną opłatę w wysokości 99 USD do końca życia.