11 popularnych rodzajów oszustw związanych z kartami kredytowymi; Oszustwo

11 popularnych rodzajów oszustw związanych z kartami kredytowymi; Oszustwo
Category: Kartę Kredytową
16 października 2020

Oszustwa związane z kartami kredytowymi mają wiele różnych kształtów i form, w tym oszustwa polegające na użyciu karty płatniczej o pewnym opisie i nie tylko. Powody oszustw związanych z kartami kredytowymi również są różne. Niektóre mają na celu pozyskiwanie środków z kont, podczas gdy inne chcą otrzymywać towary za darmo. Ponadto bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że oszustwa związane z kartami kredytowymi są ściśle powiązane z kradzieżą tożsamości. Według Federalnej Komisji Handlu około 5% wszystkich osób powyżej 16 roku życia w tym kraju było lub będzie ofiarą kradzieży tożsamości. Ponadto, według ostatnich obliczeń w 2008 r., Stwierdzono, że nastąpił 21% wzrost częstości kradzieży tożsamości. Z drugiej strony zmniejszył się odsetek przypadków kradzieży tożsamości związanych z oszustwami związanymi z kartami kredytowymi, co jest pozytywną rzeczą i jest uznaniem dla pracowników organów ścigania i ogółu społeczeństwa.

W rzeczywistości było to 45% przypadków oszustw związanych z kartami kredytowymi w 2014 r., A następnie oszustw związanych z fałszywymi kartami (37%) i zgubionych / skradzionych kart (14%). Oczekuje się, że łączna wartość transakcji bez karty wzrośnie z 9 mld USD w 2013 r. Do prawie 19 mld USD w 2018 r., Ponieważ liczba oszustw w punkcie sprzedaży (POS) maleje. 16 września 2015

Wydaje się, że około 0,1% wszystkich transakcji kartą kredytową to transakcje oszukańcze, co oznacza ogromne straty finansowe. W 2009 r. Przeprowadzono około 12 miliardów transakcji kartą kredytową, z czego około 10 milionów stanowiło oszustwo. Ponadto stwierdzono, że 0,04% wszystkich rachunków aktywnych miesięcznie było fałszywych. Z biegiem czasu proporcje te niewiele się zmieniły. Warto jednak wiedzieć, że istnieją obecnie bardziej wyrafinowane metody wykrywania oszustw i ich powstrzymywania. Niestety, rzeczywiste straty nadal sięgają miliardów.

Polecana grafika

Według CreditCards.com liczba przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych na całym świecie w 2014 r. Wyniosła 1540 – o 46 procent więcej niż rok wcześniej – i doprowadziła do ujawnienia ponad miliarda rekordów danych. Dwanaście procent naruszeń miało miejsce w sektorze usług finansowych; 11 procent miało miejsce w sektorze detalicznym. Złośliwi ludzie z zewnątrz byli winowajcami w 55 procentach włamań do danych, podczas gdy złośliwi znawcy stanowili 15 procent.

Jednak oszustwa związane z kartami kredytowymi to nie tylko jedno działanie. W rzeczywistości istnieje wiele różnych form. Należy pamiętać, że jest ich więcej, zwłaszcza że hakerzy i złodzieje tożsamości stają się coraz bardziej biegli w przenoszeniu danych finansowych ludzi do sieci.

Poniżej znajduje się 11 najczęstszych form oszustw związanych z kartami kredytowymi.

1. Oszustwo aplikacji

Oszustwa aplikacji zwykle mają miejsce w połączeniu z kradzieżą tożsamości. Dzieje się tak, gdy inne osoby starają się o kredyt lub nową kartę kredytową na Twoje nazwisko. Zazwyczaj najpierw kradną dokumenty potwierdzające, które są następnie wykorzystywane do uzasadnienia ich fałszywego wniosku. Banki stosują różne środki ochronne, aby powstrzymać tego typu oszustwa. Najważniejszym z nich jest wymaganie tylko oryginalnej dokumentacji. Dodatkowo często dzwonią do pracodawców w celu potwierdzenia tożsamości. Niestety przestępcy często fałszują dokumenty i podają fałszywe numery telefonów miejsc pracy. Niestety, zawsze można obejść pewne środki ochronne.

2. Elektroniczne lub ręczne nadruki na karcie kredytowej

Druga forma oszustwa związana z kartą kredytową polega na odciskach kart kredytowych. Oznacza to, że ktoś przegląda informacje umieszczone na pasku magnetycznym karty. Jest to następnie wykorzystywane do zakodowania fałszywej karty lub dokonania oszukańczych transakcji.

3. Oszustwo CNP (brak karty)

Jeśli ktoś zna datę ważności i numer konta Twojej karty, może popełnić przeciwko Tobie oszustwo CNP. Można to zrobić telefonicznie, pocztą lub przez Internet. Zasadniczo oznacza to, że ktoś korzysta z Twojej karty, nie będąc w jej fizycznym posiadaniu. Coraz częściej handlowcy będą wymagać kodu weryfikacyjnego karty, co nieco utrudni oszustwa CNP, ale jeśli oszust może uzyskać numer Twojego konta, prawdopodobnie również ten numer zna. Dodatkowo istnieje tylko 999 możliwych kombinacji kodu weryfikacyjnego. W związku z tym wielu przestępców próbuje zamawiać pozycje o bardzo niskich kwotach, dopóki nie ustalą odpowiedniej liczby. Uważaj zatem na niewielkie płatności na wyciągach.

4. Oszustwa związane z fałszywymi kartami

Oszustwa związane z fałszywymi kartami są zwykle popełniane poprzez skimming. Oznacza to, że fałszywa karta magnetyczna zawiera wszystkie dane karty. Ten fałszywy pasek jest następnie używany do tworzenia fałszywej karty, która jest w pełni funkcjonalna. Zasadniczo jest to dokładna kopia, co oznacza, że ​​oszuści mogą po prostu przesunąć ją do maszyny, aby zapłacić za określone towary. Tego typu oszustwa może również popełnić ktoś, kto zna dane Twojej karty. Mogą wykorzystać te informacje do stworzenia tak zwanego „fałszywego plastiku”. Tutaj pasek magnetyczny lub chip na karcie w rzeczywistości nie działa. Jednak często łatwo jest przekonać sprzedawcę, że coś jest nie tak z kartą, po czym ręcznie wprowadzi transakcję.

5. Oszustwa związane z zagubioną i skradzioną kartą

Następnym możliwym typem jest oszustwo związane z zagubieniem i kradzieżą karty. W tym przypadku Twoja karta zostanie odebrana z Twojego posiadania w wyniku kradzieży lub w przypadku jej zgubienia. Przestępcy, którzy dostaną go w swoje ręce, wykorzystają go następnie do dokonania płatności. Trudno to zrobić za pomocą maszyn, ponieważ będą one wymagały numeru PIN. Jednak łatwo jest użyć znalezionej lub skradzionej karty do robienia zakupów online. Z tego powodu ważne jest, aby anulować swoje karty, gdy tylko zorientujesz się, że zaginęły.

6. Kradzież tożsamości karty

Kradzież identyfikatora karty ma miejsce, gdy szczegóły Twojej karty zostaną ujawnione przestępcy, a informacje te są następnie wykorzystywane do przejęcia konta karty lub otwarcia nowego. Twoje imię zostanie użyte do tego. Jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów oszustw do zidentyfikowania i odzyskania po nim, ponieważ może minąć dużo czasu, zanim w ogóle zorientujesz się, że się wydarzyło.

7. Oszustwa dotyczące karty pocztowej bez pokwitowania

Ten rodzaj oszustwa jest również znany jako oszustwo nigdy nie odebrane lub oszustwo przechwycone. W tym przypadku spodziewałeś się nowej lub zamiennej karty, a przestępca jest w stanie je przechwycić. Przestępca zarejestruje kartę i użyje jej do robienia zakupów i nie tylko.

8. Zakładana tożsamość

W przypadku domniemanego oszustwa tożsamości przestępca użyje tymczasowego adresu i fałszywego nazwiska w celu uzyskania karty kredytowej. W bankach funkcjonuje wiele systemów ochrony przed tego typu oszustwami. Na przykład poproszą nowych klientów o podanie referencji do kont, a ci sprawdzą, czy są autentyczni. Dodatkowo mogli poprosić o takie rzeczy, jak akty urodzenia, oryginały prawa jazdy lub paszporty i tak dalej. Często proszą o te rzeczy, zanim wyślą kartę.

9. Karty potwierdzone

Karta sfałszowana to karta, za pomocą której silny magnes usunął swój metalowy pasek. Przestępcy robią to, a następnie potrafią zmienić dane na samej karcie, tak aby pasowały do ​​danych ważnych kart. Oczywiście ta karta nie zadziała, gdy przestępca będzie próbował za coś zapłacić. Jednak wykorzystają wtedy swój urok, aby przekonać kupca, aby po prostu ręcznie wprowadził dane karty.

10. Fałszywe karty

Tworzenie fałszywych kart kredytowych zajmuje dużo czasu, umiejętności i wysiłku, ale to nie powstrzymuje zdecydowanego przestępcy. Karta musi spełniać pewne złożone funkcje bezpieczeństwa, a karty stają się coraz bardziej zaawansowane, co oznacza, że ​​jest to znacznie trudniejsze do wykonania. Jest pasek magnetyczny, chip i często hologramy. Jednak osoba posiadająca odpowiednie umiejętności może fałszować tego typu karty przy użyciu fałszywych nazw i numerów oraz dokonywać transakcji za pomocą tej karty. Karta nie jest w rzeczywistości połączona z kontem, więc wystawca karty kredytowej nie zapłaci za transakcję, ponieważ nie może powiązać jej z określonym użytkownikiem. Do tego czasu jednak przestępca już dawno zniknie z zakupami.

11. Przejęcie konta

Przejęcie konta jest w rzeczywistości jedną z najczęstszych form oszustw związanych z kartami kredytowymi. Zasadniczo przestępca w jakiś sposób zdoła przechwycić wszystkie twoje informacje i odpowiednie dokumenty. Zwykle odbywa się to online. Następnie skontaktują się z firmą obsługującą karty kredytowe i będą udawać Ciebie, prosząc o zmianę adresu. Dostarczą „dowód” tożsamości, ponieważ włamali się lub w inny sposób uzyskali Twoje dane osobowe. Karta zastępcza zostanie wówczas wysłana na fałszywy adres, a przestępca będzie mógł postawić zarzuty.

Niestety zdarza się, że tego typu oszustwa zdarzają się rzadko. Dlatego ważne jest, abyś był świadomy tego, czym one są i musisz być w stanie podjąć odpowiednie kroki, aby zapobiec popełnieniu przez przestępców oszustwa związanego z kartą kredytową. Ochrona Twoich danych osobowych jest tego najważniejszym elementem. Oznacza to rozsądne kroki, takie jak używanie silnych, unikalnych haseł i niepozostawianie dokumentów na widoku.